Laukos
Lauku sēta

Kādu frēzi pirkt traktoram? Atbild eksperts0

Ilustratīvs attēls. Foto – Zanda Birze

Jautājums. Vēlos pirkt T-25 traktoram frēzi. Kāda būtu labāka? Japāņu ar līkiem nažiem vai kā poļu Bomet un tām līdzīgās? Paredzēts apstrādāt iestrādātu un neiestrādātu zemi. Santa

Kā skaidro SIA “Pakavs” pārstāvis Sandis Migla, principiālu atšķirību starp abām augsnes frēzēm nav. Naži darbojas līdzīgi, arī augsnes apstrādes dziļums neatšķiras.

Japānā ražotajām frēzēm kardāna savienojumos tiek izmantotas mazās šlices atšķirībā no Bomet vai Akpil ražojumiem. Tas nozīmē, ka savienojumos japānim būs 18 vai 21 šlice atšķirībā no Eiropā lietotajām sešām vai Krievijā ražotajai tehnikai astoņām, kā tas ir arī traktoram T-25. Pērkot Japānā ražoto frēzi, būs jāiegādājas īpaša pāreja.

Tāpat japāņu frēze būs lietota, bet Eiropā ražotās nopērkamas jaunas, turklāt, tām ir garantija un labākas servisa iespējas. Cenas ziņā japānis atkarībā no platuma maksās no 600 līdz 800 eiro, polis no 1200 eiro un vairāk. Akpil frēzes būs vēl dārgākas.

Gan ar vienu, gan otru frēzi var apstrādāt iekoptu un arī neiekoptu augsni. Tiesa, otrajā gadījumā būs jābrauc ievērojami lēnāk.

Japāņu ražojums būs vieglāks. Līdz ar to varētu iegādāties platāku frēzi, piemēram, 1,8 metrus. Tomēr ieteicamais darba platums šādam traktoram būtu 1,6 metri. Ir arī 1,25 metrus platas frēzes, taču tādu iegādāties nav īsti jēgas – viens traktora ritenis brauks pa jau safrēzētu augsni un to blietēs.

LA.lv