×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2015
Drukāt

Porcelānā ierakstīta vēsture: sāksies mazo formu porcelāna izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 9. oktobra līdz 29. novembrim Rīgas Porcelāna muzejā risināsies 10. starptautiskā mazo formu porcelāna izstāde, kurai šoreiz dota tēma “Vēsture 1:10”, LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienībā.

Izstāde jau desmito reizi pulcē pašmāju un ārvalstu māksliniekus, kuri gatavi izmantot porcelānu, lai radītu mākslas darbu, kas nepārsniedz 15 cm dimensijas. Lai atzīmētu starptautiskās izstādes jubilejas reizi, izvēlēta arī attiecīga tēma “Vēsture 1:10”. Tas ir vēstures nogrieznis, kuru iespējams analizēt gan kopumā, gan katru no izstādēm, māksliniekiem vai darbiem atsevišķi.

Mākslinieki līdz šī gada augusta vidum tika aicināti iesniegt savus mākslas darbus, kurus tad vērtēja žūrija: Rīgas Porcelāna muzeja direktore Santa Dobele, direktores vietniece – galvenā krājuma glabātāja Iliana Veinberga, izstādes kuratore Ieva Nagliņa, muzejpedagoģe-porcelāna apgleznošanas speciāliste Diāna Boitmane, izstādes iekārtotājs, dizainers Egils Mednis un mākslinieks Imants Klīdzējs.

No 52 pieteikumiem tika izvēlēti 21 mākslinieka darbi no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Anglijas, Polijas, Turcijas, Ungārijas, Grieķijas, kā arī Kanādas un ASV. Mākslas darbos apspēlēti seni vēstures artefakti, laika ritums un personiska vēstures pieredze. Gan universāli atpazīstami, gan subjektīvāki tēli pausti ar figurālām un arī dabas vai arhitektūras asociācijām.

Mākslinieks Ainārs Rimicāns veidojis parafrāzi savulaik Rīgas Piena kombinātā ražotajām piena pudelēm, māksliniece Daiena Embida no Anglijas iedvesmojusies no Džordža Orvela politiskās fabulas “Dzīvnieku ferma” un savā darbā atsaucas arī uz Brīvības pieminekļa simboliku. ASV māksliniece Emīlija Konela strādājusi ar senām ungāru kabatas izmēra Bībelēm. Kopējā ekspozīcija parāda mākslinieku vēstures izpratni dažādos griezumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+