×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2014
Drukāt

Porcelāna mazo formu “Provokācija”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ilona Romule (Latvija) "Brokastu karote", porcelāns, 2014.

Ceturtdien, 16. oktobrī plkst. 17 Rīgas Porcelāna muzejā atklās 9. Starptautisko mazo formu porcelāna izstādi, portālam LA.lv pavēstīja muzeja pārstāve Ieva Nagliņa.

Nagliņa pastāstīja, ka šogad pirmo reizi izstādes vēsturē tika noteikta arī tēma – “Provokācija”.

Īpašu izstādi, kurā pulcina māksliniekus no visas pasaules, Rīgas Porcelāna muzejs rīko jau kopš 2006. gada. Tās mērķis ir eksponēt pašus jaunākos Latvijas un aizrobežu autoru mākslas darbus no porcelāna izmērā līdz 15x15x15 cm.

Šogad izstādes tēma ir “Provokācija”, un tā atklājas vairākos aspektos. Vispirms provokācija ir darbu tehniskie parametri – materiāls un izmēra ierobežojumi, kas zināmai daļai mākslinieku, kuru vidū gadskārtējā izstāde jau kļuvusi populāra, vairs nav svešs.

Provokācija vērsta arī uz skatītāju – ieraudzīt un atrast idejas, formas un noskaņas, kas paustas mākslas darbos.

Savukārt mākslinieku piedāvātās provokācijas ir ļoti dažādas – vieni apspēlē asprātīgas idejas un izaicina uztveri un asociācijas, citi pārsteidz ar estētiskiem izteiksmes līdzekļiem – krāsu, formu un dažādiem tehniskiem paņēmieniem.

9. Starptautiskajai mazo formu porcelāna izstādei pavisam tika iesniegti 63 pieteikumi, no kuriem žūrija izvēlējās 29 mākslinieku darbus kopskaitā no 11 valstīm – Latvijas, Turcijas, Anglijas, Kanādas, ASV, Krievijas, Meksikas, Korejas, Vācijas, Lietuvas un Polijas. Šogad Latviju pārstāvēs mākslinieki Ilze Ems-Grīnberga, Inese Līne, Alise Mediņa, Kristīne Niedrāja, Antoņina Paškēviča, Arnis Pelšs, Ainārs Rimicāns un Ilona Romule.

Izstāde apskatāma līdz 30. novembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+