×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. jūnijs, 2014
Drukāt

Porošenko kļuvis par Ukrainas prezidentu (4)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Sestdien svinīgā ceremonijā Augstākajā radā jaunievēlētais Ukrainas prezidents Petro Porošenko nodevis prezidenta zvērestu, solot saglabāt valsts vienotību.

Savu uzrunu pēc zvēresta nodošanas Porošenko sāka ar vārdiem “Slava Ukrainai!”, uz ko viņam tika atbildēts ar tradicionālo “Varoņiem slava!”. Porošenko pavēstīja, ka nebūs nekādu kompromisu ar Krieviju viņa proeiropeiskajā nostājā un jautājumā par Krimu.

“Krievija okupēja Krimu, kura bija, ir un būs Ukrainas,” pavēstīja Porošenko. “Es to skaidri pateicu Krievijas līderim Normandijā. Krima bija un būs Ukrainas. Punkts.” Viņa vārdi parlamenta zālē tika uzņemti ar ilgstošām ovācijām un aplausiem.

Viņš arī pavēstīja, ka Ukrainai pēc iespējas ātrāk ir jāparaksta asociācijas līgums ar Eiropas Savienību. “Pildspalva man vienmēr ir līdzi,” sacīja Porošenko, paužot vēlmi panākt Ukrainas iestāšanos Eiropas Savienībā.

Jaunais prezidents arī izteicās, ka ir gatavs izsludināt pirmstermiņa vēlēšanas nemierīgajā Donbasā, kur uzdarbojas Krievijas atbalstītie kaujinieki. Porošenko apsolīja decentralizēt varu un garantēt brīvu krievu valodas lietošanu.

“Tieši Eiropas pieredze mums saka, ka ievērojamu daļu pilnvaru jau tagad vajag deleģēt vietējām varasiestādēm. Reforma decentralizācijas lietās sāksies jau šajā gadā ar izmaiņām konstitūcijā. Jaunievēlētās vietējās padomes iegūs jaunas pilnvaras, taču Ukraina bija, ir un būs unitāra valsts. Murgiem par federalizāciju nav augsnes Ukrainā,” uzsvēra Porošenko.

Viņš izsludināja amnestiju separātistiem, kuriem uz rokām nav asinis un kuri nav iesaistīti terorisma finansēšanā, kā arī apsolīja drīzākajā laikā aizbraukt uz Donbasu.

Pie valsts austrumu iedzīvotājiem Porošenko vērsās krievu valodā, atgādinot, ka iepriekšējais prezidents Viktors Janukovičs “nodevis Donbasu”, to aplaupījis, bet tagad finansē terorismu un ir atbildīgs “gan par bezdarbu, gan nabadzību, gan asarām par nogalinātajiem pilsoņiem”.

Jaunais prezidents arī pavēstīja, ka tiks rīkotas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas.

Kopš neatkarības atgūšanas 1991.gadā Porošenko kļuvis par piekto Ukrainas prezidentu.

Porošenko 25.maijā notikušajās Ukrainas prezidenta vēlēšanās ieguva 54,7% balsu, uzvarot jau pirmajā kārtā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. par visu pasauli. Ja neuzvarēs, sekas būs baigas.

  2. MŪSU valsts prezidentam NEKAD NEATLIEK LAIKA VALSTIJ NEPIECIEŠAMĀM LIETĀM UN PIEKLĀJĪBAS VIZĪTĒM, KAD TĀS VISVAIRAK NEPIECIEŠAMAS!!! LAIKAM jau kādi spēki lika palikt mājās… Ko citu lai cilvēki domā? VĒLU jaunajam Ukrainas prezidentam POROŠENKO spēku, nelokamu gribu un drosmi savas valsts demokratizācijai un virzībai uz Eiropu!!! Ukrainas tautai gribas lūgt izpratni un lielu izturību valsts stabilitates atgūšanā un ekonomikas sakārtošanā pēc šā GRŪTĀ, SKUMJĀ, NODEVĪGĀ POSMA, KAD SVEŠA VALSTS JAUCAS TĪŠU PRĀTU UKRAINAS TAUTAS DZĪVĒ UN GRIB TO VIRZĪT SEV VĒLĒMĀ GULTNĒ, NESKATOTIES UZ UKRAIŅU GRIBU!!! TICU PREZIDENTAM POROŠENKO un VISAI UKRAIŅU TAUTAI – KOPĪGIEM SPĒKIEM IZDOSIES tikt galā ar iebrucējiem, KURI ALKST UKRAIŅU ASINSIZLIEŠANU ( citādi NEVAR interpretēt izdarības no svešinieku puses!?). DIEVS LAI IR JUMS UN PALĪDZ!!!

  3. Interesanti, ka Lietuvas prezidentei Gribauskaitei atradās laiks aizbraukt uz Ukrainas prezidenta inaugurāciju, kamēr Latvijas prezidentam Bērziņam tāds neatradās! Nu ja, tur jau nebija Putins, kā Sočos,
    ar ko sarokoties.

  4. Kaut nu viņam pietiktu izturība līaz galam,lai Ukraina beidzot kļūtu par eiropeisku un demokrātisku valsti.Lai Dievs viņiem palīdz!

Draugiem Facebook Twitter Google+