×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
13. oktobris, 2014
Drukāt

Poļu ābolus uzdod par mūsējiem

AT_102014

“Augļkopības nozarē viena no lielākajām problēmām ir darbaspēka trūkums un realizācijas iespējas. Polijas āboli Latvijas tirgū tiek ievesti katru gadu, taču Latvijā sāk veidoties arī vietējā konkurence,” sarunā ar žurnālu “Agro Tops” atzīst kooperatīvās sabiedrības “Zelta ābele” vadītājs Gints Neimanis.

Vislabākais laiks ābolu realizācijai ir janvāris, februāris, marts. Ir bijuši reti gadi, kad realizācija sākas jau rudenī, bet tad piemājas dārziņos ābeles nav ražojušas. Ja pavasaris ir agrs un veikalos parādās pirmie lociņi, gurķi, cilvēki sāk pakāpeniski pārslēgties uz dārzeņiem.

Diemžēl šoziem bija tendence ziemas beigās poļu ābolus uzdot par mūsējiem. Cenu starpība, kas veidojas, iepērkot ābolus Polijā un pēc tam tirgojot kā Latvijā audzētus, dažiem audzētājiem lika aizmirst godaprātu. “Mūsu kooperatīva biedru ik gadu izaudzētais apjoms ir pietiekami liels, lai nodrošinātu lielveikalus līdz pat pavasarim. Taču, ja neteikšu, ka mans konkurents poļu ābolus uzdod par vietējiem, būs jādzird, ka manam konkurentam ir labāka ābolu kvalitāte un viņš būs labais zēns. Mēs zinām, kuras saimniecības to dara, bet jautājums ir, kā to pierādīt kontrolējošām institūcijām. Jo šis cilvēks bojā visu tirgu – mēs nevaram pārdot vietējo ābolu, kamēr viņš ved iekšā lētos poļu ābolus, jāatzīst, ka bieži vien izskatīgākus, kalibra ziņā līdzīgākus nekā vietējie āboli,” sūrojas G.Neimanis.

Pilnu interviju ar LPKS “Zelta ābele” vadītāju Gintu Neimani lasiet žurnāla “Agro Tops” oktobra numurā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+