×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Politologs: Reformu partijas atslēga iekļūšanai Rīgas domē ir Pavļuts

Foto - LETAFoto - LETA

Atslēga Reformu partijas iespējām pārvarēt piecu procentu barjeru un iekļūt Rīgas domē ir pašreizējais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, aģentūrai BNS viedokli pauda politologs Ivars Ījabs.

Ekspertam bija grūti nosaukt kādu citu kandidātu, ar ko Reformu partija Rīgā varētu veiksmīgi startēt vasarā gaidāmajās vēlēšanās.

“Reformu partijai šobrīd ir viens lielais jautājums – ja viņiem izdosies pielauzt Pavļutu, tad viņiem ir reālas izredzes pārvarēt piecu procentu barjeru. Tāpēc, ka Pavļuts līdzīgi kā [“Vienotības” izvirzītā mēra amata kandidāte Sarmīte] Ēlerte arī nav uz mutes kritis, un zina, kā labi izskatīties. Bet, ja viņi Pavļutu nepielauzīs, tad no Reformu partijas faktiski nekas pāri nepaliks, jo viņiem jau neviena cita nav,” domā Ījabs.

Pēc viņa vārdiem, pašreizējais ekonomikas ministrs Reformu partijai var dot otro elpu.

“Reformu partija nav nekāda partija, tas ir “flešmobs” [angļu ‘flashmob’ – zibakcija], kam [partijas līderis Valdis] Zatlers savā sirds dāsnumā uzsauca iespēju iebraukt Saeimā pagājušā gada oktobrī. Kopš tā laika “flešmobs” ir tādā pusizjukšanas stāvoklī. Ja viņiem neizdosies iegūt pārliecinošu otro elpu Pavļuta personā, tad man grūti iedomāties, kurš sevi respektējošs politiķis varētu būt tāds pašnāvnieks, lai ietu kopā ar Reformu partiju uz Rīgas domi,” sacīja Ījabs.

Jau ziņots, ka esošā ekonomikas ministra Daniela Pavļuta vārds iepriekš izskanējis saistībā ar pašvaldību vēlēšanām. Pavļutam partija ir uzticējusi veidot programmu startam Rīgas domes vēlēšanās. Reformu partijas izpilddirektors Ivo Valdovskis aģentūru BNS informēja, ka mēra amata kandidāts tiks izvēlēts un saraksts Rīgā tiks izveidots līdz 15.decembrim.

Pirmdien “Vienotība” par savu pirmo numuru Rīgā nosauca par Sarmīti Ēlerti. Pretenzijas uz Rīgas mēra krēslu pieteicis arī esošais galvaspilsētas vadītājs Nils Ušakovs, kas būs apvienotā “Saskaņas centra” un “Gods kalpot Rīgai” saraksta priekšgalā. Pirmais numurs Rīgā izvēlēts arī Nacionālajai apvienībai – Baiba Broka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+