Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
13. oktobris, 2014
Drukāt

Poļu ābolus uzdod par mūsējiem

AT_102014

“Augļkopības nozarē viena no lielākajām problēmām ir darbaspēka trūkums un realizācijas iespējas. Polijas āboli Latvijas tirgū tiek ievesti katru gadu, taču Latvijā sāk veidoties arī vietējā konkurence,” sarunā ar žurnālu “Agro Tops” atzīst kooperatīvās sabiedrības “Zelta ābele” vadītājs Gints Neimanis.

Vislabākais laiks ābolu realizācijai ir janvāris, februāris, marts. Ir bijuši reti gadi, kad realizācija sākas jau rudenī, bet tad piemājas dārziņos ābeles nav ražojušas. Ja pavasaris ir agrs un veikalos parādās pirmie lociņi, gurķi, cilvēki sāk pakāpeniski pārslēgties uz dārzeņiem.

Diemžēl šoziem bija tendence ziemas beigās poļu ābolus uzdot par mūsējiem. Cenu starpība, kas veidojas, iepērkot ābolus Polijā un pēc tam tirgojot kā Latvijā audzētus, dažiem audzētājiem lika aizmirst godaprātu. “Mūsu kooperatīva biedru ik gadu izaudzētais apjoms ir pietiekami liels, lai nodrošinātu lielveikalus līdz pat pavasarim. Taču, ja neteikšu, ka mans konkurents poļu ābolus uzdod par vietējiem, būs jādzird, ka manam konkurentam ir labāka ābolu kvalitāte un viņš būs labais zēns. Mēs zinām, kuras saimniecības to dara, bet jautājums ir, kā to pierādīt kontrolējošām institūcijām. Jo šis cilvēks bojā visu tirgu – mēs nevaram pārdot vietējo ābolu, kamēr viņš ved iekšā lētos poļu ābolus, jāatzīst, ka bieži vien izskatīgākus, kalibra ziņā līdzīgākus nekā vietējie āboli,” sūrojas G.Neimanis.

Pilnu interviju ar LPKS “Zelta ābele” vadītāju Gintu Neimani lasiet žurnāla “Agro Tops” oktobra numurā.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+