×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
12. augusts, 2016
Drukāt

Pone atklāj melno punktu trenera Jakubovska karjerā (10)

foto: LETAfoto: LETA

Pēdējās dienās bēdīgu slavu ieguvušais Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) prezidents Kaspars Pone Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ieradies ar trenera akreditāciju, tomēr pats jūtas pārsteigts par to.

Trešdien plaša ažiotāža izraisījās pēc olimpiskās peldētājas Aļonas Ribakovas trenera Germana Jakubovska izteikumiem, kurš atklāja, ka pēdējā brīdī uz Riodežaneiro nolēmis doties Pone, kamēr trenerim jāpaliek mājās. Sākotnēji braucēju sarakstā bija apstiprināti peldētāji Aļona Ribakova un Uvis Kalniņš, treneri Jakubovskis un Deivs Kolinss, kā arī federācijas prezidents Pone.

“Latvijas Peldēšanas federācija olimpiskajām spēlēm pieteica piecus dalībniekus, un vēl pirms izlidošanas [Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents] Aldons Vrubļevskis apgalvoja, ka Germans būs un viņam tiek meklētas biļetes. Tomēr acīmredzot objektīvu iemeslu dēļ viņš netika,” pauda Pone, izsakot viedokli, ka tas neietekmēja Ribakovas rezultātu. “Pēc federācijas lūguma Uvja treneris [Deivs Kolinss] uzņēmās viņai palīdzēt.”

Pone, kurš pats ir LOK izpildkomitejas loceklis, asi kritizēja LOK darbību, noveļot vainu uz olimpisko sportu pārraugošo organizāciju.

“Manā skatījumā ir neētiski LOK izpildkomitejā apstiprināt piecas personas un kādu no tām neaizvest. Nezinu, kāpēc tieši Peldēšanas federācijai nepietika vietas,” Pone pauda, ka sabiedrībā nav novērtēts federācijas un to prezidentu darbs, atgādinot, ka federāciju prezidenti nesaņem algas.

Tāpat Pone kritizēja pašu Jakubovski, paužot, ka pirms Londonas olimpiskajām spēlēm, kad Ribakova netika apstiprināta starp dalībniecēm, viņš ar sūdzību vērsās Starptautiskajā Ūdens sporta federācijā (FINA) un aicināja Latvijai nesūtīt nevienu sportistu.

Pone gan nevarēja pastāstīt, kāpēc viņš olimpiskajās spēlēs ir ar trenera akreditāciju, kurai, visticamāk, bija jāpienākas Jakubovskim. “Biju pieteikts kā federācijas prezidents (“team leader”), bet nezināmu iemeslu dēļ saņēmu trenera akreditāciju un tagad nekur netieku iekšā. Situācija mainījās katru dienu, mainījās pieejamo akreditāciju skaits. Līdz pēdējam brīdim domāju, ka Germans būs, jo citas informācijas man nebija.”

Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, pāris dienu pirms Ribakovas starta viņai bijusi saruna aci pret aci ar Poni un pēc tās peldētāja bijusi ar asarām acīs, tomēr pats LPF prezidents pauda, ka tā bijusi ikdienišķa saruna ar vēlmi noskaņot sportisti pirms starta.

Pone atgādināja, ka LPF pārrauga piecus sporta veidus, kas ir olimpiskajā programmā, un četros no tiem notiek apmācības bērniem arī Latvijā. Federācijas prezidents pauda, ka Latvijā ir ļoti svarīgi arī slīkšanas jautājumi un arī par tādām programmām viņš runājis, Riodežaneiro atrodoties jau gandrīz divas nedēļas. Viņš slavēja federācijas darbu un izteicās, ka 2018.gadā Latvijā varētu risināties Pasaules kausa posms. “Atrašanās Riodežaneiro nav mans atvaļinājums, šeit strādāju, tērēju savu laiku un cenšos realizēt četrgades programmas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Sporta dzīvē svarīgākais notikums ir Olimpiskās spēles. Neapšaubu, ka LPF prezidentam ir jābūt klātienē Olimpiskajās spēlēs. Tāpat tur nešaubīgi ir jābūt sportista trenerim. To saprot jebkurš profesionāls sportists, jo tikai paša treneris ar sportistu spēj saprasties, dažkārt ar vienu skatienu vai vienu vārdu var uzlabotu sniegumu.
  Latvijas Peldēšanas Federācijas prezidenta Pones paziņojums; ka šī brīža labākā Latvijas peldētāja nemaz nav izpildījusi Olimpiskos normatīvus un nevar cerēt uz augstām vietām kā arī viņas labotais Latvijas rekords nav nekas īpašs starptautiskā līmenī un trenera klātbūtne nav izšķiroša ir aizvainojis visus sportistus un viņu trenerus kuri diendienā strādā lai labotu Latvijas rekordus un iespējams kādreiz piedalītos Olimpiskajās spēlēs. Tā ir absolūta nekaunība vai arī pilnīga neizpratne par darbu kuru šis cilvēks ir uzņēmies.
  Ko šobrīd domāt pārējiem Latvijas sportistiem un viņu treneriem kuri ikdienā trenējas? Šāda attieksme no cilvēka kuram labākos sportistus būtu jāatbalsta, jārada apstākļi un iespējas uzlabot šo sportistu sniegumus, nav pieņemama.
  Atbalstīsim, leposimies un priecāsimies par Latvijas sportistu sasniegumiem nacionālā un starptautiskā līmenī, lai kādi tie būtu, jo tie ir mūsu labākie!

