×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. marts, 2017
Drukāt

Populāri mākslinieki aicina atbalstīt Likteņdārzu (22)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Likteņdārza akcijas “Ieraksti savu vārdu Latvijā!” laikā vairāki Latvijā populāri un iemīļoti mākslinieki, kā arī ilggadēji šī Baltijā unikālā dabas objekta atbalstītāji ir pauduši savu viedokli par Likteņdārza nozīmi un aicina to atbalstīt, vēsta “Kokneses fonds”.

Akcijā, kas turpināsies līdz 7. aprīlim diriģents Ints Teterovskis, finansiste Ilze Jurkāne, mūziķi Elza Rozentāle un Goran Gora, kā arī aktrise Dana Čerņecova un citi.

“Atbalstīt Likteņdārzu ir savā ziņā kā atbalstīt sevi. Tā ir šī dārza lielākā vērtība. Vienkārši vajag uz turieni aizbraukt, pabūt tur, pabaudīt jau izdarīto. Un, ja jūt, ka var arī no sevis likt kādu artavu, tad noteikti šo iespēju izmantot,” saka viens no Latvijā populārākajiem diriģentiem Ints Teterovskis. “Ir milzīgs prieks, ka Likteņdārza ideja dzīvo jau tik ilgus gadu. Ka tā no vienkārši skaistas vietas pie Daugavas ir kļuvusi par gandrīz kā simbolu, kur cilvēki dodas apskatīt ne tikai lieliski iekoptu vietu, bet arī atcerēties, pieminēt un padomāt par latviešiem šeit, Latvijā, citur pasaulē šodien un rītdien. Tā ir vieta, kur būt, kur padomāt, dažreiz arī dziedāt.”

Savukārt talantīgā dziedātāja Elza Rozentāle dalās ar savas dzimtas stāstu Likteņdārzā: Bruģakmenī savu vārdu vajag ierakstīt kaut vai tāpēc vien, ka šādā veidā atbalsti Likteņdārza tapšanu. Tad tavs vārds paliek uz mūžiem. Tas interesanti un jauki. It īpaši, ja mūsu ģimene sarakstīja vectētiņa un vecmāmiņas vārdus, kuri ir arī karojuši. Tas ir vēl skaistāk, manuprāt.”

Likteņdārzs ir svarīgs ne tikai latviešiem, bet arī citu tautību Latvijas iedzīvotājiem. Rīgas Krievu teātra aktrises Danas Čerņecovas personīgais un ģimenes stāsts ir skaistas filmas vērts: “Man pirms dažiem gadiem bija apaļa jubileja, trīsdesmit gadi. Mana oma, latviete, uzdāvināja man iespēju iestādīt liepu Likteņdārzā. Manam tā brīža draugam, nu jau līgavainim, bija izdomāts plāns, ka viņš bildinās mani radu klātbūtnē, iestādot liepu. Tas man bija liels pārsteigums un tas bija ļoti skaisti. Un tā šīs saiknes veidosies. Ar katru gadu šī vieta enerģētiski un vēsturiski pieņemsies spēkā. Jo mēs arī veidojam nākotni un mēs būsim pagātnē pēc kāda laika. Mēs kopā veidojam spēcīgu vietu.”

Finansiste, ēdienu un pavārmākslas eksperte un vairāku kultūras projektu atbalstītāja Ilze Jurkāne līdz šim vairāku gadu garumā ir dāvinājusi savai ģimenei un sadarbības partneriem bruģakmeņus Likteņdārza draugu alejā. Šobrīd tādu ir vairāk nekā 120 un viņa turpina to uzskatīt par lielisku dāvanu. “Vienā koncertā parādījās iespēja, ka var pirkt bruģakmeni. Es uzdāvināju vairākiem ģimenes locekļiem. Tad es sapratu, ka tā ir fantastiska Ziemassvētku dāvana. Tajos Ziemassvētkos, kas bija pirms vairākiem gadiem, nopirku apmēram simts, vēlāk es papildināju. Kad es biju pēdējo reizi Likteņdārzā, tad varēju skaisti redzēt, ka tie visi ir manējie cilvēki. Ja katrs latvietis sev nopirktu vienu bruģakmeni, tad viņš būtu uz mūžu mūžiem daļa no Latvijas likteņa.”

