Latvijā
Politika

Politologs: Balodis, iespējams, saņēmis ļoti konkrētus piedāvājumus no citām partijām 6


Ojārs Skudra
Ojārs Skudra
Foto – Timurs Subhankulovs

No partijas “No sirds Latvijai” frakcijas aizgājušais deputāts Ringolds Balodis, iespējams, saņēmis ļoti konkrētus piedāvājumus no citām partijām, pieļāva Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes profesors Ojārs Skudra.

Viņš skaidroja, ka viens no aiziešanas iemesliem ir paša Baloža minētā neapmierinātība ar Ingunas Sudrabas (NSL) kā “Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas vadītājas darbu, tomēr, iespējams, viņš saņēmis ļoti konkrētus piedāvājumus no citiem politiskajiem spēkiem.

“Tie piedāvājumi, ko viņš varētu saņemt, manuprāt, ir divi – no “Latvijas Reģionu apvienības”, spriežot pēc aizkulišu sarunām, kā arī, ļoti labprāt pie sevis Balodi paņemtu arī Zaļo un zemnieku savienība,” uzskata Skudra.

Spriežot pēc pašvaldību vēlēšanu rezultātiem, NSL neuzskata, ka ir pilnīgi norakstāma, ko gan neliecina aptaujas, teica profesors, piebilstot, ka NSL, visticamāk, startēs Saeimas vēlēšanās. “Būs cits saraksts un kompānija, bet līdere paliks. Pieļauju, ka viņiem varētu nebūt īpaši lielas problēmas arī ar sponsoriem, kas gatavi viņus atbalstīt, tikai tāpēc, lai saskaldītu latviešu vēlētāju,” pieļāva LU profesors.

Jau ziņots, ka Balodis nolēmis izstāties no NSL Saeimas frakcijas, lai tādā veidā paustu savu kritisko attieksmi pret Sudrabas kā “Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas vadītājas darbu.

Līdz ar Baloža lēmumu NSL zaudēs frakcijas statusu, un NSL pārstāvji Saeimā darbosies kā neatkarīgie deputāti. Frakcijas statuss tiks zaudēts, jo tajā vairs nebūs nepieciešamie vismaz pieci deputāti no viena 12.Saeimas vēlēšanu kandidātu saraksta.

Pēc frakcijas statusa zaudēšanas NSL vairs nepienāksies frakcijas konsultanti, automašīna un frakcijas telpas parlamentā, kā arī frakcijām piešķiramie saimnieciskie un reprezentācijas izdevumi.

Tas ietekmēs arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) sastāvu, kā arī Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju. Par izmaiņām komisiju sastāvā jālemj Saeimai. Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere atgādināja, ka NDK darbojas pa vienam deputātam no katras frakcijas, bet Mandātu komisijā – pa diviem.

Sudrabai Baloža lēmums pamest frakciju ir pārsteigums. Viņa atzina, ka par šādu viņa lēmumu nav informēta, kā arī atteicās komentēt situāciju plašāk, pirms tikšanās ar Balodi. Šī tikšanās varētu notikt nākamnedēļ, teica NSL vadītāja.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Traģiskas avārijas: Kurzemē gājuši bojā divi cilvēki
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Mediķi pēc klīniskās nāves sekmīgi reanimē vīrieti
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Daugavpils novadā no grāvja izceļ noslīkušu cilvēku
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
32 minūtes
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
5 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
7 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
6 stundas