×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2014
Drukāt

Poļu kamermūzikas pērles Liepājā
 (1)

Polu_kamermuzika_4

Vijolniece Anna Marija Staskeviča

2. jūlijā festivāla “Liepājas vasara” ietvaros maza mirdzoša mūzikas pērle būs Polijas viesu, kameransambļa “Around Panufnik” uzstāšanās. Koncerts “Poļu kamermūzikas pērles” izskanēs “Promenade Hotel” poļu 20. gadsimta dižgara Andžeja Panufnika un viņa laikabiedru mūzikas skaņās.

Ansamblis “Around Panufnik” ir dibināts par godu slavenākā poļu 20. gadsimta komponista Andžeja Panufnika 100. dzimšanas dienai. Trio apvienojušies izcili jaunie Polijas mūziķi – vijolniece Anna Marija Staskeviča, čelliste Anna Armatisa un pianists Jakubs Thoževskis – katrs no viņiem dodas pa spožas karjeras ceļu.

A. Staskeviča ir trešās vietas un speciālās balvas ieguvēja Starptautiskajā Veņavska konkursā, kā arī Karola Šimanovska konkursa un Polijas Nacionālā Baha konkursa uzvarētāja, viņa ir arī Starptautiskā Veslesijas mūzikas konkursa uzvarētāja Itālijā. Mūziķe pašlaik koncertē visā pasaulē, viņa ir sadarbojusies ar Polijas Radio nacionālo simfonisko orķestri, Polijas Nacionālo simfonisko orķestri un daudziem citiem simfoniskiem kolektīviem, kā arī virkni pazīstamu diriģentu – starp viņiem ir gan Vladimirs Kiradžijevs, gan Maksims Vengerovs un citi. Mūziķe ir seškārtēja Polijas kultūras un mākslas ministrijas stipendiāte.

Savukārt čelliste A. Armatisa ir absolvējusi Krakovas Mūzikas akadēmiju, kā arī studējusi Štutgartes Mūzikas un tēlotājmākslas augstskolā un specializējas laikmetīgajā mūzikā. Viņa ir trīskārtēja Polijas Kultūras un mākslas ministrijas stipendiāte, kā arī Starptautiskā Valentino Buči laikmetīgās mūzikas festivāla laureāte. Viņas saņēmusi vairākus apbalvojumus Pēterburgā, Kremonā, Krakovā un citur. Kopš 1993. gada A. Armatisa ir stīgu kvarteta “Dafô String Quartet” mūziķe un tā sastāvā saņēmusi vairākas starptautiskas balvas. Divi ansambļa ieraksti saņēmuši prestižo Frederika balvu. Mūziķe ir arī Krakovas Mūzikas akadēmijas stīgu kvarteta un čella pasniedzēja.

Pianista Jakuba Thorževska klavierspēli pēc mūziķa dalības Vašingtonas pianistu konkursā “The Wachington Post” nosaucis par “spēkpilnu un ritmisku trauksmi”. J. Thoževskis ir koncertējis visā Eiropā un ASV. Viņa koncerti ir translēti Polijas, Čehijas, Slovākijas, Šveices raidstacijās, pianists nesen debitējis arī Venēcijas prestižajā “Teatro La Fenice”, viņš ir biežs viesis Eiropas mūzikas festivālos.

Mūziķu trio “Around Panufnik” izpilda A. Panufnika skaņdarbus, savietojot tos arī ar viņa laikabiedru – Latvijā pazīstamā komponista Vitolda Ļutoslavska un Karola Šimanovska – mūziku.

Festivāls “Liepājas vasara” norisināsies līdz 30. augustam. Šogad festivāls pārdzimis par profesionālās mākslas festivālu, piedāvājot plašu kultūras programmu visas vasaras garumā. No 28. maija līdz 30. augustam festivāla tēmas “Lielo Dzintaru gaidot” ietvaros būs iespēja baudīt teātra izrādes, simfoniskos un kamermūzikas koncertus, eksperimentālas performances un mākslas izstādes.

Varbūt noder


Koncerts “Poļu kamermūzikas pērles” 2. VII 19.00 “Promenade Hotel” Hika zālē.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena – EUR 7.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+