×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. janvāris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Politologu divas pasugas (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ojārs Skudra

Vecgadā laikam cits politologs pie vai zem eglītes nebija sazvanāms, un tad nu vienīgais pie klausules atrodamais Visuma pētnieks Ojārs Skudra ņēmās komentēt, kas vien plašā spektrā bija komentējams. Bet arī viņš šais dienās jutās mazliet nevesels vai uz to pusi. Varu uz desmit aitām saderēt, ka nemaz neatceras, ko pateica. Bet pateica daudz – analizēja līderu uzrunas, kristāla bumbā paredzēja nākotni nezināmo, pamācīja pareizi piebarot zīlītes.

Politologi iedalāmi divās pasugās. Vieni politiskām dēkām ne tuvu nav stāvējuši un notikumus redzējuši caur akadēmisku stikla sienu. Kā advokātiem galva pilna stiķu, arī politologi izlāpās, atsvaidzinādami atmiņā vakar avīzē lasīto, teļļukā redzēto, un, piemēram, par ASV prezidenta vēlēšanām izteiksies, it kā personīgi pazinuši Lī Hārviju Osvaldu. Realitātē notikumus izdodas uzminēt, kā šmigā trāpīt diegu adatas acī un tikpat reti kā laika vecim Vilim Bukšam prognozēt bargu ziemu.

Otrie cunftes brāļi piepelnās partiju maizē, spēj vairāk apsmadzeņot, bet spiesti izteikties puķainā valodā, lai nedurtos acīs, ka kušetes filozofi plūkuši saldas vīnogas liegumā. Mūsu draugs doktors Skudra acīmredzami pieder pirmajai kategorijai, jo smeļas informācijas vielu no satelītšķīvja un stāsta reportieriem par priekšā stāvošo, patinot atpakaļ filmu. Profesors izzīlējis, ka 2017. gadā pastāvēs spiediens uzņemt valdībā “Saskaņu”, un daži skatās uz šo ideju kā uz medus podu. Ja “Vienotība” nesekmīgi finišēs pašvaldību vēlēšanās, tad ar hop! Urbanoviča kompānija varētu ielēkt valdības dārziņā. Un “spiedējs” paslepšu būšot jaunais krievu vēstnieks. Savukārt saskaņieši pielāgošot pozīciju, lasi, pielabināsies latviskām partijām un nonāks pie mērķa.

Viltus ziņu profesors Skudra sīkāk neizskaidro, lai neuzdotu nevēlamus jautājumus. Piemēram, kāpēc viņam šilierējas, ka Krievijas vēstnieks izkāps no pieņemtās diplomātiskās kārtības rāmjiem un redzamā vai maskētā veidā sāks kārtot mītnes zemes valdīšanu? Kā gudrinieks iztēlojas pretimnākšanu “Saskaņai”? Vai piebaldzēnus izlidinās un vietā pieņems saskaņiešus un tie sadosies rokās ar Nacionālo apvienību? Vai lipinās savādu veidojumu no ZZS, “Saskaņas” un Sudrabas sektas?

Atšķirībā no humora večiem – augstskolu mācībspēkiem tante Bauskā pazīst “Saskaņu” – un ne kā partiju ar miršu vainadziņu, politisko līgavu rotu. Cilvēki saprot, ka tā uztverama kā vecs, ierūsējis, bet elementāri kopjams projekts ar vienīgo uzdevumu – ievirzīt Latviju Kremļa ietekmes zonā. Punkts. No “Saskaņas” pārcelšanas uz valdību Latvijā neuzlabosies ne varas kvalitāte, ne ekonomikas un labklājības augšup­eja. Sarkanie darīs, kas viņiem jādara, un vienīgais, ko derētu pajautāt: kāpēc valdošie spēki nestrādā ar krievu auditoriju, nepārliecina vēlētājus, ka muļķīgi regulāri nodot balsis par purva āžiem?

Kvalificētam nācijas vairākumam nekad nebūs pieņemama Kremļa projekta klātbūtne valsts vadībā, tāpat kā idejas, kas pārņēmušas zemi aiz austrumu robežas, pa lielākai daļai latviešiem ir svešas un pretīgas. Bet politiķi ir biklāki, ne tik granītcieti. Reizēm klausās politologos, mutes atplētuši. Šiem vientiešiem X ne­stundā nudien var rēgoties – mūsu mūžs ir grūts un sabendēts. Varbūt saistīšanās ar “Saskaņu” ceļ grāvī nokritušo reitingu, izvelk no melnās joslas? Tas taču tiks darīts valsts interešu vārdā, sabiedrības saliedētībai, un Igaunija, rekur, nav sabrukusi ar Centra partijas premjeru!

Lūk, tāpēc kautrie, aizvien biežāk at­skaņotie suflieru čukstiņi – “uū, “Saskaņu” valdībā!” – nav tik nevainīgi, bet kā jūdas aicinājums uz valsts nodevību vai pašnāvību, ko grib uzspiest latviskām partijām. Tad nostādīsim par valdības galvu Tautu Draudzības ordeņa kavalieri Urbanoviču. No Briseles atsauksim Mamikinu par ārlietu ministru, lai arī viņš pavisam izplājies kā persiešu paklājs Krievijas interešu aizstāvībā (bet cienīts vīrs, kuru pieņem Sīrijas valdnieks!). Tad valdībā par ministri jāielaiž Gapoņenko draudzenīte Krivcova, liela nepilsoņu advokāte, un vienīgi bez Elksniņa varētu iztikt šai konstrukcijā, jo viņš piedāvājis pielikt pie sienas pāris kancelejistus vai valdošos politiķus.

Tomēr citiem novērotājiem ir pamatotas aizdomas, ka ar tālskati pārredzamā laikposmā politiķi nav dzīrušies inficēties ar toksisku veidojumu no opozīcijas, jo vēlētāji to atzīs par ārkārtēji šmucīgu nodarījumu. Par Skudras kunga prognozēm jāsaka – profesora galdiņam vairs nelejiet!

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. ebrejam ir divi gudri dēli, viens viemēr saka vienu, bet otrs pretējo un vienmēr viņiem abiem ir taisnība.

 3. Nav nekads iedalijums- visi vienadi bez galvas un zinasanam. Tikai var atkartot, ko kads jau ir teicis. Visi tie ijabi, skudri, rozenvaldi, dauksti, ikstini neko gudru nevar pateikt.

 4. To pašu var teikt par žurnālistiem!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Eiroparlamentārieša krēslu uzreiz neatstās

Nacionālās apvienības valde izlēmusi 13. Saeimas vēlēšanās par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīt Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Robertu Zīli. Viņš esot gatavs nolikt EP deputāta mandātu, ja pēc 13. Saeimas vēlēšanām Nacionālajai apvienībai uzticēs veidot valdību, pausts politiskā spēka paziņojumā.

Jāatgādina, ka pirms mēneša “Vienotība” un reģionālās sadarbības partijas par jaunveidojamās apvienības premjera amata kandidātu vienojās izvirzīt Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu. Viņš pats gan nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās, taču toreiz uzsvēra, ka ir gatavs vadīt Latvijas valdību, bet pagaidām turpināšot darbu EP.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+