×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Politologs: Krievija informatīvajā karā nežēlīgi vērsīsies pret Latviju (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Krievija noteikti reaģēs uz ASV desantnieku ierašanos Baltijas reģionā un šo faktu nežēlīgi izmantos informatīvajā karā pret Latviju un NATO, prognozēja politologs Kārlis Daukšts.

Nelielās ASV karavīru rotas ierašanās Latvijā pati par sevi nekādas Latvijas kaujasspējas nepastiprinās, taču amerikāņu karavīru nosūtīšana ir militāri politisks žests Krievijai, ka ASV uztver situāciju ļoti nopietni un Krievijas politiku vērtē kā draudošu aliansei. “Manuprāt, tas ir tikai žests. Būsim reālisti – tā nav nekāda militāra darbība, kuru varētu vērtēt kā ASV armijas nopietnu ieguldījumu uz Latvijas zemes. Tajā pašā laikā vienības atrašanās Latvijā stiprina mūsu drošību, jo Latvija tiek uzlūkota par ciešu sabiedroto un ķēdes posmu NATO aizsardzības struktūrā,” norādīja Daukšts.

Nelielā ASV karavīru vienība informatīvajā telpā izsauks daudzas nievājošas un pat aizskarošas piezīmes, jo Krievijas sabiedriskajā domā par armiju ir leģendārs viedoklis, kas saistās ar bruņoto spēku masveidīgumu un varenību.

“Informatīvajā karā tiks izmantots, ka, lūk, amerikāņi strauji tuvojas Krievijas centram un robežai. Tuvojas amerikāņu priekšējās pozīcijas Krievijas sirdij, un protams, ka tas informatīvajā karā tiks izmantots nežēlīgi pret Latviju un NATO,” uzsvēra eksperts.

Politologs neizslēdz, ka Krievija kā atbildes reakciju uz ASV karavīru atrašanos Baltijas valstīs reaģēs ar militārām aktivitātēm, piemēram, militāro lidmašīnu tuvošanos Baltijas valstu robežām, kas jau līdz šim ir bijis.

Daukšts prognozē, ka tagad neizpaliks arī Latvijas krievvalodīgās preses reakcija un šajos plašsaziņas līdzekļos būs asi komentāri. “Būs diezgan daudz komentāru, kuri būs nepatīkami un diezgan daudz atstās ietekmi uz krievvalodīgo cilvēku noskaņojuma veidošanos,” piebilda Daukšts.

Atvaļinātais brigādes ģenerālis, bijušais Aizsardzības ministrijas izpildsekretārs militāro spējo attīstības jautājumos Gundars Ābols teica, ka jebkura amerikāņu klātbūtne Baltijas reģionā ar reālu kaujas vienību ir stiprinājums reģiona drošībai. “Mēs, protams, gribētu lielāku un pastāvīgāku klātbūtni, taču tas ir politisks jautājums,” piebilda Ābols.

Lai arī rotas līmeņa vienība daudziem var šķist nenozīmīga, šajos apstākļos ASV karavīru skaits nav svarīgs, jo netiek runāts par vienībām, kas šeit bāzējas uz pastāvīgu laiku, bet gan tikai uz apmācību periodu, norādīja Ābols.

Jau ziņots, ka Latvijā vakar ieradās ASV gaisa desanta rota no ASV armijas Eiropā 173.Kājnieku brigādes vienības, lai piedalītos rotējošā mācību procesā, un uzturēsies Latvijā vismaz līdz šā gada beigām.

ASV desantnieki ieradušies arī pārējās Baltijas valstīs un Polijā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. polītologs ruksis Atbildēt

  Tāpēc ar steigu jaaizmirst krievu valoda. Un tev, Daukšt, jābeidz drebēt. ..

 2. KAD TAD VINA NAV VEERSUSIES.KRIEVIJAA PIE VALDIIBAS IR TIKAI SARKANIE FASISTI.

 3. lAIKAM VECUMS NENĀK VIENS BET LĪDZI VECUMA PLĀNPRĀTĪBA UN INTERVĒ TO TĀDĒĻ KA RUNĀS TĀ KĀ VAJAG VALDOŠAM REŽĪMAN TOS TĀDĒĻ BARO NO ATSEVIŠĶA GALDA KO SAUC PAR GRANTU SAŅĒMĒJIEM.

 4. Personīgi mani tas nevar ietekmēt. Jautājums par citiem sovjietiem Latvijā, kā krieviem tā arī latviešiem. Šodienas krustpunktos tādi parādījās. Es teikšu, ka taisni bīstamākie ir tie pārkrievojušies latvieši un krievu kolonisti Latvijā, uz kuriem nekur un nekad nevar paļauties, un uzticēties. Vini būs pirmie, kas ar rozēm uz ceļiem lūgsies un izteikts pateicību Krievijas tankiem. Mēs tam visam esam jau izgājuši.

 5. Ieteikums LA! Vai LA nevarētu vienreiz beigt intervēt šo panikas cēlāju Daukštu. Viņam sen jau pienācis pensijas laiks. Kas tik tagad nenotikšot Latvijā: nežēlīgs informatīvais karš, lidmašīnas Baltijas telpā, asi komentāri krievu presē un kas tik vēl ne! Ja jau rota amerikāņu karavīru izsauks tādu rezonansi, tad jau
  2 rotas izraisīs Daukštaprāt bezmaz vai 3. pasaules karu! Jā, neko darīt, vecums ienes arī savas korekcijas
  cilvēka domāšanā. Tomēr žurnālistiem ir pietiekoši daudz “politologu”, kas ir spēka gados, ko intervēt .

Draugiem Facebook Twitter Google+