Mobilā versija
-2.0°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
9. jūnijs, 2014
Drukāt

Popē sestdien atklās piemiņas akmeni izsūtītajiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 14. jūnijā, plkst. 14 Popes Kultūras namā sāksies atceres pasākums komunistiskā genocīda upuru piemiņai, pēc tam tiks atklāts piemiņas akmens, portālam LA.lv pavēstīja informatīvā izdevuma Ventspils Novadnieks redaktore Marlena Zvaigzne.

Ideja uzstādīt piemiņas akmeni represētajiem tautiešiem radusies vietējam iedzīvotājam Valdim Martinsonam, kurš pats pēc savas pieredzes zina, ko nozīme dzīve izsūtījumā. Par ieceri viņš pirms diviem gadiem pavēstījis Popes pagasta pārvaldes vadītājam Vilnim Krauzem un ticis sadzirdēts. Popiņu ideju, piešķirot finansējumu, īstenot palīdzēja Ventspils novada pašvaldība, bet praktiskos darbus paveica akmeņkalis Rihards Zēbergs.

Akmeni, ko sestdien atklās Popes centrā esošajā ozolkoka skulptūru ansamblī, mežā atrada Valdis Martinsons. Trīs astoņdesmito gadu beigās Popē uzstādītos ozolkoka tēlus, kuri arī simbolizē vardarbīgu izvešanu no Latvijas, jau skāris laika zobs, tādēļ popiņi vienojušies piemiņas vietu papildināt ar akmeni.

Sestdien komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītais atceres pasākums sāksies kultūras namā, kur iestādes vadītāja Indra Grosbārde lasīs fragmentus no vietējo iedzīvotāju vēstulēm, kas saņemtas no Sibīrijas, pēc tam visi dosies uz netālo piemiņas vietu, kur iesvētīs un atklās akmeni, tā godinot vairāk nekā 30 izsūtīšanas skartās Popes dzimtas.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+