×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. februāris, 2017
Drukāt

Politologs: gaidāmas mēru cīņas. Politika ir šovbizness Latvijā (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Pašvaldību vēlēšanu oficiālais aģitācijas periods būs līdzīgs iepriekšējai Saeimas vēlēšanu kampaņai, kur samazinājās reklāmas, bet palielinājās kandidātu kvalitātes nozīme, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda politologs, sabiedrisko attiecību aģentūras “Mediju tilts” līdzīpašnieks Filips Rajevskis.

Pēc viņa teiktā, reklāmas samazinājums liks partijām nopietnāk strādāt pie kampaņas satura, kā arī kandidāti būs spiesti nopietnāk sagatavoties, turklāt viņiem pašiem būs jāizplata savas ziņas un solījumi.

Rajevskis norādīja, ka liela nozīme priekšvēlēšanu kampaņā būs kadriem, īpaši līderiem, turklāt gaidāmas mēru cīņas, kurām gan medijiem, gan sabiedrībai būs interesanti sekot līdzi. “Atcerēsimies to, ka politika ir šovbizness Latvijā un jebkur pasaulē, tas ir interesanti cilvēkiem,” piebilda politologs.

Viņš atzīmēja, ka asāka priekšvēlēšanu cīņa būs Rīgā, jo šogad pastāv lielāka konkurence nekā citus gadus, taču pārējā Latvijā būtisku izmaiņu nebūs. “Ir vietas, kur ir asāka konkurence, kur ir lielākas iespējas, un ir vietas, kur ir bezperspektīva un nekas diži nemainīsies.”

Vaicāts par pašvaldību aktivitātēm, piemēram, bezmaksas transporta ieviešanu īsi pirms vēlēšanām, politologs pauda, ka vēlētāju pirkšana nav nekas jauns, taču tā ne vienmēr palīdz. “Nevajag iedomāties, ka vēlētājs ir muļķis. Protams, vēlētājam patīk, ka viņam kaut ko dod, bet, ja esi slikti strādājis četrus gadus, ar kaut kādiem bonusiem nevari saglābt savu reputāciju,” teica Rajevskis. Pēc viņa domām, ja partija četrus gadus ir labi strādājusi un tās darbu novērtē, tad “bonusi” būs pozitīvs impulss, taču pretējā gadījumā šis “plāksteris” nelīdzēs.

Patlaban redzams, ka “Saskaņa” ar pilnu sparu reklamējas, taču, pēc Rajevska paustā, reklamēšanās vairākus mēnešus pirms vēlēšanu kampaņas “aiziet lielā mērā nekurienē”. Galvenā kampaņas cīņa ir priekšā, un, iespējams, ka aprīlī vēlētāji jau būs aizmirsuši, ko partija stāstīja reklāmas kampaņā janvārī, piebilda politologs.

Piekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms 3.jūnijā notiekošajām pašvaldību vēlēšanām sākas rītdien, 4.februārī.

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 2017.gada pašvaldību vēlēšanām notiks no 14. līdz 24.aprīlim.

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās ir balsstiesīgajiem Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, sākot no 18 gadu vecuma. ES pilsoņiem, lai piedalītos Latvijas pašvaldību vēlēšanās, 90 dienas pirms vēlēšanām jābūt reģistrētiem Latvijas Iedzīvotāju reģistrā.

Balsstiesīgajiem pilsoņiem ir tiesības vēlēt tajā pašvaldībā, kur ir bijusi viņu reģistrētā dzīvesvieta 90 dienas pirms vēlēšanu dienas vai pašvaldībā, kur viņiem pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.”

