×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
31. decembris, 2016
Drukāt

Politologs: pašvaldību vēlēšanās vienīgi Valmierā ir cerības “Vienotībai” tikt pie varas (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Partijai “Vienotība” uzrādot sliktus rezultātus pašvaldību vēlēšanās, varētu pastiprināties spiediens valdībā uzņemt partiju “Saskaņa”, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra. Šādu redzējumu eksperts izteica saistībā ar 2017.gadā gaidāmajiem notikumiem.

Partiju popularitātes aptaujas pēdējos trīs mēnešos liecina, ka “Vienotības” tradicionālais vēlētājs nav gatavs atgriezties pie partijas atbalstīšanas vēlēšanās. Līdz ar to ir jautājums, vai pašvaldību vēlēšanās “Vienotībai” izdosies iekļūt valdošajā koalīcijā kādā no nozīmīgākajām valsts pilsētām. Pašlaik izskatās, ka vienīgā iespēja paveras Valmierā, bet visās pārējās lielajās pilsētās politiskajam spēkam nav pilnīgi nekādu cerību nonākt pie varas, uzsvēra Skudra.

“Vienotībai” lielajās pašvaldībās iegūstot ap 5% vai mazāku atbalstu, palielināsies spiediens veikt pārmaiņas Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) valdībā. Arī pašai partijai pie šādas notikuma attīstības izdevīgāk būtu iet pilnīgā opozīcijā, jo šādā gadījumā tai par labu nenāktu turpmāka atrašanā pie varas, pauda eksperts.

Kučinska valdības pārstrukturēšanas viens virziens paredzētu koalīcijā “Vienotības” vietā uzņemt abas mazākās Saeimas partijas, taču tas būtu atkarīgs arī no “No sirds Latvijai” un Latvijas Reģionu apvienības panākumiem vēlēšanās.

Savukārt otrais scenārijs paredzētu “Saskaņas” nokļūšanu valdībā. Tas varētu notikt, ņemot vērā ārpolitisko spiedienu, kas sāksies līdz ar Krievijas jaunā vēstnieka Jevgeņija Lukjanova ierašanos Latvijā. Lai gan spiediens būs sajūtams, tas nebūs rupjš un klajš, norādīja eksperts. Viņš vērsa uzmanību, ka situācijas attīstība būs atkarīga no dažādiem faktoriem, tajā skaitā, vai “Saskaņa” uzrādīs labus rezultātus un paliks vai nokļūs valdošajās koalīcijās Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Liepājā un Rēzeknē.

Skudra vērsa uzmanību, ka uz Latvijas situāciju ietekmi var atstāt notikumi ārpolitikā. Maija beigās Eiropā gaidāma G7 jeb ekonomiski attīstītāko rietumvalstu līderu tikšanās, savukārt pēc tam varētu notikt ASV, Lielbritānijas, Vācijas, Francijas, Itālijas un Spānijas sanāksme par NATO jauno stratēģiju.

Šajās sanāksmēs nozīmīga loma būs tā brīža ASV prezidenta Donalda Trampa, kā arī Francijas jaunā prezidenta vai prezidentes pozīcijai. Šeit der atcerēties Trampa un Krievijas pārstāvju solīto tuvināšanos savstarpējās attiecībās, norādīja politologs. Tāpat arī Francijas prezidenta amata kandidāts Fransuā Fijons atbalsta pozitīvu attiecību veidošanu ar Krieviju un viņam pastāv iespēja uzvarēt šīs valsts vadītāja vēlēšanās, skaidroja Skudra.

Vaicāts, vai Latvijas politiskie spēki tiešām būs gatavi veidot koalīciju ar “Saskaņu”, Skudra vērsa uzmanību Igaunijas piemēram, kur valdību pašlaik vada Centra partijas pārstāvis. Politologs norādīja uz “Saskaņas” valdību atbalstošajiem balsojumiem atsevišķos ekonomikas jautājumos, kā arī politiskā spēka atbalstu Nacionālo bruņoto spēku topošā komandiera Leonīda Kalniņa apstiprināšanā. Partija esot norādījusi, ka Latvijas dalība NATO un ES nav diskutējamas lietas un prioritāte ir sociālo jautājumu risināšana, skaidroja politologs.

Lai gan jautājumus var radīt nostāja saistībā ar Krievijas rīcība Krimā, tomēr arī “Saskaņa” neatzīstot Krimas aneksiju. Politiskais spēks ir gatavs turpināt pielāgot savu pozīciju, lai nonāktu pie varas, norādīja eksperts. Viņš skaidroja, ka arī tāds ietekmīgs politiķis kā Zaļo un zemnieku savienības sadarbības partijas “Latvijai un Ventspilij” priekšsēdētājs Aivars Lembergs atbalstītu “Saskaņas” nonākšanu valdībā.