Mūziķis Goran Gora ir bijis saistīts vietu, kur šobrīd ir Likteņdārzs, jau pirms tā tapšanas – kopā ar draugu kopu no “Mazās kavalērijas” viņš atklāja tās unikalitāti un skaistumu. Viņa vārds arī ir iemūžināts Likteņdārza draugu alejā. “Šie bruģakmenīši, manuprāt, ir brīnišķīgs veids, kā katrs var palīdzēt tapt lielam brīnumam, kura īsto vērtību mēs novērtēsim tikai pēc piecdesmit, simts gadiem. Kad mani bērni vai mazbērni tur brauks, viņi redzēs – arī viņš bija daļa no tā visa! Tā ir brīnišķīga iespēja burtiski ierakstīt savu vārdu vēsturē. Tur mazāka ir vēlēšanās pazīmēties. Tas vienkārši ir ļoti svarīgi. Es Likteņdārzu redzu kā tautas procesu, kas notiek Latvijā. Tā ilgstamā nākotne ir tas, uz ko mēs ejam, nevis šobrīd pamielot savu ego vai tamlīdzīgi. Tostarp ir jocīgi – mans bruģakmens blakus Baibas Sipenieces bruģakmenim – un tas ir forši. Izrādās, mēs visi esam vienkārši cilvēki.”

Akcija “Ieraksti savu vārdu Latvijā ir iespēja iemūžināt savu, tuvinieku vai draugu vārdus Latvijas laukakmenī Likteņdārza draugu alejā. Akcijas laikā ziedotāju nosauktie vārdi un uzvārdi tiks publicēti laikraksta “Latvijas Avīze” 11. aprīļa izdevumā. Viens ziedojums ir 15 eiro.

Latvijas laukakmeņu bruģis tiek ieklāts Likteņdārza draugu alejā, kas ved uz dārza centrālo daļu – amfiteātri pie Daugavas. Alejas izveidei nepieciešami 113 000 bruģakmeņu. Šobrīd ir ieklāti 18 265 bruģakmeņi jeb 20% no ceļa. Akcijas laikā reģistrētos bruģakmeņus plānots ieklāt līdz šā gada 17. jūnijam – Latvijas Televīzijas devītajai ziedojumu akcijai “Top Latvijas Likteņdārzs!”.

Šogad Likteņdārzā turpināsies daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas un Lielā ziedu kalna būvniecība. Nozīmīgs jaunums būs digitālā ekspozīcija “Liktens gāte”, kas stāstīs par Latvijas cilvēku likteņiem 20. gadsimtā.

Ziedojuma iespējas:

 • Akcijas tālrunis 90006060 (24. marts – 7. aprīlis)
 • draugiem.lv/liktendarzs/liktendarzs
 • http://liktendarzs.lv/lv/atbalst%C4%ABt-2/atbalsta-veidi-2/bru%C4%A3akmens
 • “Kokneses fonda” norēķinu konts (reģistrācijas numurs: 40008092535, LV10UNLA0050006878844 AS “SEB banka”)
 • Modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” 1. un 2. aprīlī (sestdien no pulksten 11 līdz 18, svētdien no pulksten 11 līdz 16)
 • No 1. aprīļa Likteņdārzā uz vietas.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Populāriem māksliniekiem varbūt tas ir vajadzīgs ,ko tur darīt normālam kristietim ??

 2. Valdis Freimantals Atbildēt

  Protams neviens neteiks, ka Māmuļā – Rīgas Latviešu Biedrībā irj āatjauno likumīgie 1938. gada statūti!

