×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Porošenko gatavs karastāvokļa ieviešanai (11)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas prezidents Petro Porošenko šodien apliecināja, ka gan viņš, gan arī valdība un parlaments ir gatavi karastāvokļa ieviešanai, ja tas būs nepieciešams.

“Varu norādīt, ka gan es, gan valdība, gan Augstākā rada ir gatavi pieņemt lēmumu par karastāvokļa izsludināšanu visā Ukrainas teritorijā,” paplašinātajā valdības sēdē sacīja prezidents.

Tikmēr Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Fransuā Olands Minskā paredzētajās sarunās “mēģinās paveikt visu”, lai apturētu karadarbību Ukrainā, paziņoja Olanda birojs. Abiem līderiem bijusi telefonsaruna, lai ātri apspriestu jaunāko informāciju par situāciju, paziņoja Elizejas pils. Merkeles pārstāvis paziņoja, ka sarunas Minskā sniedz “cerību uzplaiksnījumu, neko vairāk”. Arī Kremlis apstiprināja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins dosies uz sarunām Minskā.

Sarunās piedalīsies arī Ukrainas prezidents Petro Porošenko, kurš pavēstīja, ka sarunas ir viens no pēdējiem mēģinājumiem noregulēt konfliktu diplomātiskā ceļā. “Tikšanās Minskā ir viena no pēdējām iespējām pasludināt ugunspārtraukšanu bez nosacījumiem un atvilkt smago artilēriju,” sacīja Porošenko. Pirms došanās uz sarunām Ukrainas prezidents paziņoja, “varu jums apliecināt, ka Ukraina un Eiropas Savienība sarunās runās vienā balsī”.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Lai veicas ukraiņiem aizstāvot savu zemi pret krienacistu iebrukuma.

 2. … Cik maz Kremla kriminalisti vel pazist nacionalpatriotus ukrainus un to gatavibu beidzot aizstavet savas tiesibas uz etisku un moralu valsts iekartu, celt gaisma patiesibu un taisnibu un atgut savu zemi … !!!

  … Pamata Ukrainas nemieram ir visas cilveces lidziga apnemiba, kas specigi un neatgriezami atdzimst Vakaros, demokratiskas un visas Eiropas nacionalas valstis, lai beidzot nokratitu veco imperialistu un transformeto ideologiju jugu … ka kriminalistu iedestito un viltigo banksteru uzspiesto Eiropas kulturas vertibam sveso Globalismu –

  …Tamdel sodien, brives un taisnibas milosa Vakaru un Eiropas sabiedriba palidz un palidzes Ukrainai cinities atklati un ar vajadzigiem ierociem pret lidzigi kriminalo elementu parnemtas citas grupas Imperialisma – lidzigiem merkiem …

 3. Jā, tev tāpat kā Kremlim ir līdzīgs spriedums: Donbasa krievi ir krievi pēc būtības, bet ukraiņi ir nacisti,
  jo viņi pēc būtības ir ukraiņi! Ukraiņi nekur nebrauc, viņi dzīvo savā valstī, bet krievi gan brauc un māca citus kā dzīvot, pievācot vēl svešas teritorijas.Tev īsa atmiņa, esi aizmirsis, ka krievi pavisam nesen brauca “mācīt” kā dzīvot čečenus, gruzīnus, abhāzus, nedaudz senāk baltiešus un visu Austrumeiropu? Protams, ar tankiem un svina lodēm. Ir tikai loģiski, ka ukraiņiem arī šodien nepatīk, ka viņus brauc mācīt, kā dzīvot. Pamācīšanas laiki, impēriju uzkundzēšanās laiki un ietekmes zonu laiki ir pagājuši. Bet ja kādai pierobežas tautai vairs nepatīk vecie “krievu standarti”, tādēļ jau viņa nav jāapsaukā par nacistiem vai amerikāņu aģentiem un jābrūk iekšā ar tankiem. Patiešām, situācija priekš Krievijas ir slikta, bet kas pie tā ir vainīgs – tas, kurš lien svešā zemē, vai tas, kurš aizstāv savu zemi?

