×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2018
Drukāt

Politologs: Ždanokai var izdoties atņemt “Saskaņai” daļu vēlētāju (29)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Tatjana Ždanoka

Ir vairāki faktori, kas partijai “Latvijas Krievu savienība” dod cerības uz panākumiem gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, pārliecināts politologs Filips Rajevskis.

Rajevskis aģentūrai LETA vērtēja, ka Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Tatjanas Ždanokas (LKS) lēmums atteikties no EP mandāta komforta ir spēcīgs solis, tomēr ir vairāki faktori, kas dod cerības Ždanokai un LKS.

“LKS ir tikai viens mandāts – EP deputāta vieta. Vietējā politikā viņu faktiski nav – viņi piedalās kampaņās, bet ar bēdīgiem rezultātiem, un viņu vēlētājus ir kapitalizējusi “Saskaņa”. Domāju, ka Ždanoka redz, ka šī “Saskaņas” vēlētāju daļa vēlas pārmaiņas, jo “Saskaņa” jau vairākus sasaukumus nav mainījusies,” sacīja politologs.

Kā labu platformu LKS popularitātei Rajevskis minēja izmaiņas izglītības nozarē, bet vēl viens faktors, kas var nospēlēt savu lomu, ir eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins un viņa iespējamā piesliešanās LKS. “Šie faktori dod Ždanokai cerības, ka viņa var atgriezties Latvijas parlamentā,” uzskata Rajevskis.

Runājot par to, kā Ždanokas vietu EP mantojošajam LKS politiķim Miroslavam Mitrofanovam veiksies ar jaunajiem darba pienākumiem, Rajevskis sacīja, ka Mitrofanovs nav tāda kalibra cilvēks kā Ždanoka, tomēr viņam jaunais mandāts noderēs atpazīstamības veicināšanai.

Kā ziņots, Ždanoka šonedēļ vērsusies EP ar iesniegumu par mandāta nolikšanu un drīzumā plāno atgriezties Latvijā. Viņa iecerējusi vadīt LKS priekšvēlēšanu kampaņu, bet viņas dalība vēlēšanās būšot atkarīga no Satversmes tiesas (ST) lēmuma.

Saeimas vēlēšanu likums pašlaik liedz vēlēšanās piedalīties personām, kuras pēc 1991.gada 13.janvāra darbojušās Komunistiskajā partijā, Latvijas PSR Darbaļaužu internacionālajā frontē, Darba kolektīvu apvienotajā padomē, Kara un darba veterānu organizācijā, Vislatvijas sabiedrības glābšanas komitejā vai tās reģionālajās komitejās. Ždanoka ST ir apstrīdējusi noteiktos vēlēšanu tiesību ierobežojumus padomju komunistu aktīvistiem.

Ždanoka pēc 1991.gada 13.janvāra ir darbojusies kompartijā, tāpēc vēlēšanu likums viņai liedz piedalīties Saeimas vēlēšanās.

Paredzēts, ka Ždanokas vietu EP ieņems Mitrofanovs, kurš EP vēlēšanās 2014.gadā palicis pirmais “aiz svītras”. Paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem LKS uzsver, ka tas saglabāšot EP tribīni “Latvijas krievu balsīm”. Mitrofanovs turpināšot darboties krievu skolu aizstāvju organizācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Vienai daļa Latvijas krievvalodīgo radikalizējoties, pieslejoties Kremļa nacistiskajai ārpolitikai, noteikti Ždanoka pārņems daļu Saskaņas vēlētāju.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  ========

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 4. Es gan esmu laimīgs,ka jaunībā aizmuku no šitās maitas.Krustus mesdams,atpakaļ neskatoties.

 5. Stratēģiski izdevīgi!!!

  Ideālā gadījumā savāc 4,9%, kas “Saskaņai” iet mīnusā un paliek 15%!!
  Varētu vēl kādu padomju pensionāru partiju atdzīvināt!! saskaņa ar 10-12% būtu labi pamati nākotnei!!!

 6. Tas jau ir apsveicami,tā ždanoka nepārvares 5% barjeru,toties izčakarēs Ušakovu.

 7. Ždanoka izkatās vairāk pēc “Plintnieces”. Nabaga krievi, nesaprot kas notiek. Jums taču pūš miglu acīs! Jūs atbalstat Tautu parazītus!

 8. Likums neļauj Ždanokai kandidēt ne Saeimas, ne pašvaldības vēlēšanās. CVK nāksies viņas kandidatūru svītrot, būs iemesls tiesāties. Viņa jau ir pensionāre ar Eiroparlamenta pensiju, tagad Mitrofanovs arī varēs drusku piepelnīties. Mamikins var kandidēt Saeimas vēlēšanās. Ja ievēlēsd, pēc trim dienām būs jānoliek Eiroparlamenta mandāts. Viss ir labi, kas šķeļ “Saskaņas” elektorātu.

