×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Pols Volkers plāno iegādāties bankas “Citadele” akcijas (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Skats uz AS "Citadele banka" ēku Republikas laukumā no "Swedbank" ēkas.

Viens no ASV investoriem, kas plāno iegādāties bankas “Citadele” akcijas, ir bijušais ASV Federālo Rezervju sistēmas vadītājs Pols Volkers, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Latvijas valsts amatpersonas nekādus komentārus par šo informāciju nesniedz. Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) preses sekretāre aģentūrai LETA sacīja, ka komentāri par šo jautājumu netiek sniegti, ievērojot darījuma konfidencialitāti.

87 gadus vecais amerikāņu ekonomists Pols Volkers bija ASV Federālo rezervju sistēmas priekšsēdētājs prezidentu Džimija Kārtera un Ronalda Reigana administrāciju laikā no 1979. līdz 1987.gadam un par viņa lielāko sasniegumu tiek uzskatīta ASV 70. un 80.gados valdošā augstā inflācijas līmeņa iegrožošana.

No 2009.gada februāra līdz 2011.gada janvārim viņš prezidenta Baraka Obamas administrācijā ieņēma Ekonomikas atveseļošanas konsultatīvās padomes priekšsēdētāja amatu.

Finanšu krīzes laikā Volkers asi kritizēja bankas, norādot, ka to reakcija uz krīzi ir neadekvāta un aicināja stingrāk regulēt bankas. Viņš aicināja sadalīt ASV lielākās bankas, aizliegt noguldījumus pieņemošajām finanšu institūcijām iesaistīties riskantos darījumos.

2010.gada janvārī Obamas administrācija ierosināja viņa vārdā nodēvēto Volkera nolēmumu, kas pastiprinās kontroli pār ASV bankām un stāsies spēkā 2015.gada jūlijā.

Tā dēvētais Volkera nolēmums liks bankām pārtraukt finanšu un citu tirdzniecības darbību veikšanu, kas veiktas ar mērķi radīt peļņu pašas bankas iekšienē. Volkera nolēmums arī liegs bankām būt par augsta riska investīciju fondu jeb tā dēvēto hedžfondu īpašniekiem, tādējādi ļaujot bankām distancēties no finansiāli riskantām aktivitātēm.

Bankas aktīvi iebilda pret Volkera plānu, jo tās vēlas saglabāt šo riskanto biznesu, lielai daļai uzskatot to par svarīgu ienākumu avotu.

ASV Federālo rezervju sistēma ir centrālā banka, kas īsteno valsts monetāro politiku.

Jau ziņots, ka Latvijas valdība šomēnes akceptēja ASV fonda “Ripplewood Holdings” izteikto bankas “Citadele” iegādes piedāvājumu. Tas paredz, ka 25% bankas “Citadele” akciju iegādāsies “Ripplewood Holdings”, 50% iegūs patlaban publiski nenosaukti investori, bet 25% kapitāldaļu savā īpašumā saglabās Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB).

ERAB atbalsta Latvijas valdības lēmumu pārdot valstij piederošās bankas “Citadele” akcijas starptautiskai investoru grupai, ko vada “Ripplewood Holdings” un fonda dibinātājs un izpilddirektors Tims Kolinss.

Kolinss uzskata, ka Latvijas valdība par piemērotāko bankas “Citadele” pircēju ir atzinusi ASV investorus, jo tie ir gatavi maksāt “godīgu cenu” un piedāvājuši spēcīgu redzējumu bankas attīstībai.

ASV investoru piedāvātā cena par bankas “Citadele” akcijām un visi investoru vārdi tiks atklāti pēc darījuma noslēgšanas. Tomēr Kolinss telefonintervijā aģentūrai LETA atzina, ka investori būs ļoti nozīmīgs zināšanu un pieredzes avots.

Pašlaik Latvijas valsts īpašumā ir 75% mīnus viena bankas “Citadele” akcija, savukārt 25% un viena akcija pieder ERAB.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kurš par centiem negribēs nopirkt banku!

  2. To banku te stejdzigi perk uz papiriem kads cilveks kam gandriiz 90 gadi un kam jau vienalg ko uz vinja vardu ierakstis..Caur to banku atmazgaja te muusu politiki savas naudas ,ko zog no tautas ,un ko tagad stejdziga karta griib izniemt no ta banka,lai tos bankas kontus ar naudam kads no jaunas valdiibas neapcietinaja .Kriminala varda to var nosaukt ;valdiibas OBSCAK.

Draugiem Facebook Twitter Google+