  • parunā ar ukraiņiem Atbildēt

   kas te caurbraucot, vai ekskursijās, un tu sapratīsi cik meligi notikumus pasniedz musu mediji pēc rietumu pasutijuma

 4. Ceru, ka ASV sapratīs un neatstās Ukrainu saplosīšanai, bet piegādās modernos ieročus. Pretēji pēc Ukrainas nāks Baltija, polija utt

 5. De Facto
  Unian ir Kolomoiska aģentūra? Porošenko ir situācijas ķīlnieks, viņš nenosaka itin neko. Pārsvarā diemžēl LV lasāmi vietējo dīvāna ekspertu spriedelējumi vai ASV sagatavotā zombēšana un vienpusēju ziņu pārpublicēšana ar aptaurētiem garīgi slimiem apmaksātiem komentētājiem. Par Ukrainu negrib karot neviens, tā ir ‘krievu ‘ (Eiropas izpratnē) pašu darīšana. Cita lieta ir ASV, kas šo konfliktu gatavoja un izprovocēja un šobrīd vada antikrievijas pasākumus ar mērķiem, kurus pat baisi ir minēt. Par laimi, veselais saprāts Eiropā ir pamodies un Vācija un Francija (ko atbalsta 80% pārējās ES valstis) mēģina nepieļaut ASV ieroču piegādes Ukrainas formējumiem (par armiju to grūti nosaukt, jo karo privātās oligarhu armijas un regulārā – nesagatavota un bez motivācijas) noteikti nāks kopā ar ASV instruktoriem. Tas nozīmētu reālu agresiju pret Krieviju, jo Donbasa krievi ir krievi pēc būtības, pat ja juridiski skaitās Ukrainā -attiecīgajās teritorijās viņi ir vienmēr dzīvojuši un dzīvos. Skaidrs, ka nav pieņemami, ka varu pārņēmušie un satracinātie ukraiņu nacisti brauc mācīt šos dzīvot tā vietā lai atrastu kopīgu valodu ar visiem Ukrainas iedzīvotājiem. Tālākais būtu tas, ka Krievija atzītu abu pašpasludināto republiku neatkarību un arī oficiāli piegādātu ieročus un instruktorus, kas nozīmētu tieši to ko ASV vēlas – slāvu tautu karu Ukrainas teritorijā, netieši – ASV un Krievijas karu. Tālāka eskalācija? ES izjukšana ir ļoti iespējama, gan finanšu, gan valstu pieaugošā nacionālisma dēļ. Ja skatamies par Ukrainas konfliktu – skaidri redzams, ka ASV taurē pūtējas ir tikai Baltija (interesanti, ka neviens nemin, ka Igaunija ir pret ieroču piegādēm), vecā Krievijas ienaidniece Polija, kas cer nokampt savu daļu no Ukrainas visticamāk un UK.Lai kāds būtu iznākums, tas iezīmē ASV vienpolārās dominances un esošās finanšu sistēmas beigas. Putins, protams, nav svētais, tāpat kā neviens šai pasaulē, bet Krievijai savas nacionālās intereses ir jāaizstāv. Tāpat provinciālajos LV mēdijos neviens neraksta par nemieriem Ukrainā, sadursmēm pie iesaukšanas punktiem, valsts faktisko defoltu, faktu, ka Ukrainas lielākais tirdzniecības partneris ir tā pati Krievija – un ko Ukrainas ekonomikai nozīmē saišu saraušana (traktoru vietā tanki) utt.. Tikai sekli prātojumi vienā virzienā. Cita lieta, ka LV valda Ziemeļkorejai līdzīga cenzūra, kur viedoklis ir tikai viens un kultivētas tiek nepārtrauktas polittehnoloģiskas klisējas- Krievija pēc būtības ir slikta, lai darītu ko darīdama, tumša drūma tauta, grieķi ir dīkdieņi, franči ir mīkstie, vāciešiem interesē tikai bizness un grib pārdalīt Eiropu, Ukrainā notiek ari mūsu karš, brīvība jāaizstāv, bruņojums jāiepērk un tml. sviests. Vienīgais, kas var apturēt iesākto ir gaišo aizokeāna spēku bailes, ka ES var izjukt ātrāk nekā sagaidāms un tas grautu zīmēto ’starptautiskās sabiedrības’ vienprātības tēlu. Rezumējot šo ekspromta ieskatu.. situācija izskatās slikta un varianti ir tikai divi – slikts un pavisam slikts.

 6. vara slīd no rokām laukā, tad nu draud ko spēj:)

Draugiem Facebook Twitter Google+