Por-tāna šovā Latvija pēc puslaika uzvar Lielbritāniju 0

Latvijas basketbola izlase, turpinot dalību Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīrā, pēc pirmā puslaika ar rezultātu 50:40 Stambulā ir priekšā cīņā ar D apakšgrupas pastarīti Lielbritāniju.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30

Dueli no “Ulker Sports” arēnas Stambulā tiešraidē iespējams vērot kanālos TV3 un “Viasat Sport Baltic”, kā arī portālā “skaties.lv”.

Pirmajā puslaikā Latvijas izlasē ar 21 punktu un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Kristaps Porziņģis, bet 13 punktus sameta Dāvis Bertāns un uz puslaika otro daļu grozu atslēdza arī Dairis Bertāns, kura rēķinā seši punkti.

Kamēr Lielbritānijas izlasē deviņi punkti un sešas bumbas zem groziem ir Gabrielam Olaseni.

Latvijas izlasei šajā mačā nepalīdz Mārtiņš Meiers, kurš saķerta vīrusa dēļ nemaz nav ieradies spēļu norises arēnā. Savukārt laukumā atgriezies Dāvis Bertāns, kurš pirksta traumas dēļ izlaida iepriekšējo dueli.

Latvijas izlases sākumsastāvs šajā mačā bija tāds pats kā pirms divām dienām, laukumā uzreiz dodoties arī Andrejam Gražulim, bet pirmos deviņus punktus komandai guva Porziņģis, kas pie rezultāta 9:2 jau pēc divām ar pusi minūtēm lika Lielbritānijai pieprasīt minūtes pārtraukumu. Tas gan britiem bija veiksmīgs un minūti vēlāk viņi jau deficītu bija samazinājuši līdz 9:8.

Spēle bija kļuvusi ātrāka un daudz brīvāka, trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām pēc soda metiena Lielbritānijai panākot neizšķirtu 14:14. Kaut Jānis Timma uzreiz Latvijai atguva vadību, kam sekoja Dāvja Bertāna tālmetiens. Pēc ceturtdaļas Latvija bija vadībā ar 25:20, bet Lielbritānijas izlasei pirmā piezīme tika fiksēta vien ceturtdaļas pēdējā sekundē, kad Rolands Šmits trāpīja divus punktus ar sodu.

Otrā ceturtdaļa sākās ar Dāvja Bertāna tālmetienu, spītējot piezīmei, un šis viņam bija jau trešais trijacis duelī, kas Latvijai ļāva panākt deviņu punktu pārsvaru. Komandas spēlēja izrāvienu basketbolu – vispirms Latvijas pārsvars tika samazināts līdz 31:29, bet drīz vien Lielbritānija atkal pieprasīja minūtes pārtraukumu, latviešiem esot priekšā ar 39:31. Visu pirmo puslaiku tika aizvadīts “skrien un met” basketbols, komandām trāpot daudzus tālmetienus, kā arī tā gaitu labi raksturoja situācija, kad Latvija divas reizes pēc kārtas netrāpīja bumbas triecienus, ko centās izpildīt īpaši skaisti, lai izpatiktu līdzjutējiem.

Trīs minūtes pirms puslaika beigām Porziņģa tālmetiens Latvijai deva jau 14 punktu pārsvaru (48:34), izlases lielākajai zvaigznei tobrīd jau iekrājot 19 punktus, līdz mača pirmās puses beigām pretiniekiem vairs neļaujot ievērojami pietuvoties un saglabājot vadību ar 50:40.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase čempionāta ievadā piektdien līdzīgā cīņā ar rezultātu 82:92 piekāpās Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempionei Serbijai, kamēr turnīra otrajā mačā pārliecinoši ar 92:64 sagrāva Beļģiju.

Tikmēr briti vispirms ar 90:103 atzina Beļģijas pārākumu, bet otrajā mačā ar 70:84 cieta neveiksmi pret Turciju.