×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. augusts, 2015
Drukāt

Porcelāna un auduma saspēle Valkā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valkā turpinās Starptautiskā kultūras un mākslas biennāle “Dzīve”. No 13. augusta Valkas Novadpētniecības muzejā varēs apskatīt Andra Vēža porcelāna un Ievas Vēzes-Dreimanes tekstīliju izstādi “Akmens dārzs”, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Šajā izstādē ar saviem darbiem divu spožu mākslinieku mijiedarbību apliecina tēvs, keramiķis Andris un meita, tekstilniece Ieva.

Ventspilī 1959. gadā dzimušais mākslinieks Andris Vēzis ir viens no vadošajiem un pazīstamākajiem Latvijas porcelāna meistariem. Kopš 1980. gada viņš regulāri piedalās starptautiskās izstādēs un keramikas simpozijos, biennālēs, festivālos Japānā, Vācijā, Argentīnā, Lietuvā, Francijā, Ungārijā, Krievijā, Dānijā un Latvijā.

Ieva Vēze-Dreimane dzimusi 1981. gadā. Maģistra grādu ieguvusi Latvijas Mākslas Akadēmijā. No 2001. gada aktīvi piedalās Valsts mēroga un starptautiskās tekstīliju izstādēs un simpozijos.

Izstāde “Akmens dārzs” pilnībā attaisno savu nosaukumu. Ikvienu interesentu ekspozīcija pārsteigs ar latviešu tautai tik neraksturīgām, bet vienlaikus vilinošām jautrām, vasarīgām krāsām, kas atainojas Andra porcelāna veidojumos un Ievas tekstilizstrādājumos.

Andra Vēža un Ievas Vēzes-Dreimanes izstāde “Akmens dārzs” atklāj jaunas porcelāna un tekstīliju formas tā akcentējot mākslinieciski mūsdienīgo garīgo identitāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+