×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. marts, 2012
Drukāt

Politologu domas dalās par “Gods kalpot Rīgai!” sadarbības partneri

godinss

Politologu domas dalās, vai jaundibinātajai partijai “Gods kalpot Rīgai!” uz pašvaldību vēlēšanām ir jāsadarbojas ar “Saskaņas centru” (SC) un jākļūst par tās piedēkli.

Politologs Ivars Ījābs skaidro, ka partijai esot nopietni jāizvairās no tā, ka lielākā daļa latviski runājošo mediju šo partiju uzskatīs par Saskaņas centra piedēkli. “Tas būtu maksimāli nevēlamais variants, ja partija grib darboties patstāvīgi,” uzsver Ījābs.

Viņš uzskata, ka “Gods kalpot Rīgai!” iet vienā sarakstā ar SC būtu labs variants no partijas vadītāja Andra Amerika puses, bet tas nebūtu labs variants no SC perspektīvas.

“SC elektorāts Rīgā ir pietiekoši liels, bet vai kopā ar Ameriku tas kopā savāks vairāk nekā ar Ameriku, es īsti neesmu drošs, vēl jo vairāk, ka SC ir zīmols, bet iet kopā ar dīvainu veidojumu, ar ne mazāk dīvainu nosaukumu, kas vairāk izklausās pēc tosta. Kam tas vajadzīgs Ušakovam? Ameriks vēl ir salīdzinoši pazīstams, bet tie pārējie partijas biedri. Viņiem būtu jādalās amatos, un neesmu drošs, ka SC ir uz to gatavs,” norāda Ijābs.

Tāpat esot skaidrs, ka sitiens pa jauno partiju no pārējo latviešu partiju puses būšot pietiekoši dramatisks. Īpaši nacionālā apvienība mēģināšot viņus padarīt par nacionālo interešu nodevējiem. “Sitiens būs pamatīgs, vai šie ļaudis spēs to izturēt? Viegli tas nebūs,” uzsver Ījābs.

Savukārt politologs Juris Rozenvalds uzskata, ka galvenais, kas izšķirs “Gods kalpot Rīgai!” nākotni ir tas, kādus sabiedrotos viņi atradīs. “Tas tuvākais, ņemot sadarbību Rīgas domē, varētu būt SC. Ja viņiem izdosies pašvaldību vēlēšanās kooperēties ar SC, tas izredzes varētu palielināt,” uzskata Rozenvalds.

Tad vēlētājam būšot skaidrs, ka viņi ies un sadarbosies ar SC. “Neņemos apgalvot, ka vieni paši viņi pēc kāda laika iznīks, bet patlaban izskatās, ka šis veidojums vairāk vērsts uz pagātni un pilns ar atmiņām, ka pārstāvējuši ietekmīgus politiskos spēkus,” uzsver Rozenvalds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+