×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. septembris, 2016
Drukāt

Politologs: “Vienotībai” vēlēšanas būs nopietns pārbaudījums (3)

Foto LETAFoto LETA

Nākamā gada pašvaldību vēlēšanas partijai “Vienotība” būs viens no nopietnākajiem pārbaudījumiem, aģentūrai BNS sacīja politikas eksperts Filips Rajevskis.

Pēc viņa paustā, ja “Vienotība” nākamajās pašvaldību vēlēšanās startēs neveiksmīgi, partija varētu zaudēt izredzes nokļūt Saeimā. “Viņiem ir jāparāda, ka atkal ir rīcībspējīgi un konkurētspējīgi, jāparāda, ka viņi spēj iekšēji mobilizēt intelektuālos un pieredzes resursus,” norādīja Rajevskis.

Viņš sacīja, ka daudzi “Vienotību” uzskata par nopietnu, pieredzējušu partiju, taču pieredzi var nodemonstrēt tikai ar konkurētspēju un cilvēkiem, kas viņus pārstāv. Pēc Rajevska domām, “Vienotībai” pašvaldību vēlēšanas būs “patiesības stunda”.

Uz jautājumu, ko varētu sagaidīt no plānotās partijas domes sēdes, kurā diskutēs par sabiedrības uzticības atjaunošanu, Rajevskis atbildēja, ka šāda veida sēdes parasti nedod rezultātus. “Tu vari ar savu rīcību, nevis ar sēdi atjaunot uzticēšanos,” teica Rajevskis.

Jau ziņots, ka sestdien notiks partijas “Vienotība” domes sēde, kurā politiskā spēka Saeimas, valdības un novadu pārstāvji diskutēs par partijas uzdevumiem sabiedrības uzticības atjaunošanai.

Tāpat ziņots, ka partijas valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs iepriekš bija izvirzījis mērķi līdz gada beigām partijai sasniegt vismaz 10% reitingu. Ja tas netiks sasniegts, Piebalgs par to uzņemšoties politisko atbildību. Saskaņā ar socioloģisko pētījumu centra SKDS datiem augustā partijas “Vienotība” reitings nokrities līdz vēsturiski zemākajai atzīmei – 4,2%, kas ir par 2,1 procentpunktu zemāk nekā jūlijā. Savukārt “Latvijas faktu” veiktās aptaujas dati liecina, ka augustā par “Vienotību” Saeimas vēlēšanās būtu gatavi balsot 5,8% vēlētāju, kas ir par 0,3 procentpunktiem mazāk nekā jūlijā.

Pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks nākamgad.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kamēr Vienotība neizies masu medijos ar piedāvājumiem, kā uzlabot dzīvokļu jomas likumdošanu kā kopumā, tā saistībā a zemes piespiedu nomu, tajā skaitā arī ar denacionalizēto māju īres tiesisko attiecību risinājumu, jo tai ir pārraudzībā ekonomika – Ekonomikas ministrija, kurai ir ļoti saturīgs ministrs. Baidos, vai ja viņu, ministru “neapčakarrēs” šīs ministrijas nomenklatūra, ko pašlaik dara Mārtiņš Auders (sk. viņa interviju krievu masu medijus) saistībā ar jaunizstrādājamo likumu “Par dzīvojamo telpu īri” un citiem pret tautas interesēm vērstiem likumiem, kā Latvenergo nodevām utt., kas vērsti uz tautas “slaukšanu”, uz denacionalizēti māju īrnieku tiesību apvērsumu un pazemošanu, uz naudas izsūkšanu no zemes piespiedu nomas Vienotībai nākamo Saeimu neredzēt.
    VIENOTĪBA, Andri – mosties uz tautas vitālo interešu aizstāvību, jūs esiet vienīgā partija, kurai ir potenciāls uz šādu rīcību! Pazaudēsim VIENOTĪBU, pazaudēsim valsti – tā apmēram.

  2. VIENOTĪBA TIEŠĀM NEKO PĒDĒJOS 10 GADUS NAV PIEDĀVĀJUSI!? VIENĪGI IZTUKŠOJUSI VALSTI NO DARBA SPĒJĪGIEM KADRIEM!

  3. Manuprāt, Latvijā partijas vērtē kaut kā savādi… Es neredzu nevienu “Vienotības” vai tās pirmsācēju ideju valstiskā mērogā jau pēdējos 8-9 gadus… Faktiski – ir valsts sistēma, kurā kā krēslā nemitīgi kāds ietraušas un… tup, izmanto, sēd, veģetē utt. Tipiski PSRS laikiem, arī Vienotība atbrīvojas no biedriem, kas nākuši vai nāk ar kādām idejām, pie varas paliekot pliekanām viduvējībām. Uzvalciņi, frizūras, matu krāsas, skapīši un muļķība, muļķība, muļķība… Ko šai sabiedrībā dara, piemēram, Hosams, man nav skaidrs. Nevar būt tā, ka partijas vienigais uzdevums ir pieņemt likumus, lai kaut kā – represīvi vai līdzīgi – piestūķētu valsts kasi, ko tāpat patērēs vecajā Augusta Vosa stilā… Juridiskais totalitārisms vai birokrātiskā idiotija… Ja tā ir Vienotības programma, paldies! 🙂 Labāk kino…

Draugiem Facebook Twitter Google+