×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. janvāris, 2015
Drukāt

Politologs Daukšts: musulmaņu integrācija rietumvalstīs ir izgāzusies (20)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Šonedēļ Francijā notikušie terora akti apliecina, ka musulmaņu integrācija rietumvalstīs ir izgāzusies, tāpēc būtu nepieciešams veikt daudz stingrākus pasākumus pret tiem islāmticīgajiem, kuri vēlas dzīvot Eiropā, uzskata politologs Kārlis Daukšts.

Pēc viņa domām, uzbrukumi Francijā apliecina, ka multikulturālisma integrācijas programma Eiropā ir pilnīgi izgāzusies un tai tālāk nav perspektīvas bez radikāliem lēmumiem un pieejām šajā procesā. “Domāju, ka te ir jābūt stratēģiski filozofiskam pavērsienam, ne tikai ātrai reaģēšanai uz šādiem notikumiem,” atzina eksperts.

Daukšts atzīst, ka nav speciālists specdienestu jautājumos, taču, viņaprāt, visi rietumvalstu, arī Krievijas specdienesti nav spējīgi ar savām metodēm apturēt starptautisko grupējumu atsevišķus spontānus vai labi organizētus aktus. “Parasti terorists apsteidz aizsardzību, viņa uzbrukuma darbība ir ļoti negaidīta. Specdienesti tomēr nokavē. Viņu taktika ir aizsardzība, nevis uzbrukuma taktika, un tas ir ļoti būtisks pavērsiens,” uzsvēra politologs.

Kā uzskata Daukšts, tas nozīmē, ka specdienestiem vajadzētu stingrākus rīcības instrumentus, bet galvenais attīstīt prognozēšanas un analītiskās spējas, lai novērtētu atsevišķu sabiedrības grupu tieksmes.

Francijas notikumi apliecinot, ka patlaban terorisms ir viens no lielākajiem izaicinājumiem Rietumu pasaulei un apdraudējuma līmenis ir sasniedzis diezgan sarkanu līniju. “Globalizācijas apstākļos terorisms arī kļūst globāls un valsts ir zaudējusi savu regulējošo lomu. Starptautiskais terorisms ir eskalējies un degradējis pagājušā gadsimta kodolieroču un stratēģiskās valstiskās aizsardzības teorijas, lai arī cilvēka būtībā adaptācijas spējas pret ārējiem apdraudējumiem ir diezgan spēcīgas,” viņš piebilda.

Francijas notikumi arī apliecinot, ka nedaudz tālumā palikusī civilizācijas sadursmju teorija nekur nav pazudusi. Rietumiem esot jānosaka skaidri spēles noteikumi un robežas musulmaņu pasaulei, jo acīmredzot liberāla pieeja nav devusi rezultātus, pauž eksperts.

“Ir jāpārvērtē un mums precīzi jāsāk runāt ar viņiem nevis kā ar integrējamo pusi, bet gan kā ar sabiedrību vai politiku, kas apdraud drošību, un tāpēc jāveido stingri aizsardzības elementi. Nevis varbūt jāintegrē, bet tomēr jāpasaka viņiem un islāma pasaulei konkrētas robežas, cik tālu var iet dzīvot vai meklēt citā sabiedrībā patvērumu. Jo, piemēram, eiropietis islāma pasaulē, nepiemērojoties viņu noteikumiem, nevar izdzīvot. Ja tu dzīvo citā teritorijā un esi citas kultūras, tev ir stingri jāievēro stingri noteikumi. Rietumiem jāpasaka skaidri spēles noteikumi un robežas musulmaņu pasaulei. Es saprotu, ka tā nav geto sistēma, bet tomēr kaut kādā veidā nedrīkst viņi dzīvot pilnīgi atsevišķos areālos – viņi ir jāizklīdina, un nedrīkst ļaut dzīvot kopā, lai pilnībā veidotu savu kultūru šajās teritorijās. Tas skan ļoti drūmi un nedemokrātiski, bet diemžēl laikam šis demokrātiskais liberālās spēles variants ir sevi izsmēlis,” uzsvēra Daukšts.

Ekspertu arī māc bažas, ka pēc terora aktiem Parīzē var rasties sadursmes visā Eiropā starp musulmaņiem un pamatiedzīvotājiem. “Mani māc bažas vai šis ksenofobiskais iespējamais vilnis nesāks iet pa spirāli. Tas ir viens no svarīgākajiem jautājumiem. Jau patlaban skinhedu bandas Parīzē sāk organizēt kaut ko līdzīgu musulmaņu grautiņiem, kas nav stabilizējošs faktors,” piebilda Daukšts.