Taujāts, vai nākamajā gadā politika kļūs prognozējamāka un nebūs vairs jāsaskaras ar ko līdzīgu pēkšņām nodokļu politikas izmaiņām, politologs atgādināja, ka finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) par 2017.gadu ir izteikusies kā par solījumu pildīšanas gadu. To plānots īstenot ar augstākiem ekonomiskās attīstības tempiem, un tas tiks panākts “uzpumpējot konjuktūras līmeni” jeb ekonomikā novirzot lielāku naudas plūsmu, tajā skaitā izmantojot Eiropas Savienības fondu līdzekļus. Šāda soļa mērķis būs radīt pozitīvāku fonu pirms pašvaldību vēlēšanām, sacīja Skudra.

Pilsētu un novadu domju vēlēšanas Latvijā notiks 2017.gada jūnija sākumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Un “Vienotība” ir tā,kas Valmierā risinās sociālos jautājumus?!

 2. Šoreiz neļausim .Pietiek.

 3. Muļķa Mazpisāns Atbildēt

  Neklausiet to idiotu un garā nabago kas te afišējas pirms manis.

  • muļķim no Mazpisāniem Atbildēt

   Neklausiet to dermoliberastu skapja pasīvo idiotu un garā nabago “muļķi no mazpisāniem” kas te afišējas pirms manis.

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.”

  Un, arī: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  =======

  Medija ziņa (2010. gads): “Lai arī (…) rudenī ieplānotajās kārētjās “saeimas vēlēšanās” / ap Jāņiem ieplānotajās “pašvaldību (jeb tā dēvētajās “komunālajās”) vēlēšanās” šīs valsts iedzīvotāju aktivitāte varētu būt nepieredzēti zema, tomēr pat ļoti zemas vēlētāju aktivitātes gadījumā pašreizējā vēlēšanu sistēma nodrošinās to, ka šīs valsts parlamentā iekļūs politiķi, kurus lielākā daļa iedzīvotāju nevēlas redzēt sēžam “tautas kalpu” ērtajos krēslos”, esot “norādījis” sociālantropologs K. Sedlenieks. “Tādēļ faktiski šīs valsts iedzīvotāji pašlaik ir bezizejas stāvoklī, jo vienmēr var gadīties, ka būs tādi “vēlētāji”, kas uzskatīs, ka viņiem ir pilnīgi vienalga, kas sēž parlamentā (jo viņi polittehnologiem ir ļāvuši sev iestāstīt, ka “galvenais ir izpildīt pilsonisko pienākumu” un “nobalsot par mazāko ļaunumu”)”, esot “skaidrojis situāciju” Sedlenieks…
  —–
  Medija ziņa (2006. gads): “Latvijas vēlētājam pašreizējā varas ekspluatēšanas SISTĒMĀ ir ticis atvēlēts nožēlojams liktenis un uzspiests “pilsoniski patriotisks pienākums” būt par muļķi visās iespējamās kombinācijās. Nobalso par “tiem pašiem vecajiem” – muļķis: ko tad cerēji mainīt, ja balso par tiem pašiem “lielkretīniem”, kuri jau iepriekš pie varas un “siles” bija. Par “jaunajiem” (t.i. – “pārgrupētiem” vecajiem) politbiznesa projektiem – muļķis, jo riskē tikt pie vēl “lielākiem kretīniem”. Par sīkpartijām, kuras nekad nav tikušas un netiks saeimas vai pašvaldību “tautas kalpos” – muļķis: iemeti savu balsi miskastē. Neej balsot vispār, BOIKOTĒJOT gan šo SILES “valsti” un pseido “de(R)mokrātijas” SISTĒMU, gan tajā valdošo “politbiznesmeņu” saorganizēto kārtējo “vēlēšanu” farsu ar tam sekojošu “pareizo” rezultātu “saskaitīšanu” – savu “muļķu pienākumu” izpildījušie “apzinīgie pozitīvisti” un tamlīdzīgi “savas valsts patrEJoti” tik pat “apzinīgi” centīsies tevi nodēvēt par “muļķi”: palaidi garām savu iespēju būt par muļķi “aktīvajā variantā” – kā “pozitīvisma” un tamlīdzīgu priekšvēlēšanu kampaņu apstulbinātam zombijam nobalsojot par “mazāko ļaunumu”…” (pamatcit.aut.: “dw”, komentārs L. Čigānes publikācijai “Kas laimes lācim vēderā?”, l/r “diena”, 30.09.2006.)
  —–
  .
  MZ vēlētājs = muļķis (bez variantiem)?…
  ( MZ = Muļķu Zeme, bez komentāriem )
  ( Iz “Ontūna M.© arChīva” )
  .
  ‘Briest’ ATKAL “spēle vienos vārtos”,
  Kad mandātus sev ‘biedri kārtos’,
  Pēc Muļķu Zemes “likumpantiem” ~
  Bez (?…) izvēles un variantiem:
  .
  “Par vecie blēžiem balsot = dumji!
  Uz jauniem ‘rīmām’ cerēt = skumji!!
  BET – “mazāks ļaunums” jāizvēlas!!!
  (No tiem, kas “valstī” ‘kruķī ģēlas’…)
  .
  Ar “plusiem / mīnusiem” = ‘nav iekšā’ ~
  Tos, “balsis skaitot”, ‘paņems priekšā’:
  NAV svarīgi, kā kurš “prot” (?…) ‘spēlēt’,
  Bet – tas, CIK “lumpeņu” skries “vēlēt”.
  .
  Jo – “urnu FARSS” ‘pa foršo rullē’,
  Ja “elektorāts” NAV ‘pa nullēm’:
  Pie urnām neiet vispār = trakums ~
  Var “kvorums” nesanākt, bet – vakuums!!!…”

