×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Minskā sākušās Ukrainas, Vācijas, Francijas un Krievijas līderu sarunas (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Belarus’ President Alexander Lukashenko (L) speaks with his Russian counterpart Vladimir Putin at the presidential residence in Minsk on February 11, 2015 ahead of a peace talks aimed at halting a 10-month war in Ukraine where dozens were killed in the latest fighting. AFP PHOTO / MAXIM MALINOVSKY

Minskā trešdien sākušās Ukrainas, Vācijas, Francijas un Krievijas līderu sarunas par konfliktu Donbasā, vēsta Rietumu un Ukrainas mediji.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko, Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Fransuā Olands Minskas lidostā ieradās vēl pirms Putina, kura lidmašīna Baltkrievijas galvaspilsētā nosēdās aptuveni pusstundu vēlāk, no notikumu vietas jau iepriekš ziņoja aģentūras AFP žurnālists.

Sākumā Ukrainas, Francijas un Vācijas līderi konsultējās trijatā. Pēc tam viņiem pievienojās arī Kremļa saimnieks.

Iepriekš parādījās ziņas, ka sarunu sākums atlikts līdz plkst.21 (plkst.22 pēc Latvijas laika), taču tās acīmredzot, kaut ar novēlošanos, tomēr sākušās agrāk, nekā liecināja pēdējās mediju izplatītās ziņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pūķins līgumus neievēro Atbildēt

    Kā jau tipisks krievnacists.

  2. De Facto
    Unian ir Kolomoiska aģentūra? Porošenko ir situācijas ķīlnieks, viņš nenosaka itin neko. Pārsvarā diemžēl LV lasāmi vietējo dīvāna ekspertu spriedelējumi vai ASV sagatavotā zombēšana un vienpusēju ziņu pārpublicēšana ar aptaurētiem garīgi slimiem apmaksātiem komentētājiem. Par Ukrainu negrib karot neviens, tā ir ‘krievu ‘ (Eiropas izpratnē) pašu darīšana. Cita lieta ir ASV, kas šo konfliktu gatavoja un izprovocēja un šobrīd vada antikrievijas pasākumus ar mērķiem, kurus pat baisi ir minēt. Par laimi, veselais saprāts Eiropā ir pamodies un Vācija un Francija (ko atbalsta 80% pārējās ES valstis) mēģina nepieļaut ASV ieroču piegādes Ukrainas formējumiem (par armiju to grūti nosaukt, jo karo privātās oligarhu armijas un regulārā – nesagatavota un bez motivācijas) noteikti nāks kopā ar ASV instruktoriem. Tas nozīmētu reālu agresiju pret Krieviju, jo Donbasa krievi ir krievi pēc būtības, pat ja juridiski skaitās Ukrainā -attiecīgajās teritorijās viņi ir vienmēr dzīvojuši un dzīvos. Skaidrs, ka nav pieņemami, ka varu pārņēmušie un satracinātie ukraiņu nacisti brauc mācīt šos dzīvot tā vietā lai atrastu kopīgu valodu ar visiem Ukrainas iedzīvotājiem. Tālākais būtu tas, ka Krievija atzītu abu pašpasludināto republiku neatkarību un arī oficiāli piegādātu ieročus un instruktorus, kas nozīmētu tieši to ko ASV vēlas – slāvu tautu karu Ukrainas teritorijā, netieši – ASV un Krievijas karu. Tālāka eskalācija? ES izjukšana ir ļoti iespējama, gan finanšu, gan valstu pieaugošā nacionālisma dēļ. Ja skatamies par Ukrainas konfliktu – skaidri redzams, ka ASV taurē pūtējas ir tikai Baltija (interesanti, ka neviens nemin, ka Igaunija ir pret ieroču piegādēm), vecā Krievijas ienaidniece Polija, kas cer nokampt savu daļu no Ukrainas visticamāk un UK.Lai kāds būtu iznākums, tas iezīmē ASV vienpolārās dominances un esošās finanšu sistēmas beigas. Putins, protams, nav svētais, tāpat kā neviens šai pasaulē, bet Krievijai savas nacionālās intereses ir jāaizstāv. Tāpat provinciālajos LV mēdijos neviens neraksta par nemieriem Ukrainā, sadursmēm pie iesaukšanas punktiem, valsts faktisko defoltu, faktu, ka Ukrainas lielākais tirdzniecības partneris ir tā pati Krievija – un ko Ukrainas ekonomikai nozīmē saišu saraušana (traktoru vietā tanki) utt.. Tikai sekli prātojumi vienā virzienā. Cita lieta, ka LV valda Ziemeļkorejai līdzīga cenzūra, kur viedoklis ir tikai viens un kultivētas tiek nepārtrauktas polittehnoloģiskas klisējas- Krievija pēc būtības ir slikta, lai darītu ko darīdama, tumša drūma tauta, grieķi ir dīkdieņi, franči ir mīkstie, vāciešiem interesē tikai bizness un grib pārdalīt Eiropu, Ukrainā notiek ari mūsu karš, brīvība jāaizstāv, bruņojums jāiepērk un tml. sviests. Vienīgais, kas var apturēt iesākto ir gaišo aizokeāna spēku bailes, ka ES var izjukt ātrāk nekā sagaidāms un tas grautu zīmēto ’starptautiskās sabiedrības’ vienprātības tēlu. Rezumējot šo ekspromta ieskatu.. situācija izskatās slikta un varianti ir tikai divi – slikts un pavisam slikts.

Draugiem Facebook Twitter Google+