×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Politologs: gluži tie paši vēži, kas pašlaik, Saeimā nebūs (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Politologs Juris Rozenvalds uzskata, ka 12.Saeimas vēlēšanas nesīs izmaiņas parlamenta sastāvā un “gluži tie paši vēži, kas pašlaik, Saeimā nebūs”.

“Pašreiz izskatās, ka gluži tie paši, ja tā drīkst teikt, vēži Saeimā nebūs, kaut kādā veidā šī pašreizējā kompānija, kas ir Saeimā, tiks atšķaidīta. Visticamāk, izskatās, ka tā varētu būt [Ingunas] Sudrabas kundzes partija ar visiem plusiem un mīnusiem, kas pēdējā laikā parādās. Manuprāt, vēl zināmas cerības ir arī Reģionu apvienībai. Bet, kā tas iznāks vēlēšanu dienā, tas ir cits jautājums,” pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” teica Rozenvalds.

Latvijas Universitātes profesors Rozenvalds uzsvēra, ka Latvijas politika ir ļoti centrēta uz personībām, vēlētāji vairāk skatās uz tām, nevis programmām. “Līdz ar to kārdinājums izmantot melnā PR iespējas ir pietiekami liels. Acīmredzot, mēs varētu runāt, ka situācija varētu pakāpeniski mainīties saistībā ar transformācijām politiskajā kultūrā. Bet arī Rietumos līdzīgi notiek,” viņš atzina.

Tomēr viņš uzskata, ka ir jāšķir, kas ir melnais PR, bet kas ir tiešām partiju kļūmes. “Ja mēs runājam par “Vienotību”, domāju, ka kaut kādus procenta punktus tā zaudēs dēļ skaistiem braucieniem ar “Citadeles” bankas pircējiem uz siltām zemēm. “Vienotība” mazliet tā kā par ātru sajutusies kā varas partija pēc definīcijas, bet kopumā, domāju, ka principiāli, tas [melnais PR vēlēšanu rezultātus] neietekmēs,. Pēdējos gados Latvijā sāk veidoties jau diezgan stabils elektorāts, kas tomēr nevēlas izšķiest savas balsis par partijām, kurām nav cerības iekļūt Saeimā,” sacīja eksperts.

12.Saeimas vēlēšanas notiks šonedēļ – 4.oktobrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jā, izmaiņas būs! Vienotība sev “šauj kājā” ar melno kampaņu pret Sudrabu. Domāju, ka pret Sudrabu izdotā negatīvā avīze ATMODA ir VIENOTĪBAS roku darbs, jo tā ir pilnīgi ANONĪMA. L. Lapsa savus darbus neslēpjoties paraksta. Loģisks secinājums – Vienotība, jo viņiem visvairāk jābaidās no jauniem spēkiem.

  2. Kāpēc Rozenvalds domā, ka rusofīlā Sudraba-Zilvere iegūs lielu balsu skaitu? Vai viņš latviešu vēlētāju tik zemu novērtē?

  3. NEVARI IZVĒLĒTIES, kura partija tev būtu labākā, tad JĀRĪKOJAS pēc demokrātijas principa – partija, kas aizsēdējusies, ja tā tevi neapmierina, IR JĀMAINA, tādēļ JĀATLIEK malā to partiju listes, KURAS JAU IR BIJUŠAS VAI PAŠLAIK ir pie varas Saeimā (vai tieši Saeimā, kā SC) un kuras no tām Tevi neapmierina un jāizraugās viena partija, kāda no tām, kurām reitings ir zem 5 % barjeras, jo reitingi ir viltīgi, nereti pirkti un taisīti par naudu, ar nolūku tevi apmānīt. NEUZĶERIES UZ POLITISKO HULIGĀNISMU, uz cinisko apsaukāšanos – „SĪKPARTIJAS“, mazās partijas, sīkaļas vai kā „mazo cilvēciņu“ partijas. Nav “mazo” vai „lielo“ partiju, tāpat kā mazo un lielo pilsoņu. VISĻAUNĀKAIS, ko Tu vari izdarīt – nepiedalīties vēlēšanās, jo zini – JA VĒLĒŠANĀS PIEDALĪTOS TIKAI 5 VĒLĒTĀJI – KATRĀ APGABALĀ PA VIENAM, TIK UN TĀ VĒLĒŠANAS IR NOTIKUŠAS UN SAEIMA IR IEVĒLĒTA. Saprati? Ja Tu neiesi uz vēlēšanām un vēl aicināsi citus neiet, tu smagi kļūdies, bet varbūt tu esi savas tautas nodevējs, kalpo svešai varai, oligarhijas vai Maskavas projektam. Ja neiesi balsot, samazināsi vēlētāju masu 5 % iegūšanai, proti: – ja piedalās 1000 vēlētāju – 5 % vajag 50 vēlētāju „par”; – no 10 000 – 5 % jau vajag dabūt 500 balsis; – no 100 000 – 5 % jau partijai vajag iegūt 5000 vēlētāju balsis utt., jo zini, ka katrai partijai PROCENTUS SKAITA NO VISU VĒLĒŠANĀS PIEDALĪJUŠOS VĒLĒTĀJU DERĪGO BILETĒNU SKAITA, kuri nobalsojuši par šo partiju (deputātu vietas sadala gan tikai starp partijām, kuras ieguva 5 % un vairāk). Ja atnāk vairāk vēlētāju TEV nevēlamai partijai, bet vēlamām – mazāk, tu savai tautai, valstij nodarīsi ļaunumu. BALSOJOT par „mazo” partiju, piemēram, par Jāni BORDĀNU, 9.saraksts, Junā Liberāla partija vai Ingūnu Sudrabu, 13.saraksts, no kurām oligarhijas balsti, TV, reitingu taisītāji un varas partijas baidās kā „velns no krusta”, tu apgrūtini iekļūšanu Saeimā tev nevēlamām partijām, tātad tavai balsij ir milzīga nozīme, ja arī nedabūs 5 %, balsi nepazaudēsi.

Draugiem Facebook Twitter Google+