  Un, arī: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  =======

  Medija ziņa (2010. gads): “Lai arī (…) rudenī ieplānotajās kārētjās “saeimas vēlēšanās” / ap Jāņiem ieplānotajās “pašvaldību (jeb tā dēvētajās “komunālajās”) vēlēšanās” šīs valsts iedzīvotāju aktivitāte varētu būt nepieredzēti zema, tomēr pat ļoti zemas vēlētāju aktivitātes gadījumā pašreizējā vēlēšanu sistēma nodrošinās to, ka šīs valsts parlamentā iekļūs politiķi, kurus lielākā daļa iedzīvotāju nevēlas redzēt sēžam “tautas kalpu” ērtajos krēslos”, esot “norādījis” sociālantropologs K. Sedlenieks. “Tādēļ faktiski šīs valsts iedzīvotāji pašlaik ir bezizejas stāvoklī, jo vienmēr var gadīties, ka būs tādi “vēlētāji”, kas uzskatīs, ka viņiem ir pilnīgi vienalga, kas sēž parlamentā (jo viņi polittehnologiem ir ļāvuši sev iestāstīt, ka “galvenais ir izpildīt pilsonisko pienākumu” un “nobalsot par mazāko ļaunumu”)”, esot “skaidrojis situāciju” Sedlenieks…
  —–
  Medija ziņa (2006. gads): “Latvijas vēlētājam pašreizējā varas ekspluatēšanas SISTĒMĀ ir ticis atvēlēts nožēlojams liktenis un uzspiests “pilsoniski patriotisks pienākums” būt par muļķi visās iespējamās kombinācijās. Nobalso par “tiem pašiem vecajiem” – muļķis: ko tad cerēji mainīt, ja balso par tiem pašiem “lielkretīniem”, kuri jau iepriekš pie varas un “siles” bija. Par “jaunajiem” (t.i. – “pārgrupētiem” vecajiem) politbiznesa projektiem – muļķis, jo riskē tikt pie vēl “lielākiem kretīniem”. Par sīkpartijām, kuras nekad nav tikušas un netiks saeimas vai pašvaldību “tautas kalpos” – muļķis: iemeti savu balsi miskastē. Neej balsot vispār, BOIKOTĒJOT gan šo SILES “valsti” un pseido “de(R)mokrātijas” SISTĒMU, gan tajā valdošo “politbiznesmeņu” saorganizēto kārtējo “vēlēšanu” farsu ar tam sekojošu “pareizo” rezultātu “saskaitīšanu” – savu “muļķu pienākumu” izpildījušie “apzinīgie pozitīvisti” un tamlīdzīgi “savas valsts patrEJoti” tik pat “apzinīgi” centīsies tevi nodēvēt par “muļķi”: palaidi garām savu iespēju būt par muļķi “aktīvajā variantā” – kā “pozitīvisma” un tamlīdzīgu priekšvēlēšanu kampaņu apstulbinātam zombijam nobalsojot par “mazāko ļaunumu”…” (pamatcit.aut.: “dw”, komentārs L. Čigānes publikācijai “Kas laimes lācim vēderā?”, l/r “diena”, 30.09.2006.)
  —–
  .
  MZ vēlētājs = muļķis (bez variantiem)?…
  ( MZ = Muļķu Zeme, bez komentāriem )
  ( Iz “Ontūna M.© arChīva” )
  .
  ‘Briest’ ATKAL “spēle vienos vārtos”,
  Kad mandātus sev ‘biedri kārtos’,
  Pēc Muļķu Zemes “likumpantiem” ~
  Bez (?…) izvēles un variantiem:
  .
  “Par vecie blēžiem balsot = dumji!
  Uz jauniem ‘rīmām’ cerēt = skumji!!
  BET – “mazāks ļaunums” jāizvēlas!!!
  (No tiem, kas “valstī” ‘kruķī ģēlas’…)
  .
  Ar “plusiem / mīnusiem” = ‘nav iekšā’ ~
  Tos, “balsis skaitot”, ‘paņems priekšā’:
  NAV svarīgi, kā kurš “prot” (?…) ‘spēlēt’,
  Bet – tas, CIK “lumpeņu” skries “vēlēt”.
  .
  Jo – “urnu FARSS” ‘pa foršo rullē’,
  Ja “elektorāts” NAV ‘pa nullēm’:
  Pie urnām neiet vispār = trakums ~
  Var “kvorums” nesanākt, bet – vakuums!!!…”

  ( pilna versija = “O.M.© blogā”: [cenzēts] )

  Var ‘mētāt muļķi’, prātā vāju,
  Un ATKAL pildīt “SILESmāju”,
  Ar kretīniem, kas “balsis” gaida,
  Un – nicīgi par muļķiem smaida.
  .
  Vai arī – “DOMĀT līdz!!!”, KO darīt,
  Lai tā, kā vakar, nav vairs parīt:
  Šī = MUĻĶU “spēle vienos vārtos” ~
  Priekš ‘biedriem, kas (SEV) SILI kārtos’.

  =====

  ‘ANNO’ ~ 09. 2006. / (…) 07. 2014. (neilgi pirms kārtējā “vēlēšanu” FARSA)

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.
  .
  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. lidz pašvalžu vēlēšanām krietns laiks,..reklāmas man riebj vispār..bet nu šo brātanu Nila un Amerika ģīmji
  ,jau aknās sēž!

 3. Vajag 2 kandidātus un ne vairāk-vienu no “Saskaņas” otru no pārējām partijām vienu.Lai parējās
  partijas vienojas par kuru būtu labāk.

 4. aicāts par pašvaldību aktivitātēm, piemēram, bezmaksas transporta ieviešanu īsi pirms vēlēšanām, politologs pauda, ka vēlētāju pirkšana nav nekas jauns, taču tā ne vienmēr palīdz.

 5. Vaicāts par pašvaldību aktivitātēm, piemēram, bezmaksas transporta ieviešanu īsi pirms vēlēšanām, politologs pauda, ka vēlētāju pirkšana nav nekas jauns, taču tā ne vienmēr palīdz. >>>>>>>>>
  Ja Ushakovs man piedaavaas eTalonu par briivu, es protams panjemshu, kaapeec gan ne? Arii mana ome panjems. Bet taapeec jau ne es ne mana Ome peec tam nebalsos par Saskanju vai Ushakovu personiigi.
  No tiem meesliem, protams, vajag panjemt visu ko vien var!

Draugiem Facebook Twitter Google+