×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. marts, 2014
Drukāt

Poļu jauno kino rādīs Rīgā un Daugavpilī

Foto: Mateušs NasternaksFoto: Mateušs Nasternaks

Marta beigās Rīgā un Daugavpilī risināsies “Short Waves” satelītfestivāls, kas piedāvās iespēju noskatīties septiņas jauno poļu režisoru veidotas īsfilmas, portālu LA.lv informēja Polijas vestniecibas Latvijā pārstāve Jolanta Wišņoha.

Programmā iekļautas mākslas, dokumentālās, eksperimentālās un animācijas filmas. Tās tiks demonstrētas 27. martā “Multikino” Rīgā un 28. martā Poļu kultūras centrā Daugavpilī. Abās vietās būs iespēja bez maksas noskatīties filmas un par tām nobalsot skatītāju balsojumā. Satelītfestivāla rīkotāji Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte (LU SZF) un Polijas vēstniecība Latvijā uz seansiem aicina ikvienu interesentu.

Satelītfestivāls piedāvās iespēju tikties arī ar jauno poļu filmu režisori Aleksandru Terpinsku, kura ir viena no “Short Waves” uzvarētājām pagājušajā gadā, kā arī vairāku Polijas un starptautisku filmu balvu saņēmēja. Aleksandra viesosies gan Rīgā, gan Daugavpilī, kur kopā ar festivāla filmām būs iespēja noskatīties arī viņas veidoto īsfilmu “All Souls Day”.

“Filmas ir viens no kultūras tiltiem,” uzsver LU SZF dekāne Inta Brikše. “Tās dod iespēju ieraudzīt, kā citi skatās uz pasauli un kāda ir dzīve tur, kur mūsu nav.”

“Short Waves” ir Polijas AD Arte fonda iniciatīva un tas šogad jau sesto reizi no 30. marta līdz 6. aprīlim notiks Polijas pilsētā Poznaņā. 27. un 28. martā Rīga un Daugavpils būs starp tām pasaules pilsētām, kurās tiks organizeti satelītfestivāli. Latvijā to rīko LU Sociālo zinātņu fakultāte un Polijas vēstniecība Rīgā sadarbībā ar Polijas kultūras centru Daugavpilī un Multikino.

Festivāla filmu izrādīšana Latvijā ir iespējama, pateicoties jaunajai filmu autorei no Polijas Veronikai Drževinskai, kura pagājušajā vasarā piedalījās LU SZF rīkotajā Rīgas vasaras skolā ārzemju studentiem. Februārī tika parakstīta vienošanās starp LU rektoru Mārci Auziņu un Polijas vēstnieku Latvijā Jeržiju Mareku Novakovski par satelītfestivāla organizēšanu Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+