Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
13. oktobris, 2014
Drukāt

Poļu ābolus uzdod par mūsējiem

AT_102014

“Augļkopības nozarē viena no lielākajām problēmām ir darbaspēka trūkums un realizācijas iespējas. Polijas āboli Latvijas tirgū tiek ievesti katru gadu, taču Latvijā sāk veidoties arī vietējā konkurence,” sarunā ar žurnālu “Agro Tops” atzīst kooperatīvās sabiedrības “Zelta ābele” vadītājs Gints Neimanis.

Vislabākais laiks ābolu realizācijai ir janvāris, februāris, marts. Ir bijuši reti gadi, kad realizācija sākas jau rudenī, bet tad piemājas dārziņos ābeles nav ražojušas. Ja pavasaris ir agrs un veikalos parādās pirmie lociņi, gurķi, cilvēki sāk pakāpeniski pārslēgties uz dārzeņiem.

Diemžēl šoziem bija tendence ziemas beigās poļu ābolus uzdot par mūsējiem. Cenu starpība, kas veidojas, iepērkot ābolus Polijā un pēc tam tirgojot kā Latvijā audzētus, dažiem audzētājiem lika aizmirst godaprātu. “Mūsu kooperatīva biedru ik gadu izaudzētais apjoms ir pietiekami liels, lai nodrošinātu lielveikalus līdz pat pavasarim. Taču, ja neteikšu, ka mans konkurents poļu ābolus uzdod par vietējiem, būs jādzird, ka manam konkurentam ir labāka ābolu kvalitāte un viņš būs labais zēns. Mēs zinām, kuras saimniecības to dara, bet jautājums ir, kā to pierādīt kontrolējošām institūcijām. Jo šis cilvēks bojā visu tirgu – mēs nevaram pārdot vietējo ābolu, kamēr viņš ved iekšā lētos poļu ābolus, jāatzīst, ka bieži vien izskatīgākus, kalibra ziņā līdzīgākus nekā vietējie āboli,” sūrojas G.Neimanis.

Pilnu interviju ar LPKS “Zelta ābele” vadītāju Gintu Neimani lasiet žurnāla “Agro Tops” oktobra numurā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+