 2. Pone, tev ir krietni vairāk melno punktu!
  Ja vēlies sarakstīšu te!
  jau tas, ka izlikies nezinām, ka uz Rio dodies ar …trenera akreditāciju ir vismelnākais punkts!
  Pie tam psiholoģiski izčakarēji pirms starta – līdz asarām- mūsu peldētāju Ribakovu! Tādi aizgalda .. nejēdz kā vajadzētu runāt ar sportistu pirms starta!
  Un tad brīnamies, ka viņa atrodas 27.vietā, bet labi, ka tomēr uzstādīja jaunu Latvijas rekordu!
  Vēl viens tāds pats kraķis kaut kāds Dukurs vēkškēja 12.08. iekš Latvijas Radio, ka mol pats esot valdē un balsojis par peldētājas trenera došanos uz Olimpiskajām spēlēm. Nu un kad atklājies, ka trenmera vietā devies aizgalda .., tad šis kraķis Dukurs murmulēja, ka Ribakova jau nav nekāda izcilā sportiste – ieguvusi tik zemu vietu. Stulbenim nepieleca, ka viņa Rio bija bez trenera un jebkurš sportists bez trenera jūtas daudz nedrošāk un tml.

 3. Acīmredzot, ka paša kažokā ir ĻOTI daudz MELNO PUNKTU, ja tos zin meklēt cita cilvēka kažokā!!! Nelietis augstākā pakāpē! Cilvēks bez KAUNA un GODA!!! Riebjas viņa fizionomijā skatīties! PRETĪGI!!!!

 4. …sabiedrībā nav novērtēts federācijas un to prezidentu darbs, atgādinot, ka federāciju prezidenti nesaņem algas.
  +++++++++++
  .. Pone izdarījis visu, lai sabiedrība būtu sašutusi par šādu rīcību.
  Labāk lai vācas no federācijas projām!

 5. Vīri no padomju laikiem ir pieraduši šmaukties un nekādīgi nevar saprast, ka lielā brāļa tradicijas jāaizmirst un jāsāk strādāt godīgi. Nevajag censties apčakarēt vienam otru un valsti, visu jāsadala godīgi. Sapļāpāt mum pilnas ausis gan jau mācēs.

 6. Vienkārši pretīgi lasīt šādu attaisnošanos un citu vainošanu. Ģļevulis. Un nav brīnums, ja tāds vada federāciju, kamdēļ mūsu sportiestiem tik maza izaugsme. Nožēlojami.

 7. Kā krievu sakāmvārdā – “я не я, и лошадь не моя, и я не извозчик”

 8. Apbrīnojama nekaunība sakot,ka Atrašanās Riodežaneiro nav mans atvaļinājums, šeit strādāju, tērēju savu laiku un cenšos realizēt četrgades programmas

 9. plika atrunāšanās.Kādas darba darīšanas.Tur ir sacensības.Un tajās gan sportists,gan treneris parada,ko ir izdarījuši četru gadu garumā.Prezidentam ir jāseko līdzi informatīvi vai jābrauc pa savu naudu privāti.Viss.

 10. Tā ”noskaņoja” sportisti, ka viņai jāraud! 😀 😀 Kas tas par federācijas vadītāju, ar kuru izdarās, kā grib – ne viņš ko zina, ne saprot. Kā tāds var būt kaut formāls, bet līderis?

Draugiem Facebook Twitter Google+