Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
19. jūnijs, 2015
Drukāt

Populārākie Līgo svētku atribūti joprojām – šašliks, ugunskurs un ķimeņu siers

Foto - LETAFoto - LETA

Ugunskurs Vasaras saulgriežu svinībās Turaidas muzejrezervātā Jāņkalnā.

Populārākās Līgo svētku tradīcijas Latvijas iedzīvotāju vidū joprojām ir šašlika cepšana, ugunskura kurināšana un Jāņu siera ēšana, liecina pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT jūnijā veiktais pētījums.

Lūgti norādīt Līgo svētkos ievērotās tradīcijas, Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem visbiežāk norādījuši, ka Līgo svētkos cep šašliku (72%), kurina ugunskuru (70%) un ēd ķimeņu sieru (61%).

Latvijas iedzīvotāji ievēro vēl arī tādas Līgo svētku tradīcijas kā Līgu un Jāņu sveikšana (56%), alus dzeršana (49%), vainagu pīšana (49%), līgodziesmu dziedāšana, klausīšanās (48%), kā arī saullēkta sagaidīšana (44%).

Kā norāda TNS sabiedrības uzvedības pētījumu eksperte Alise Lāce, biežāk starp tiem, kas ievēro dažādas Līgo svētku tradīcijas, esot gados jaunāki cilvēki, laukos dzīvojošie, vidzemnieki un iedzīvotāji ar lielāku cilvēku skaitu ģimenē.

Tikmēr 3% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka nesvin Līgo svētkus.

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, laikā no 9.jūnija līdz 11.jūnijam ar interneta starpniecību aptaujājot 1000 iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (52)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Draugiem Facebook Twitter Google+