×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Politologs: Krievijas iedzīvotāji Rīgā jūtas daudz komfortablāk nekā Tallinā un Viļņā (8)

krievijas_karogs_virietis

Latvijas un Krievijas attiecības var attīstīties pietiekami veiksmīgi, ja Latvijas valdība būs uz to orientēta, intervijā aģentūrai LETA norādīja Maskavas Kārnegī centra direktors Dmitrijs Treņins.

Viņaprāt, veiksmīgai savstarpējo attiecību attīstībai kā būtisks priekšnoteikums kalpo tas, ka no visām trim Baltijas valstīm tieši Latvijai ir visciešākās ekonomiskās attiecības ar Krieviju. Turklāt Rīgā Krievijas iedzīvotāji jūtas daudz komfortablāk nekā Tallinā un Viļņā. “Rīga ir liela un vēsturiski internacionāla pilsēta. Tā nav kādas provincītes galvaspilsēta, bet gan liels reģiona centrs,” norādīja Treņins.

Viņš atzina, ka abu valstu attiecībām traucē nepilsoņu problēma, kaut arī tā lēni, bet tomēr tiek risināta.

Pēc Krievijas pētnieka domām, Latvijā var izveidoties “binacionāla kopība” vai nācija, kas sastāv no vairākām komponentēm, tomēr tā jebkurā gadījumā būs ar starpetnisku raksturu. Lietuvā un Igaunijā situācija, viņaprāt, ir citādāka.

“Tāpēc, pēc manām domām, vistolerantākā un atvērtākā no Baltijas valstīm ir Latvija. Un tas Latvijas politiskajai klasei ir nopietns resurss normālu attiecību izveidošanai ar Krieviju. Krievijai nav nekādu nodomu iekarot Latviju vai padarīt to par kaut kādas Eirāzijas savienības sastāvdaļu. Iespējams, eksistē kaut kāds daudzums slimu cilvēku, kuri joprojām kaut ko murgo, bet normāli cilvēki jau sen Latviju uzskata par kaimiņvalsti,” uzsvēra Treņins.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Austrumu kundzini tieshaam vairs nezina cieminja etikjeti un uzstaajiigi bleej, ka te truukst ertiibas. Nu cik var runaat pilniigas glupiibas!!! Neviens vinjus te ne sit, ne kauj atbrauc padziivo uzvedies, kaa cilveeks un aizbrauc atpakalj. Ko visu laiku var gvelzt, ka baigi neveiksmiiga sadarbiiba un taa jaauzlabo. Cik tad var uzlabot. Atbrauc un ljaut guleet ar savu sievu veel. Vai tieshaam bezkaunibai nav robezhu???

  2. Protams, te viņus atbalsta, izdevīgi pārdod mājas, zemi. Kādreiz Jūrmalā dzīvoja gandrīz tikai latvieši. Tagad tur ietikt var tikai miljonāri.

  3. Nav vairs padumjie laiki, kad latviešiem bija krieviem jāklānās, bet daudzi to vēl dara. Ir pēdējais brīdis visām skolām pāriet uz valsts valodu. Citādi nekāda integrācija vai saliedētība nebūs.

  4. “ja Latvijas valdība būs uz to orientēta”

    Protams, protams. No Krievijas puses viss ir ok. Tikai mēs te kaut ko čakarējamies… Un nepilsoņu problēma tiekot lēni risināta. Šie jau sen varēja visus aktīvi un uzstājīgi aicināt mājās, un problēma atrisinātos pavisam strauji. Tad, kad katrs dzīvotu savās mājās (t.i., tur, kur patiesi jūtas piederīgs), arī varētu runāt par normālām kaimiņattiecībām.

  5. Treņina kungs ir tipisks krievnacists. Viņam viss ir labi, ja vien krievs var iespiesties citā valstī, apdraudot ar savām uzvedības normām, valodu (arī – rupjību), pretenzijām uz priekšrocībām valsts pamattautu.

  6. Kā ta nejutīsies komfortabli, ja Rīgā uz ielas pārsvarā krievu valodu vien dzird. Es arī justos komfortabli, ja Maskavā pārsvarā dzirdētu latviešu valodu. Viļņā un Tallinā, tur pārsvarā skan “iezemiešu” valoda, tāpēc iebraucēji no Krievijas nejūtas tik ērti. Bet vai tā ir mēraukla inteliģentam cilvēkam, par to gan es šaubos.

  7. Okupācija bija, okupantu nav! Bet kāpēc ir tik daudz okupantu? Kur tie radušies?

  8. Nolādētajiem padomju okupantiem principā nebija jāatrodas Baltijas valstīs!

Draugiem Facebook Twitter Google+