×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. maijs, 2016
Drukāt

Politologs: Kučinskis var lepoties ar atklātu un precīzu valodu un konkrētu rīcības plānu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) valdības vadīšanas pirmajās simts dienās ir parādījis atklātu un precīzu valodu, kā arī pozitīvi ir vērtējams konkrēts valdības rīcības plāns, uzskata politologs Filips Rajevskis.

Vērtējot Kučinska darbu pirmajās simts dienās, Rajevskis atzina, ka sabiedrība pozitīvi varētu novērtēt to, ka atsevišķos jautājumos ir atklātāka un precīzāka valoda, nekā līdz šim bija pierasts redzēt. Kā piemēru viņš minēja cīņu ar negodprātīgiem darbiniekiem Valsts ieņēmumu dienestā, kur tā vietā, lai stāstītu, ka neko nevar izdarīt, vismaz retorikas līmenī tiek pausta liela apņēmība. “Viņš ir paņēmis daudz uz sevi un uzņēmies lielu atbildību. Pozitīvi, ka viņš neatstāj to visu ministres atbildībā, bet ir pats iesaistījies,” pauda Rajevskis. Viņaprāt, tā Latvijas politikai ir reta parādība, jo tādā veidā viņš riskē ar savu reputāciju.

Otra lieta, kas ir pozitīvi vērtējama, ir valdības rīcības plāns bez “izplūdušiem datumiem” uzdevumu izpildei. Tā vietā ir konkrēti datumi. Šāds plāns atzinīgi vērtējams, jo savulaik šādi plāni ir bijuši, bet pēc tam vairs nav ieviesti. “Kamēr tas netiks realizēts, varam diskutēt – labs vai slikts plāns,” noteica eksperts.

Lai gan patlaban lielu kritiku par līdzšinējo darbu nevarot izteikt, tomēr samērā neskaidrs jautājums esot par reformām veselības aprūpes jomā, jo neesot līdz galam skaidrs, vai Kučinskis atbalsta veselības ministru Gunti Belēviču (ZZS) vai nē. Šāda sajūta rodoties, jo gadījumā ar ekonomikas ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS) un pārmaiņām Valsts ieņēmumu dienestā ir acīmredzams, ka ministre tiek atbalstīta. Tomēr arī veselības aprūpes nozarē sabiedrība vēlas skaidrību.

Neskaidrība gan ir arī pedagogu atalgojuma reformas jautājumā, tomēr izglītība ir “Vienotības” pārziņā, līdz ar to premjers sevi neasociē ar ministru Kārli Šadurski (V). Vienlaikus pozitīvi ir vērtējams, ka Kučinskis neiejaucas un ļauj Šadurskim strādāt, kas esot pozitīvi, ņemot vērā, ka “Vienotība” sevi pozicionējusi kā iekšējo opozicionāru.

Kopumā Kučinska vadītā valdība ir vērtējama kā ļoti stabila, uzskata politikas eksperts. Vēl gan tai priekšā ir sarežģīti jautājumi – gan nākamā gada valsts budžets, gan arī pašvaldību vēlēšanas.

Kučinska valdība tika apstiprināta šā gada 11.februārī un nākamnedēļ, 21.maijā, tai apritēs 100 dienas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ļaujiet Šadurskim strādāt! Atbildēt

    Visticamāk, tas arī būs viss, ar ko Kučinskis varēs lepoties. Kā tai multenē: У меня есть план!

  2. pazuduši par kārtējo “sarkano” ZZS Pī-āristu? Skumji!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+