Foto – LETA

Politologs prezidenta lēmumu piedalīties referendumā uzskata par novēlotu 0

Valsts prezidenta Andra Bērziņa paziņojums par dalību valodas referendumā uzskatāms par novēlotu mēģinājumu demonstrēt vienotību valsts augstāko amatpersonu starpā, uzskata politologs Juris Rozenvalds.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Lasīt citas ziņas

Aģentūrai BNS Rozenvalds norādīja, ka Bērziņa pēdējā laika paziņojumi un izteikumi kopumā nav saprotami.

Bērziņa paziņojums par dalību valodas referendumā ir mēģinājums parādīt, ka starp valsts augstākajām amatpersonām valda saskaņa, taču tas ir novēloti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt izteicieni par deputātu skaita izmaiņām Saeimā, proti, konstitucionāli grozījumi, varētu būt prezidenta politisko padomnieku ieteikts gājiens, lai novērstu uzmanību no izteikumiem par referendumu.

“Neesmu lasījis prezidenta izteikumus par jaunu valsts pārvaldes sistēmu, bet, kas attiecas uz ierosinājumu samazināt deputātu skaitu, tad nedomāju, ka pirmās Latvijas laikā ir pieņemts nepareizs lēmums par 100 deputātu dalību Saeimā. Galu galā pirms Otrā pasaules kara Latvijā bija vēl mazāk iedzīvotāju nekā tagad. Igaunijā, piemēram, parlamentā ir 101 deputāts, bet viņu iedzīvotāju skaits ir mazāks nekā mūsu valstī,” paskaidroja Rozenvalds

Uz jautājumu, kā uz šādiem izteikumiem būtu jāreaģē politiķiem, Rozenvalds atbildēja, ka nedomā, ka šis ir priekšlikums, kuru vērts apspriest politiski ‒ spēlēties ar deputātu skaitu tagad noteikti nav Latvijas iekšpolitikas prioritāte.

Jau vēstīts, ka prezidents Bērziņš līdz šim pauda stingru nostāju nepiedalīties referendumā, bet pilsoņus aicināja rīkoties pēc savas iekšējās pārliecības.

Savukārt pirmdien, 30.janvārī, Bērziņš paziņoja, ka piedalīsies 18.februārī gaidāmajā tautas nobalsošanā par Satversmes grozījumiem, kas paredz valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai.