Apbrīno

Populārās estrādes dziesmas ievijas “Melodiju serpentīnā” 0

Foto – Kārlis Lipsnis

No 6. decembra deviņus vakarus atjaunotajā VEF Kultūras pilī pieskandinās 20. gadsimta skaistāko estrādes dziesmu gadumijas koncertu sērija “Melodiju serpentīns”. Skanēs ikvienam labi zināmas, bet, iespējams, aizmirstas latviešu estrādes dziesmas, kuras klausījāmies un dziedājām līdzi sešdesmitajos, septiņdesmitajos, astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados.

“Melodiju serpentīns” aizvedīs klausītājus pasaulē, kad dzima Latvijas estrāde, laikā, kad dziesma vienoja un ļāva aizmirst ikdienas rūpes, laikā, kad “Mikrofona” aptaujas koncerti bija viena no retajām reizēm, kur dzirdēt populāro estrādes mūziku. “Tā būs iespēja veldzēties atmiņās. Īsta vēstures stunda jauniešiem un mana izpratne par to laiku un sajūtām. Izvēlējāmies dziesmas, kas, mūsuprāt, ir nepelnīti aizmirstas. Dziesmas, kas ir bijušas blakus tā laika hitiem. Šajos koncertos tās ceļam gaismā un ar tām atsaucam atmiņā tā laika sajūtas,” atklāj koncertu sērijas muzikālais vadītājs Kristaps Krievkalns.

Deviņos koncertos izskanēs teju 40 dziesmas. “Ar šiem koncertiem klausītājiem vēlamies kliedēt mītu, ka tajā laikā bija tikai viens komponists. Tajā laikā bija daudz vairāk komponistu un dziesmu autoru vārdu. Šajos koncertos svarīgs vizuālais redzējums. Veidosim to maksimāli autentisku. Vakara vadītājs Valters Krauze starp dziesmām stāstīs par tiem laikiem, interesantus sadzīviskus stāstus, piemēram, atgādinot, kā tajā laikā cilvēki tika pie teātra biļetēm, kā gāja uz frizētavām, bez nodevām partijai,” stāsta pasākuma producents Mārcis Gulbis.

Koncertos skanēs Elgas Īgenbergas, Ringolda Ores, Ģederta Ramana, Jāņa Sildega, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Ulda Lapsiņa, Ivara Birkāna, Edmunda Goldšteina, Valtera Kaminska, Jura Karlsona, Harija Užāna, Ulda Stabulnieka, Zigmara Liepiņa, Ivara Vīgnera, Ungara Savicka, Imanta Pauras, Ērika Ķiģeļa, Kaspara Dimitera, Valda Ozola, Borisa Rezņika, Aleksandra Kublinska, Aigara Voitišķa un Ainara Virgas dziesmas, kuras izpildīs Ginta Krievkalna, Antra Stafecka, Ieva Sutugova, Kristīne Zadovska, Dainis Skutelis, Andris Ērglis, Ivo Grīsniņš-Grīslis, Mārtiņš Ruskis.

“Patiesībā man ļoti patīk dziedāt latviešu valodā, ikdienas darbā man tas nav bieži. Mani nebija grūti pierunāt šiem koncertiem, jo mani uzrunāja viena dziesma, kas ir atbilstoša manam vecumam. M. Kublinska dziesma ar Ā. Elksnes vārdiem “Vēl jau es ziedu” pilnībā ir par manu pašreizējo situāciju, par to, kā es jūtos, kāda es esmu un ko es vēlos pateikt,” smaidot teic Kristīne Zadovska un neslēpj, ka viņai būs arī interesants duets ar Ivo Grīsniņu-Grīsli, kur viņi abi kopā izpildīs B. Rezņika dziesmu “Zem saules vai mēness”.

Koncertos muzikālo pavadījumu nodrošinās Kristaps Krievkalns, Gundars Lintiņš, Armands Treilihs, Uldis Ziediņš, Andris Barons, Eduards Raubiško, Zintis Žvarts, Renāte Vilnīte, Sandris Skeranskis.

 

6., 7., 12., 18., 19., 20., 26., 27., un 28. XII 19.00 VEF kultūras pilī Rīgā

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: no EUR 9,60 līdz 50.

LA.lv