Pasaulē
Citur

Pompeo ierodas negaidītā vizītē Afganistānā, lai runātu par miera procesu0

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo otrdien negaidīti ieradies vizītē Afganistānā, lai uzsvērtu centienus panākt miera līguma noslēgšanu Afganistānā, kā arī norādītu, ka Irānai nevajadzētu kaitēt Afganistānas miera procesam.

Pompeo tikās sarunās ar Afganistānas prezidentu Ašrafu Gani un augstāko izpildvaras priekšsēdētāju Abdullu Abdullu, un visi trīs bijuši vienisprātis, ka “miers ir mūsu augstākā prioritāte”, sacīja Pompeo, norādot, ka mērķis ir panākt miera līguma noslēgšanu līdz 1.septembrim.

Pompeo sacīja, ka principiālā vienošanās, kas janvārī tika panākta starp ASV un talibiem, paredz, ka vispārējā miera līgumā jābūt iekļautiem jautājumiem par pretterorismu, ārvalstu karspēka klātbūtni, dialogu afgāņu pušu starpā un pastāvīgu pamieru.

Izsakoties par terorisma jautājumu, Pompeo sacīja, ka sarunvedēji ir tuvu noslēgumam attiecībā uz teksta projektu, kurā noteikta talibu apņemšanās nepieļaut, ka valsts nekļūst par droša patvēruma bāzi teroristiem.

“Šī progresa gaismā mēs sākām diskusijas ar talibiem jautājumā par ārvalstu militāro klātbūtni, kas šodien joprojām tiek saistīta ar zināmiem nosacījumiem,” runājot ASV vēstniecībā Kabulā, sacīja Pompeo.

“Visas puses piekrita, ka, pabeidzot darbu pie tā, lai panāktu ASV un talibu izpratni terorisma jautājumā un attiecībā uz ārvalstu karaspēka klātbūtni, tiks pavērtas durvis Afganistānas iekšējam dialogam un sarunām,” viņš sacīja.

Neraugoties uz talibu apgalvojumiem par pretējo, nav panākta vienošanās par ASV karaspēka izvešanas grafiku, piebilda Pompeo.

Saistītie raksti
Viņš uzsvēra, ka šī miera procesa graušana nav Irānas interesēs.

“Es ceru, viņi saredz – tas ir visu reģionālo spēlētāju labākajās interesēs, lai miera process virzās uz priekšu,” sacīja Pompeo.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Džonsons un Korbins tiekas pēdējās televīzijas debatēs pirms vēlēšanām
1 diena
SK
Skaties.lv
Pasaulē
Spānijā atdzīvināta sieviete, kurai sešas stundas bija apstājusies sirds
1 diena
LE
LETA
Pasaulē
Londonas tilta uzbrucējs apbedīts Pakistānas pārvaldītajā Kašmiras daļā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Latviešu valoda zinātnē nosargāta?
2 stundas
LE
LETA
Kultūra
Vīrietis apēd 100 000 eiro vērtu mākslas darbu 1
2 stundas
Uldis Šmits
Pasaulē
Uldis Šmits: Bez naivuma
3 dienas
LE
LETA
Dabā
Meklēt cimdus vai gumijas zābakus? Pirmdienas laika prognoze
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Raidījums: Pretēji ekspertu lemtajam ministrija piešķir sociālā uzņēmuma statusu “Memory water”
53 minūtes