Latvijā
Politika

Politologs: Ždanoka nedzīvo reālajā pasaulē, nevajag pārspīlēt viņas ietekmi 16


Foto – no Tatjanas Ždanokas “Facebook” konta. Kopā ar Bašaru al Asadu. Pirmā no kreisās – Jana Toma.
Foto – no Tatjanas Ždanokas “Facebook” konta. Kopā ar Bašaru al Asadu. Pirmā no kreisās – Jana Toma.
Foto – no Tatjanas Ždanokas “Facebook” konta. Kopā ar Bašaru al Asadu. Pirmā no kreisās – Jana Toma.

(papildināta ar pēdējām rindkopām un galeriju)

Politologs Kārlis Daukšts skarbi komentē Eiropas Parlamenta deputātes no Latvijas Tatjanas Ždanokas rīcību, kura kopā ar vairākiem citiem eiroparlamentāriešiem neoficiālā vizītē Damaskā apmeklējusi Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu.

“Viņa ir kļuvusi neadekvāta, viņas personīgās problēmas vairāk dominē pār viņas sabiedriski politisko darbību. Viņa taču ir matemātiķe, taču tagad no racionālās pasaules aizgājusi citā sfērā, kuru nosaka emocijas. Ždanoka nedzīvo reālajā, bet gan pasaulē, kur ir ticība pie krusta piesistajam puisēnam Ukrainā, ka Odesas arodbiedrību namu aizdedzināja ukraiņu nacionālisti (abi ir Krievijas propagandas melu stāsti. – raksta autors Ģ. V.), Krimas nelikumīgajai aneksijai kā pareizam solim un tā tālāk,” sacīja Daukšts.

Politologs gan aicina nepārspīlēt Ždanokas ietekmi EP, jo tai esot nulles vērtība un aicina medijus neinformēt par Ždanokas aktivitātēm, jo tas kalpo par labu viņas publicitātei. “Viņas vizīte Sīrijā, protams, ir piespēle Krievijai, bet no Latvijas skatījuma tam nav nozīmes.”

Komentējot Ždanokas vizīti Sīrijā, ārlietu ministra preses padomnieks Mārtiņš Drēģeris “Latvijas Avīzei” uzsvēra, ka Ždanokas rīcība nav pieņemama un ir nosodāma, īpaši ņemot vērā ES sankcijas pret Asada režīmu. Viņš norāda, ka deputātes rīcība būtu jāvērtē EP un viņas vēlētājiem. Nekādu oficiālu paziņojumu ĀM neizplatīšot.

Ždanoka, visticamāk, ceļu uz Damasku mērojusi caur Libānu. Sociālajā tīklā “Twitter” atrodamas bildes, kur eiroparlamentāriete kopā ar EP deputātu no Spānijas Havjeru Kouso – tiekas ar Libānas parlamenta “Hezbollah” frakcijas vadītāju Mohamadu Raadu.

Galerijas nosaukums

Šiītu islāmistu grupējums “Hezbollah” pauž atbalstu Asada režīmam. “Hezbollah” par teroristisku organizāciju atzinusi ANO, ASV, Apvienotā Karaliste, Kanāda, Izraēla, Saūda Arābija un Ēģipte.

LA.lv