  Jāatjauno likumīgas Rīgas Latviešu Biedrības darbs!

  Jāatmasko KGB parazīti! (visās Latvijas pārvaldes struktūrās).

  Lasiet manu rakstu par Rīgas Latviešu Biedrības B R U T Ā L O iznīcināšanu 1993. gada 18. februāra naktī!

  www Valdis Freimantāls:”Mosties, celies, strādā”!

 3. Likteņdārzs ir okultisms, ezotērika elkdievība, tāpat kā Krustakalns Latgalē vai Lietuvā.. Dievs Bībelē saka, ka okultisms un ezotērika viņam ir pretīgas lietas, visus, kas to dara Viņš smagi piemeklēs. Pēc nāves cilvēks nonāks vai nu pie Dieva debesīs, vai ellē, nav nekādu bērzu vai akmeņu, ir tikai Dievs.

 4. Par likteņdārzu ir pārvērsta gandrīz visa “veiksmes” stāsta plosītā Latvija. Tie, kuru darbības un bezdarbības rezultātā, savu dzimteni bija spiesti pamest varāk kā Staļina izsūtījumos, tagad nu mums dārzus būvē … neesmu tur bijis un arī netaisos tur būt (līdzīgi kā Demakovas stikla šķūnī), bet izskatās, ka laba vieta lai kangarus Daugavā mestu.

 5. manuprāt piemiņas vieta varētu būt ,bet visiem sasniedzamā vietā,kaut Lielajos kapos,vietas tur daudz ,un ir apmērām valsts vidū,mūsu sāpi var saprast tikai tas ,kas dzimis un audzis šeit .Visu cie”ņu japāņu māksliniekam ,bet tas nav mūsu mentalitātei.to iestādīto kociņu žēl-dārznieks tur nav bijis

  • Valdis Freimantāls Atbildēt

   Ideja saprotama – visu latvisko tikai prom no Rīgas! (lai nedomaā Rīgā latviskumu cildinaāt un demonstrēt latviešu vienotību!)

   Bet – uzpirktie Rīgas Latviešu Biedrības V I L T U S “saimnieki” berzē rokas – “Naudiņa nāk”!

   It kā Daugava neplūstu cauri mūsu sirmajai Rīgai! (It kā Rīga nedimdētu).

   Latviskima apkarošanas KGB projekts – likvidēt Latvju pulceēšanos Greznajās “MĀMUĻAS” zālēs! (mutes ciet latviesiem).

   Un ieeja Mamuļā tikai ar komunistu un čekistu viltus biedru kartēm!

   Atgādinu ka atjaunoto Rīgas Latviesšu Biedrību izsita un izšava 1993. gada 18. februara naktī komunistu un čekistu banda, kas jau 24. gadus UZSPĻAUJ 1938. gada statūtiem un latviešu tautas vajadzībam! (Nodibinot V I L T U S biedrību ar pašsadomātiem KGBistu statūtiem).

   Lasiet www Valdis Freimantals ; “Mosties celies stradā”!

 6. Būšu nepopuluārs un nīsts ,taču tas projekts ir tikai naudas tērēšanas un propagandas triks. Viens latvietis ,kurš dzīvojis ārzemēs un neko nesaprata no Latvijas apstākļiem ,sadomāja patriotismu demonstrēt un projektu uzsāka. Saprotu Lestenes memoriālu un tur kritušo vārdu iegravēšanu ,saprotu Torņakalna stacijas izsūtīto vilciena uzstādīšanu ,bet kautkur ,kautkādā salā memoriālu (piemiņas vietu )veidot ,nesaprotu. Nu ja pašam naudas daudz un nav kur likt lai veido ,taču tagad citiem prasa. Tagad pavisam nepieņemams teksts ,bija grāmata,kurā minēts par 1941 gadā nošauto 1940. gada aktīvistu kapu ,tas pamests ,bet pāri upei salā ceļ šāvēju memoriālu .Tas nav jāsaprot burtiski ,ne jau salā tieši būs to šāvēju piemiņas vieta ,taču šāva vieni un otri un izsūtīja vieni un otri un tagad vienus šāvējus slavina ,otrus nicina ,padomju gados otrādi tos vienus slavēja ,tos otrus nicināja ,vai to nevajadzētu izbeigt ?

