×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
15. septembris, 2017
Drukāt

Politologs Rajevskis: NA apzināti izvairās no izglītības ministra amata (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Politologs Filips Rajevskis

“Kurš atceras, kurš bija pēdējais “Nacionālās apvienības” izglītības ministrs? Tas bija pagājušais gadsimts.
Viņi nekad nav bijuši šajā ministrijā un ir no tās vairījušies, jo tā ir tā ministrija, kur viņiem būtu jāizpilda savi uzstādījumi – ka izglītībai jābūt latviešu valodā,” politologs Filips Rajevskis apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”.

Komentējot “Nacionālās apvienības” (NA) iebildumus pret prezidenta Vējoņa iniciatīvu nepilsoņu jaundzimušajiem bērniem automātiski piešķirt Latvijas pilsonību, Rajevskis norādīja, ka tajos parādās interesants motīvs: “Man likās interesanti, ka “Nacionālā apvienība” to sapina kopā ar izglītību. Viņi paši ļoti konsekventi turas nost no Izglītības ministrijas.”

Rajevskis raidījumā atgādināja, ka pēdējoreiz NA ieņēma izglītības ministra posteni tikai pagājušajā gadsimtā, tomēr partijas galvenais uzstādījums vienmēr bijis saistīts ar izglītību – izglītībai jābūt latviešu valodā. Politologs uzskata, ka tā ir bijusi apzināta izvairīšanās. “Viņi nekad nav bijuši šajā ministrijā un ir no tās vairījušies, jo tā ir tā ministrija, kur viņiem būtu jāizpilda savi uzstādījumi. Tajā brīdī, kad viņi ir Izglītības ministrijā, rodas jautājums – kāpēc mums izglītība nav latviešu valodā?” skaidroja Rajevskis.

Politologs uzsvēra, ka NA drīzāk izvēlas nopelt citu partiju izglītības ministrus: “Ir jau viegli rakstīt programmās, ka izglītībai jābūt latviešu valodā, un pēc tam kacināt Šadurski, Koķi… Mums ministri ir bijuši bez sava gala, un viņi tik viņus kacina, viņi no malas pamāca.” Rajevskis arī norādīja, ka NA bijušas visas iespējas iegūt šo amatu, jo Izglītības ministrija nav no tām, par kuru partijas “kautos”. “Tas nav tas garšīgākais gabals, tas ir diezgan smags gabals,” atzina politologs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Neviens no koalīcijas neļautu NA izglītības ministram īstenot šo lēmumu par pāreju izglītības sistēmā latviešu valodā. Šo ideju jau nogalinātu pašā sākumā un kur nu vēl darbošanos šajā virzienā. Šadurskis taču arī kaut ko vēlas darīt šajā jomā, bet atbalsta nekāda pat no latviešu skolu skolotāju puses.

  2. Priekš kam, ja TM ministra amats ir tik ienesīgs, jo pietiek visiem, jo visi adminsratori, likvidatori, izpildītāji dalās…, bet IM, tur jau darbs nopietns, atbildīgs…

  3. Bet Valsts valodas centrs ir NA paspārnē un mēs redzam tā patieso darbību vai drīzāk kaitniecību. Latviešu valoda jau tiek padarīta par apsmieklu, bet NA neprasa atbildību. Tas pats ar Kultūras ministriju, kas lobē izvirtību sludinātājus un kultūras degradētājus visās jomās. Par Tieslietu ministriju pat vispār kauns runāt.

  4. Malacis Rajevskis ! Ļoti precīzi pateica !

  5. Vēl lielāku muļķību jau nevarēja pateikt…. Tas vienmēr bijis pirmais amats, ko viņi ir pieprasījuši….

Draugiem Facebook Twitter Google+