  ( pilna versija = “O.M.© blogā”: [cenzēts] )

  Var ‘mētāt muļķi’, prātā vāju,
  Un ATKAL pildīt “pagastmāju”,
  Ar kretīniem, kas “balsis” gaida,
  Un – nicīgi par muļķiem smaida.
  .
  Vai arī – “DOMĀT līdz!!!”, KO darīt,
  Lai tā, kā vakar, nav vairs parīt:
  Šī = MUĻĶU “spēle vienos vārtos” ~
  Priekš ‘biedriem, kas (SEV) SILI kārtos’.

  =====

  ‘ANNO’ ~ 09. 2006. / (…) 07. 2014. (neilgi pirms kārtējā “vēlēšanu” FARSA)

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.
  .
  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • Vienreiz aizveries, kropli ‘mazpisaan’, un beidz piesaarnjot Latvijas internerneta telpu, nozhelojamais vanjkveidiigais krievu-vatnjiku pidar!!!

   • dermolobersatu trollim ar palamu "randy" Atbildēt

    tu vēlreiz izēd ateju, ģenētiski patoloģiskais garīgais kropli ‘randy’. Un beidz vienreiz piesmirdēt virtuālo telpu, nožēlojami analfabētiskais dermoliberastu pidarskapja pasīvais bezdzimuma mūdzi un proāmurikāniski orientētās militārhistēriskās lumpeņpropagandas totāli nozombētā biogaļas izstrādājumu atkritumu samazga!!!

 5. Ābolītes alkatīgums būs “vienotību” aizslaucijis politiskajā miskastē….korupcija, politmafiozas shēmas un pērkamas tiesas nobeigs Latviju pa visam!

 6. Nezāles tiešām neiznīkst!!!

 7. LATON, VAI TAD TU GRIBI, LAI SAVU POZĪCIJU “PIELĀGO”TIKAI KRIEVU PUBLIKAI?????????Tikai jautājums:KAD beigs kaut ko pielāgot vai nepielāgot? Labāk sāciet analizēt SC darbību! Nu jau radio izskan SC iespējamā dalība valdībā! Ar šo ziņu, kad mēs jau pamazām tiekam “gatavoti” ŠIM “”PRIEKAM”””, šodien radio runāja pārliecinoši! KO TAS NOZĪMĒ????????Atbilde: to, ka Sc ir jau nolemts iesaistīt valdībā! Tas ir laika jautājums! Bez tam tie bauri priekšlaicīgi JĀPIERADINA pie šīs domas, lai mazāk SPRĒGĀ PĒC TAM! ĻOTI JAUKS PAZIŅOJUMS PIRMS JAUNĀ GADA NOVĒLĒJUMIEM! PRIEKS, KUR TU RODIES!!! REDZIET KĀ “URBJ” SC UZ SAVU NOSPRAUSTO MĒRĶI! AIZBILDINĀŠANĀS AR JAUNO KRIEVIJAS VĒSTNIEKU NENOZĪMĒ NEKO! VAINĪGI IR MŪSU PAŠU “JAUKIE, PĒRKAMIE BĀLELIŅI”!!!

 8. Repšes pareģojums atstājot “vienotību”, ka Ābottiņa sagraus partiju ir piepildijies. Pareizāk laikam būtu teikt nevis sagraus, bet pārdos.

 9. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Ziņas par manu nāvi ir stipri pārspīlētas. Tādas partijas ir kā daudzgalvains pūķis. Vienu galvu nocērt, citas vietā. Runas vīri pāries pie citas partijas un atkal būs pie varas. Tādu fruktu jau netrūkst arī šajā Saeimā. Nezāles neiznīkst………….

 10. “Politiskais spēks ir gatavs turpināt pielāgot savu pozīciju, lai nonāktu pie varas.”

  Ar to arī viss pateikts. Tikai visdrīzāk “pielāgos” vien savu “oficiālo” pozīciju un tikai latviešu publikai, kā to jau līdz šim mēdzis darīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+