 7. kas taa Jurkāne /Poiša klone/par makslinieci….k

 8. 99,99 % “populārie mākslinieki” ir populāri tāpēc, ka pūš kliķes stabulē. Neatbalstīsi vājprātīgas idejas – ej meklē popularitāti citur !

 9. Kopš kura laika Jurkāna bijusī sieva ir “populāra māksliniece”? Kā var novērot, viņa ir populāra citā jomā – kā korķis lien visos caurumos.

 10. vai Jurkāne ir māksliniece ?/

 11. Nepielūdziet elkus, jo tad bērniem līdz pat 4 paaudzei būs jāatbild par Tēvu grēkiem!
  Ja Tev ir vienalga kas notiks ar Tevi, padomā tad par saviem bērniem.
  Par ko viņiem tas būs jāpiedzīvo!

  Dievs norāda 2.bauslī:
  Netaisi sev elku tēlu vai kādu atveidu nedz pēc tā, kas ir augšā debesīs, nedz pēc tā, kas ir virs zemes, nedz pēc tā, kas ir ūdenī zem zemes.
  Nezemojies to priekšā un nekalpo tiem, jo Es, Tas Kungs, tavs Dievs, esmu dusmīgs Dievs, kas tēvu grēkus pie bērniem piemeklē līdz trešam un ceturtam augumam tiem, kas Mani ienīst, un dara žēlastību līdz tūkstošajam augumam tiem, kas Mani mīl un tur Manus baušļus.

 12. ne par ko. uztveru projektu kā pāris ambiciozu bezdarbnieku biznesu. Domāju, ka tajā dārzā, tāpat kā Gaismas pilī, savu kāju nesperšu. Kaut gan nevienam no tā ne silts ne auksts, saprotu:) Jo man šie objekti pilnīgi nav vajadzīgi. Ir lēti ieskaidrots, ka jums tie vajadzīgi.

 13. nu baismigs latvija tas miruso kults/ un vel ar savu vardu jau laicigi iezimets ka tiknepaliek bez vietas/ nozelojami- un kas tad jurkane par makslinieci- vazajas kur tik var publiski // liki/ liki – liki

 14. idiņš - mankurtiem Atbildēt

  Nu nebāzieties tur, kur neesat piederīgi. Ja nav smadzeņu, nav dzimtas piederības, izsaku līdzjūtību.

  • diez vai biznesa projekts kaut kur citā tālā Latvijas pusē nosaka un izmēra jebkuras dzimtas piederību. Pie katras stacijas un katras pagastmājas ir piemiņas zīmes konkrētās apdzīvotās vietas izvestajiem. Cik tur aiziet piederīgie un pieminētāji ? Vai to koku stadītāji Likteņdārzā ir padomājuši, kas un kā, par kādiem līdzekļiem kops un uzturēs tos haotiski sabakstītos un diezgan nožēlojama paskata kociņus ? Mēģināju izlasīt šiltītes- jau tagad izdzisušas. Tā jocīgā terase Daugavas krastā..kas tās par 2 lažiņām – ne ta soliņi, ne ta gultas.

 15. To dārzu ir radījis svešas, japāņu kultūras pārstāvis. Tas nekad neiedzīvosies Latvijā. To vietu vajag attīrīt un latviešiem pašiem izveidot no jauna.

 16. to tacu noslauciis no zemes virsas

 17. Kurpju tīrīšanas mākslas eksperts Atbildēt

  Pavārmākslas eksperte!!! HAHAHAHAHAHAHA

Draugiem Facebook Twitter Google+