Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
4. jūnijs, 2016
Drukāt

Politologs: Šogad “Vienotībai” joprojām klāsies grūti, tās reitings būtiski nepieaugs (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc kongresa “Vienotībai” šogad joprojām klāsies grūti, turklāt jāņem vērā arī tas, ka koalīcijas partneri – nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un Zaļo un zemnieku savienība – nav ieinteresēti tajā, lai “Vienotība” ātri atgūtos, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors, politiskās komunikācijas eksperts Ojārs Skudra.

Līdz ar to politiskajam spēkam tuvākajā laikā jārēķinās ar popularitāti apmēram 5% līdz 7% robežās, norādīja politologs, taujāts par “Vienotības” nākotni pēc šodien notiekošās partijas sanāksmes, kurā plānots ievēlēt jaunu politiskā spēka vadītāju.

Viņš skaidroja, ka prognozēšana, kurš no priekšsēdētāja amata kandidātiem – Andris Piebalgs vai Edvards Smiltēns – gūs uzvaru, būtu pielīdzināma zīlēšanai. Skudra vērsa uzmanību, ka partijas līderu grupa drīzāk ir gatava atbalstīt Piebalga kandidatūru, bet nodaļas, kas atrodas tālāk no Rīgas, vairāk iestājas par Smiltēnu.

Politologa vērtējumā Piebalgs ir reālistiski domājošs un piezemētāks savās prognozēs, piemēram, sagaidot politiskā spēka atgriešanos pie apmēram 10% atbalsta – gan pie nosacījuma, ja “Vienotība” spēs tikt galā ar pašreizējām problēmām. Liela atšķirība ir kandidātu pieredzē, piemēram, Smiltēns nekad nav strādājis par ministru valdībā, savukārt Piebalga pieredzi veido arī divi termiņi eirokomisāra amatā, līdz ar to viņš ir “citas kvalitātes” kandidāts.

Sekojot līdzi norisēm kongresā, nepieciešams pievērst uzmanību arī tam, kādi rezultāti būs valdes vēlēšanās, kur uz 15 vietām pretendē 41 kandidāts. Jāseko līdzi, kā valdē sadalīsies spēku samērs starp trīs tā dēvētajiem partijas iekšējiem “grupējumiem” – pašreizējās līderes Solvitas Āboltiņas, deputātes Ilzes Viņķeles un tā saukto reģionāļu atbalstītājiem, norādīja Skudra.

Kā ziņots, partija “Vienotība” šodien Rīgā pulcēsies uz ārkārtas kongresu, kurā pārvēlēs politiskā spēka valdi, tai skaitā arī valdes priekšsēdētāju, uz kura amatu vairs nekandidē pašreizējā partijas vadītāja Āboltiņa, bet kandidē Piebalgs un Smiltēns.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Palūdziet Valsts Departamenta stipendiju vecumdienām un atbrīvojiet telpas.Laiks Vienotībai žāvēt sausiņus.. Sēdēt nāksies..

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+