×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
24. septembris, 2017
Drukāt

Politologs: Rosinājumam par izglītību valsts valodā svarīgs būs formulējums (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Ja nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK rosinās īstenot ieceri par izglītību tikai valsts valodā, tās izredzēm svarīgs būs arī korekts piedāvāto izmaiņu formulējums, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Viņš norādīja, ka pagaidām nevar prognozēt, kādas izredzes būtu šādai iespējamai iniciatīvai. No vienas puses tā var piedzīvot tādu pašu scenāriju kā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rosinājums pārtraukt piešķirt nepilsoņa statusu Latvijā dzimušiem bērniem, kas tika noraidīts. Taču korekti noformulēti grozījumi varētu arī tikt nodoti vērtēšanai parlamenta komisijās, pieļāva Skudra.

Politologs skaidroja, ka balsošanas rezultāts jebkurā gadījumā varētu tikt izmantots priekšvēlēšanu kampaņā. VL-TB/LNNK pirms vēlēšanām varētu atsaukties uz politisko konkurentu ieņemto pozīciju šajā jautājumā, skaidroja Skudra.

Viņš norādīja, ka šajā jautājumā redzamas paralēles ar Vāciju, kur daļa politisko aprindu, kā arī daļa žurnālistu, ekspertu un uzņēmēju runā par nepieciešamību pēc “vadošās kultūras”, kuras pastāvēšanai visiem jāmācās vācu valodā. Vācijā šāda situācija ir pašsaprotama, arī jaunie imigranti ir iesaistīti šajā procesā, pauda Skudra.

Politologs skaidroja, ka, ja pieņemtu lēmumu par pakāpenisku pāreju četros vai piecos gados uz izglītību tikai latviešu valodā, tas neko principiāli nemainītu Latvijas etnolingvistiskajās kopienās.

Kā ziņots, ņemot vērā, ka Saeimas vairākums neatbalstīja iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu Latvijā dzimušajiem bērniem, nacionālā apvienība nesteigsies ar ieceri par izglītību tikai valsts valodā, aģentūrai LETA sacīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Vienlaikus Dzintars akcentēja, ka pārskatāmā nākotnē pie šī jautājuma nacionālā apvienība atgriezīsies.

Saeima 21.septembrī noraidīja Valsts prezidenta Vējoņa iesniegto likumprojektu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Atkal viss uz NA pleciem..varbūt formulēt varētu Saskanas,Vienotības,ZZS gudrinieki,varbūt tie 160 welkamisti,maģistru,doktoru,profesoru plejāde..?

  2. pamatskolās, vidusskolās izńemot privātajās, noteikti gan bet ne augstskolās kur latviešu valodai ir gan jāspēlē dominējošu lomu bet kur lekcijas var arī notikt starptautisku ekspertu valodās…. un tas būtu galvenokārt angłu.

  3. Sen bija laiks skolu Latvijā valsts valodā un nepieļaut nekādu segregāciju pēc valodas.

  4. ne krievu, mandarinu, vācu, franču, spāńu, arābu ir vienojošā valoda akadēmiskās, zinātniskās un bisinesa aprindās. Dzintara priekšlikums ir Krievijas pazemojušās un destruktīvās okupācijas rezultāts kuras sekas vēl šodien kropło šo zemi. Angłu valodai ir sava starptautiskā vērtība. To pašu nevar teikt par krievu.

Draugiem Facebook Twitter Google+