Pasaulē

Porošenko bijusi ilga telefonsaruna ar Putinu2

Foto – AFP/LETA

Ukrainas prezidentam Petro Porošenko bijusi telefonsaruna ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Tā notikusi pēc Ukrainas puses iniciatīvas, trešdien vēsta Ukrainas izdevums “Zerkalo nedeļi”.

Kā tiek ziņots, saruna bijusi ilga.

Porošenko “bija telefonsaruna ar Krievijas prezidentu, lai aktivizētu ukraiņu ķīlnieku atbrīvošanu, cita starpā arī sagūstīto robežsargu apmaiņu un ukraiņu karavīru atbrīvošanu okupētajās teritorijās,” apliecināja Ukrainas prezidenta administrācijā.

Putins un Porošenko arī runājuši par trešdien Minhenē gaidāmo “Normandijas četrinieka” ārlietu ministru sanāksmi.

Saruna notikusi 12.februārī – Minskas vienošanās parakstīšanas trešajā gadadienā.
Par šo sarunu bijis zināms “Normandijas četrinieka” dalībniekiem, kā arī ASV, norādīja administrācijā.

Iepriekšējās “Normandijas četrinieka” sarunas notika pērnvasar. Porošenko, Putins, Francijas prezidents Emanuels Makrons un Vācijas kanclere Angela Merkele toreiz runāja par ugunspārtraukšanas režīmu Donbasā.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 10 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

LA.lv