×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
30. maijs, 2017
Drukāt

Porcelāna “Eņģeļi un Dēmoni” Aizkraukles muzejā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aizkraukles mākslas un vēstures muzejā “Kalna ziedi” atklāta radošā tandēma, keramiķu “Skuja Braden” jaunāko darbu izstādi “Eņģeļi un Dēmoni”, kura būs apskatāma līdz 29. jūlijam, LA.lv pastāstīja Melisa Breidena.

Muzejā apskatāmie darbi tapuši speciāli šim notikumam, mākslinieces jaunākajā izstādē pievērsušās cilvēka dvēseles duālajai dabai, idejai, ka katrā no mums sadzīvo gan labais gan sliktais.

Jaunākajā personālizstādē “Skuja Braden” apsver altruisma ideju salīdzinājumā ar egoismu; pašaizliedzību, pretstatot to egoismam; Iīdzjutību pret cietsirdību; cilvēku iņ un jaņ emocijas. Eņģeļi un jēdziens par tiem, tika izveidots un pastāv trijās Ābrahama tradīcijās – jūdeismā, kristietībā un islamticībā, kurās visas tiek pieminētas šīs garīgās būtnes, ko radījis Dievs, Jahve un Allahs, bet tad daļa eņģeļu novēršas no debesu valstības un sagrābj varu savam labumam.

“Mūsu pasaulē garīgās šūpoles nestabili svārstās starp ideālo un faktisko – starp to, kam būtu jānotiek, un to, kas galu galā notiek. Eņģeļi un Dēmoni reprezentē monētas abas puses. Dēmons ir vienkārši kritušais Eņģelis. Eņģelis krīt, kad nolemj savas intereses nolikt augstāk par visām citām,” teic māksliniece.

Izstādē “Eņģeļi un Dēmoni” mākslinieces reflektē par varu, – iekšējā vara pār sevi pārstāv Eņģeli, vara pāri citiem reprezentē Dēmonu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+