×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. marts, 2015
Drukāt

Populārākie politiskie spēki joprojām “Saskaņa”, ZZS un “Vienotība” (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Pēdējos mēnešos partiju reitingi būtiski nemainās, un populārākie politiskie spēki arī februārī bija partija “Saskaņa”, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kā arī “Vienotība”, liecina “Latvijas faktu” veiktā aptauja.

“Latvijas faktu” vadītājs Aigars Freimanis sacīja, ka pēdējos mēnešos situācija stabilizējusies vai pat “iesaldējusies” un partiju popularitātes izmaiņas galvenokārt svārstās statistiskās standartkļūdas robežās.

Ja Saeimas vēlēšanas notiktu februārī, “Saskaņu” atbalstītu 18,1% respondentu, Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) – 12,7%, “Vienotību” – 9,8%, bet nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) – 7,7% aptaujāto.

Pārējās partijas nepārvarētu 5% barjeru, kas nepieciešama iekļūšanai Saeimā. Par Latvijas Reģionu apvienību (LRA) un partiju “No sirds Latvijai!” (NSL) februārī bija gatavi balsot attiecīgi 3,6% un 3,4% aptaujāto. Par partiju “Latvijai attīstībai” februārī balsotu 0,8% respondentu, par “Jauno konservatīvo partiju” – 0,4%, par “Vienoti Latvijai” – 0,7%, bet par “Latvijas Krievu savienību” – 0,9%.

Vēl 15,3% respondentu teica, ka vēlēšanās nepiedalītos, bet 26,5% nezina vai nav izlēmuši, par ko balsotu.

Decembrī par “Saskaņu” bija gatavi balsot 19,9% respondentu, ZZS – 12,7%, “Vienotību” – 10,6%, VL-TB/LNNK – 9,3%, LRA – 5,6%, NSL – 4,8%. Decembrī 14,2% respondentu atbildēja, ka vēlēšanās nepiedalītos, bet 19,7% nezina vai nav izlēmuši, par ko balsotu. Freimanis pastāstīja, ka arī janvāra partiju reitingi būtiski neatšķiras.

Sociologs šādu politisko spēku reitingu stabilizēšanos skaidro ar vairākiem faktoriem. Pirmkārt, to ietekmējot starptautiskā ģeopolitiskā situācija, un cilvēki kļūst atturīgāki, līdz ar to attieksmes maiņas nav straujas. Tāpat tas varētu būt saistīts ar “vairākus mēnešus potēto” par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, kas ir būtisks mūsu valsts reputācijas jautājums, klāstīja Freimanis.

Taujāts, vai šādas tendences varētu turpināties arī nākotnē, eksperts teica, ka par to vēl grūti spriest. Esot vairākas lietas, kas varētu ietekmēt partiju popularitāti, proti, jautājumi, kas saistīti ar Latvijas ekonomikas atdzišanu, kā arī “divām hroniskām kaitēm” – veselības aprūpi un izglītības sistēmu, piebilda Freimanis.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Protams, ka nekad nepieļaus, ka NA ir priekšgalā, jo tikai NA nemaksā reitingu veidotājiem.

 2. Cik tad katrs sapiķoja par šo aptauju?

 3. Lai būtu pirmajā vietā NA ir jārūpējas pat par visu strādājošo un viņu ģimeņu locekļu veselības obligāto apdrošināšanas atjaunošanu un atraitņu pensijām,kā visās citās ES valstīs,nevis jāatbalsta eiro ieviešana bez referenduma un samazināta 12% PVN pārtikai nomaiņa ar Vienotības kārtējā sociālā pabalsta izlūgšanos!

 4. “Latvijas fakti” kādu laiku bija pārtraukuši krievu partijas “Saskaņa” reklāmu, visu laiku uzsverot, ka tā Latvijā esot pirmajā vietā. Tagad atkal vecā dziesma, lai arī trīs koalīcijas latviešu partijām kopā ir 30,2%! Krievu sektorā ir tikai 1 partija, kamēr latviešu sektorā – veselas 5, bet Freimanis bazūnē, ka krievu partijai visu laiku ir pārsvars, radot ilūziju, ka visi Latvijas vēlētāji 1. vietu regulāri dod šai krievu partijai. Tā ir vistīrākā manipulācija ar sabiedrisko domu, fikcija , ko te piekopj Freimanis. Laikam jau
  padomju kompartijas monolaiki te vienam otram dziļi sēž smadzenēs.

 5. Bet varēja būt,vismaz otrajā vietā,NA,ja neatteiktos no DDD,progresīvā ienākuma nodokļa un samazinātas PVN likmes pārtikai!

  • Varēja būt, bet Dzintars un Parādnieks ir par integrāciju, par savu ienākumu saglabāšanu nepiemērojot progresīvo nodokli, par pārtiku bez samazinātas PVN likmes.

 6. Butu labi saprast Atbildēt

  Kadel joprojam tik loti atbalsta to ZZS. Kas par viniem balso un kadel….. to visu analizet un piedavat siem veletajiem citu politisku variantu, tadu kas nesadarbosies ar Putina partijas atbalstitajiem Latvija.

 7. reitingotāji sarosījušies Atbildēt

  Vai nav mazliet par agru? Šie “fakti” neatbilst realitātei.

Draugiem Facebook Twitter Google+