×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
10. novembris, 2016
Drukāt

Politologs: Putinam ir izdevīgi, ka ASV par prezidentu ir kļuvis Tramps (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV jaunievēlētā prezidenta Donalda Trampa neprognozējamība var mudināt Eiropas Savienības valstis vērsties pēc atbalsta pie Krievijas, pauda politologs Andris Sprūds.

Viņš norādīja, ka īstermiņā Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam noteikti ir izdevīgi, ka ASV par prezidentu ir ievēlējušas Trampu, jo tas rada lielas neskaidrības citām pasaules valstīm, kuras patlaban nevar būt drošas, vai var paļauties uz ASV.

Putinam ir svarīgi, lai viņam kā lielvalsts vadītājam palielinās manevru iespējas.

Kamēr Transatlantiskā alianse ir vienota, Krievija to nevar izaicināt. Patlaban ir skaidrs, ka Transatlantiskajā kopienā ir parādījušās lielas plaisas – gan ar “Brexit”, gan ar Centrālās un Austrumeiropas nostāju bēgļu jautājumā, gan tagad ar Trampu. Sprūds norādīja, ka tas var turpināties ar Itālijas referendumu un potenciālo valdības nestabilitāti, kā arī Francijas un Vācijas vēlēšanām nākamgad.

Veidojoties lielākām “plaisām” Transatlantiskajā kopienā, Putinam veidojas lielākas manevrēšanas iespējas izspēlēt vienu valsti pret otru un izmantot to, ka valstis ir vairāk nodarbinātas ar iekšpolitiku, nevis ārpolitiku.

Sprūds uzsvēra, ka ilgtermiņā nav iespējams prognozēt, kā Trampa ievēlēšana varētu ietekmēt Krievijas ārpolitiku.

Viņš norādīja, ka jāskatās, kas notiks nākamajos mēnešos. Tā kā Tramps vienā no pēdējām pirmsvēlēšanu dienām teica, ka tieši Hilarijas Klintones uzvara būtu izdevīga Krievijai, jo viņa ir pārāk maiga un neefektīva, nav skaidrs, kāda būs Trampa attieksme pret Krieviju.

Tramps savā rīcībā un izteikumos ir bijis neprognozējams iepriekš, nevar paredzēt, vai tas neietekmēs arī Krieviju. Nevienam nav skaidrs, kuru no saviem izteikumiem vai solījumiem jaunievēlētais ASV prezidents konkrētajā brīdī izvirzīs priekšplānā – tas varētu padarīt Krieviju piesardzīgu.

Kā ziņots, ASV otrdien notikušajās prezidenta vēlēšanās uzvarējis Republikāņu partijas kandidāts Donalds Tramps.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Politologs gribējis pateikt tiem, kas svin Trampa uzvaru – nezin vai šī cilvēka teiktajam priekšvēlēšanu kampaņas gaisotnē var tā īsti ticēt. Kā prezidents viņš var sagādāt lielus pārsteigumus kā jau biznesa cilvēks, kas izmanto visus – gan atļautus, gan zem jostas vietas, t.i. neatļautus trāpījumus, fokusējoties uz mērķi – uzvarēt!

  2. Politologs jau no rita sapipejies?

  3. Katrs var sevi nosaukt par politologu , bet ne katrs sarakstīs tādas muļķības . Virsraksts varētu būt arī pareizs jo Klintones politika varētu būt naidīga Krievijai .

  4. Politologs pats iisti zina ko pateicis? Diezinvai putinam ir izdeviigi tikpat neprognozeejams politikjis otrpus okenaana. Stingrs pamats nobirest s00diem!

  5. Ļ.cien. politologs sajuties kā bērns smilšu kaudzē pirms to pamanījuši citi bērni vai kā iesācēja rakstniece,kurai patīk gari aprakstīt pašas izveidotas situācijas visdažādākos atrisinājumus.

Draugiem Facebook Twitter Google+