Tāpat ekspertu māc bažas, ka šie terora akti novērš uzmanību no smagajiem notikumiem Ukrainā un pārorientē pasaules uzmanību uz problēmām Eiropas iekšienē.

Jau ziņots, ka Francijas policija piektdien atrisinājusi abas ķīlnieku krīzes, kuras bija izraisījuši islāmistu ekstrēmisti. Damertēnengēlā, kas atrodas aptuveni 50 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Parīzes un 12 kilometrus no Šarla de Golla starptautiskās lidostas, policijas operācijā tika nošauti brāļi Šerifs un Saids Kuaši, kas tika turēti aizdomās par slaktiņu žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijā.

Viņu sagrābtais ķīlnieks nav cietis un ir atbrīvots.

Abi brāļi, kas trešdien noslepkavoja 12 cilvēkus, tika nošauti, kad viņi iznāca no tipogrāfijas, kurā bija ielenkti, un atklāja uguni uz policistiem, ziņo franču mediji.

Gandrīz vienlaikus policija sāka ķīlnieku atbrīvošanas operāciju Parīzes austrumos, kur košera pārtikas veikalā piecus vai sešus cilvēkus sagūstīja kāds bruņots vīrietis, kas, domājams, bija saistīts ar brāļiem Kuaši.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. ….zelta vārdi….,Norvēģijā un Zviedrijā vispār no tiem mēsliem čum un mudž- laužu masa, kas parazitē uz citu sviedriem…..

 2. Populistiski un epohāli secinājumi no viena gadījuma

 3. vai gadiem ilgu rietumnieku ņirgāšanos par musulmaņu ticibu maz cienijamais politologs uzskata par integrāciju? vienreiz vadzim bija jālūzt, un ” kristieši” darija visu kas viņu spēkos lai tas lūztu

 4. Izgāzusies arī krievruņu okupantu, kolonistu un šo noziedznieku pēcteču integrācija Latvijā. Kas 4.maija režīmam deva tiesības viņus integrēt un deva tiesības neveikt deokupāciju un dekolonizāciju?

 5. Iesaku izlasīt un padomāt!

 6. Šo stāsts ne beidzas ar šo notikumu vien. Jo terorizēšanas turpinājās ar apsaukšanu par susekli. Un viena jauka bridi atkal viņam(manam virām) apnika un viņš to puiku visu skolu priekša nokāva un sita bez jeb kādiem žēlastības, kamēr tas nenokrita bez samaņas nevien viņu nevarēja apturēt pat skolas direktors nevarēja. Tad nākoša diena uz skolu ieradās sakauta puikas bagātais tēvs taisnīgu Linču tiesu veikšanai. Mans virs liegdama uz skolotajā galdu paņēma pildspalvu uz savu rociņu un pateikusi tam “tienesim” : -” Mans tēvs krita kāra, tikai pamēģini pietuvoties, es tev noduršu acis”
  -Kuram, šajā gadījuma, pēc jūsu domam, Dievs bija klāt?

 7. A/ Ggd. Daukšts kungs!
  Mans virs Voldemārs Susejs stāstīja sekojošo: Pēc kara viņa māte Monika Loča Suseja viena pati audzināja četrus bērnus. Bet citam ģimenēm paveicas bija i tēvs i māte. Skola te bērni kuriem bija ko ņemt līdzi, kairināja tos kuriem nav bija ko ņemt līdzi. Vazājot gar deguna sviestmaize. Viena jauka diena mans virs neizturēja šo pazemojumu, atņēma sviestmaizi un nosmērēja ar to tam zēnam purnu. Abi bērni katoļticības ģimene audzinātie bērni.
  Jautājums:- kuru no šim bērniem, Jūs personīgi, kā cilvēka būtne( neskatoties uz konfesiju vai tautību, jo abi bija latvieši) uzskatītu vainīgu par šo konfliktu izcelsmi?
  -kur ir sakne brīvībai un kur ir sakne bezkaunībai?
  – vai būt nabagam ir grēks?
  -vai šo nabaga puiku tiesības aprobežojams ar to bagāto puiku tiesību uz brīvu( bezkaunīgu ) uzvedību?

 8. Nelaidiet Latvijā musulmaņus un nebūs problēmu. Ja nepatīk valsts un raksta naida vēstules Afganistānā bojāgājušo karavīru ģimenēm – ar kāju pa dirsu un lai dodas uz savu dzimteni. Tas attiecas gan uz alžīriešiem kam nepatīk Francija un nav vēlme integrēties, gan arī krieviem, kam tā tik ļoti nepatīk Latvija un kas atļaujas vēl trakākus izteikumus par latviešiem.

  Nevar pretoties labi sponsorētam terorismam, ja visa pasaule izliekas, ka Saūda Arābija nefinansē pareizā islama ideju izplatīšanu. Tikpat labi var pārmest, ka pret PSRS sponsorēto komunisma terorismu neviens nekā nespēja padarīt – kad izbeidzās $$$, tad arī terorisms pazuda.

  • Piekrītu, bet tās 100 gudrās galvas to sapratīs, ja pat balsojot rāda ar īkšķi kā balsot (laikam prāta vājums)…
   Lai ie bumbotāji paliek ar savām bumbām aiz robežas un ja kādam te nepatīk – ātrais ceļš uz tēvzemi un tikai tā tie te nešupos savas bumbotāju tiesības…

 9. Integracija? Kada integracija? Atbildēt

  Laissez – faire nostaja…. Ja gribi, integrejies…. Ja negribi neintegrejies… Un bezdarbnieki jau vienmer kurnes…. Un visas tautas un ticibas ir skicofreniki un viegli ietekmejami trakie.

 10. Daukšt,kur tik gudri spried ar savu padomju cilvēka domāšanu?Vai būsi “”pārkalies””?

 11. Integrācija ar darbu un nevis biezo pabalstu paketi – ja franči ar rītu nemaksās soc. pabalstus – Francija vairs nebūs tā zeme kurā apmesties bumbotājiem…Vēl tos bumbotājus uz tēvzemi un ātri…Bet vai ir gribēšana?

 12. Terorisms ir jānosoda un jānošķērso šādu darbību iespējamība , bet ir tomēr jāizvērtē terorisma iemeslus , kuri bieži vien tiek vispār atstati bez vērības . Ja ir ANO , tad tai būtu jāpilda savas nozīmes funkcijas . Francija sēro un tas ir saprotami , bet tad , kad Francijas lidotāji bombardēja arābu valstis , Francijas ielās nebija šādu protesta demonstrāciju ! Francijas lidotāji nemeta no lidmašīnām uz arābu teritorijām humāno palīdzību .

 13. PALDIES JUMS VISIEM ČETRIEM PAR KOMEMTĀRIEM! ATPAKAĻ UZ DZIMTENI, JA IR VĒLĒŠĀNĀS SLEPKAVOT UN NEIEKĻAUTIES ATTIECĪG AS VALSTS DZĪVĒ, KURA DEVUSI PATVĒRUMU, KOPĀ AR TUVĀKAJIEM RADINIEKIEM UN DRAUGIEM! NELAIMES CĒLĒJI NEVIENAM NAV VAJADZĪGI!

 14. Un runājot par PSAR kolonistu integrāciju – to es rietumvalstīm nevaru piedot. viņi spiež mums darīt to, ko paši redz pat pie daudz mazāka imigrācijas % kā tas grauj viņu kultūtru un cik sāpīgi tas ir visiem.

  būtu jāuzsver un jāsaprot arī, ka imigrācija ir tiešs rietumvalstu politikas augis. pašu gribēta un veicināta. un vēl mums mācīta. Tā ka musulmaņus šeit nebūtu jāvaino, bet gan paši rietumi, kas ir aplami domājuši un ļoti negribigi atrzīst savas kļūdas. Arī MUMS uzspiestās klūdas.

  rietumi negrib atzīt tādu lietu kā nācija. Un stāda naudu augstāk par nāciju. Un desu augstāk par morāli.

  MAN nācija un morāle ir augstākas vērtības.

 15. “Karš apvienos nāciju!”
  Kārtējo reizi politologs izgāžas, jo notiekošā iemeslus neapjēdz. Nekāda “integrācija” nekad nav tikusi plānota – tāds vārdiņš tikai “lohiem” domāts, nekāda asimilācijas izgāšanās arī nav notikusi. Galu galā Grieķijas vēlēšanu gaisotnē, kā arī L-Britānijas referenduma par izstāšanos gaidās, vajag kaut ko, kas stiprinātu vienotību. Šorīt EuroNews kāda žurnālisti šausminājās – izrādās, visi tie teroristi bija netikai Francijas, bet pat ASV specdienestu uzskaitē, taču brīvi uzdarbojās…..Situācija akurāt kā pirms 2001.g.11.septembra teroraktiem….

 16. Tieshi ta,ka krievi ,tikai izmanto visadas privelegijas,bet, patiesiba, pilni naida pret Latviju!

 17. Protams ka izgāzusies, tāpat kā krievu kolonistu integrācija Latvijā.

  • Просто нужно следить за языком -вне зависимости от национальности и вероисповедания:(

Draugiem Facebook Twitter Google+