 9. Šī nav laba ziņa, jo šī “sieviete ar tauri” kā magnēts pievelk asinis un protestus, viena alga – kur un viena alga – par ko… Ja Latvijā līdz šim bijis relatīvs miers, šis raganas solis jau sola daudz darba DP un SAB, kurus nenoliedzami vājina gan vēlēšanu, gan pārvēlēšanu tuvums.
  Man nebūtu patīkami redzēt biedreni Arkadjevnu pat uz Jēkaba ielas, kur nu vēl kaut ko lemjot…

  • Kas būs pret šo ”melno bruņinieku”,pagaidām neredzu ne Lāčplēsi ,ne kangaru .Jo, cūņa būs sīva un negodīga!Smieklīgi ,ja uzskata ,ka tā šķels Saskaņu ,”mazie nabadziņi”!

 10. Lien tik uz saimu– DABŪSI ar slotaskātu pa ribām.

 11. Kāds varētu šai pretīgai vecenei mūlī iedod ? Nu, vismaz, iešpļaut mordā ? Man nekādi ar viņu nesanāk saskrieties. Tad es pats to izdarītu.

 12. A huļi? Ar kaimiņvalsts polittehnologu svētību atņems ne tikai Saskaņai. Un kādēļ nepacelt to, kas zemē mētājas?

 13. Partijas ir vispār jāatdala no valsts līdzīgi kā Baznīcas. Lai viņas vārās savā sulā! Satversmes 6.pants to nosaka!Partokrātija ir vienreiz jāizbeidz Latvijā. 0,01% regulē 99,9% tautu! Tas ir Genocīds! 1991.gadā KPSS sagrāba varu tāpat kā 1917.gadā Krievijā iesūtītie Trockisti un uzpirktai Uljānovs-Ļeņins. Viņi visi ir pielīdzināmi kā Krievijā “Vori v zakoņe”! Rīga tiek iztirgota, zeme, Tautas īpašumi -iztirgoti! Latvieši tiek izdzīti Trimdā! Paši sev ceļ algas, Tautu dzen izmisumā! Tas ir kaut kāds vājprāts! Tādi ir Ždanoka, Godmanis Šķēle un visi pārejie bijušie komjaunieši un komunisti! Nodarbojas ar Utopiju!

 14. Vai sito planpratigo veceni nevar nostumt no trases lai nesmird.

 15. Kāda nozīme tam, ka Ždanoka atņems balsis Saskaņai.
  Ždanoka, Mamikins, Saskaņa, GKR, ZZS ir viena tēva bērni, tikai katram savs taktiskais uzdevums līdz tie iegūs pārliecinošu summāru (2/3) balsu skaitu.
  Pēc uzdevuma sekmīgas izpildes tie apvienosies, ja ne juridiski, tad vismaz faktiski vienā partijā “Vienotā Latvija”

  • Ja labi paskatās =Naivais 13. janvāris, 2018 23:58= nav nemaz tik naivs, bet saskatījis labu Kremļa kombināciju: “Latvijas Krievu savienība” ar atklātu balstu Kremlim, ”Saskaņa” ar pieklājigi slēptu atbalstu Kremlim un ZZS ar patiesi naivi latviešu balsīm, kad vārdos jau par Latviju , ( tikai ar skatu uz Kremli – ko saka partijas saimniekas Lembergs – smīn).
   Tāpēc jau čekas maisus neber – vel var noderēt nobrieduši aģenti jaunajā soc. revolūcijā ar domu uz Maskavu… Skaties ZZS atrunas maisu bēršanā…

 16. a išaku sen laks pamacit un sita zobus sakodusi to izdaris

 17. Kremli nolemts izdarit izmisigu gājienu , lai tiktu pie varas par katru cenu LR. Tika paradita taņai ļoti bieza melna mapīte . Nu nav vina tik dumja ,ka no briva prata atstātu tik ienesīgu vietu un skrietu “glābt” no latviesu ” genocīta ” savu tautu…

  • Runā, ka neesot ne BIJUŠO komunistu, ne nacionālsociālistu; tā diagnoze esot uz mūžu. Kur partija sūtīs, tur ies. Ne velti Taņas sugasbrāļi joprojām medī vēl neapmirušos naciķu sētniekus un sanitārus …

 18. Nu i lab, a mes par Zdanok kundze balsot 100%

 19. Protams ,ka var. Daudzi uzskata,ka Saskaņā par daudz latviešu.

 20. bērnu bieds !!!!!!!!!!!!!!

 21. ždanoku par valst prezidentu

Draugiem Facebook Twitter Google+