×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Porošenko par “idiotismu” nosauc runas, ka viņš Putinam būtu piedāvājis “savākt Donbasu” (8)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas prezidents Petro Porošenko piektdien komentējis baumas par to, ka viņš Minskā 11. un 12.februārī notikušā “Normandijas četrinieka” sarunu gaitā Krievijai būtu piedāvājis “savākt Donbasu”. Šīs runas viņš nodēvēja par “idiotismu” un uzsvēra, ka tās neatbilst patiesībai.

Baumas par Porošenko it kā pausto šokējošo piedāvājumu parādījās, pateicoties žurnāla “Forbes” “avotiem”.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins par it kā ar Porošenko notikušo sarunu esot pastāstījis Krievijas biznesa nedēļas ietvaros slēgtā sēdē, tiekoties ar Krievijas Rūpnieku un uzņēmēju savienību, vēstīja izdevums.

“Viņš (Porošenko) man tieši sacīja: “Savāciet Donbasu.” Es viņam atbildēju: “Traks palicis, vai? Man Donbass nav vajadzīgs. Ja tas jums nav vajadzīgs, tad pasludiniet tā neatkarību,” “Forbes” avots citēja Putina it kā teikto.

Kā vēsta medijs “RBC-Ukraina”, piektdien preses konferencē Odesā kāds Krievijas žurnālists pavaicājis Porošenko, vai šāda saruna ir notikusi.

“Un viņš (Putins) sacīja, ka uz to atbildējis, ka jūs esot palicis traks,” klāstīja žurnālists, piebilstot: “Piedodiet, es citēju Putinu.”

Uz to Porošenko atbildēja: “Jūs necitējiet Putinu, jūs citējat kaut kādu idiotismu, kuru pēc tam Putins un viņa preses sekretārs uzskatīja par iespējamu noliegt.”

“Es to vienkārši nekomentēšu. Un jums neiesaku nedz pieminēt, nedz komentēt,” sacīja Ukrainas prezidents, uzsverot, ka baumas par viņa sarunu ar Putinu neatbilst patiesībai.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi 12.februārī sarunās Minskā vienojās par karaspēka un smagās tehnikas atvilkšanu, kā arī par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, sākot no 14.februāra pusnakts.

Ignorējot pamiera vienošanos, Krievijas algotņi un karavīri uzbruka stratēģiski svarīgajai Debaļcevei, bet šobrīd Krievijas bruņotie spēki jau tiek koncentrēti pie Mariupoles.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Zeku cienīgs prezidents! Amerikāņiem tāds kretīns ir kā medusmaize lai destabilizētu dzīvi un situāciju Eiropā. Tur , Ukrainas valdībā, šobrīd valdībā ir zaglis zagļa galā! Jau iet nemitīgais kašķis savā starpā un lai no tā novērstu uzmanību, tad kurš kuru pārkliegs vainojot pie visa Krieviju!

  2. bet kā tad citādi izskaidrot pilnīgo Donbasa ekonomisko blokādi no Kijevas puses?Skaidrs ka viņi šo teritoriju vairs neuzskata par savējo.Mērķis ir tikai viens,pēc iespējas vairāk iznīcināt iedzīvotājus un infrastruktūru šajās teritorijās.Pat tiltus uzspridzināja lai pilnīgi būtu pārtraukta jelkāda saikne ar pārējo Ukrainu.

    • -kurā vietā blokāde – pensijas Donbasa iedzīvotāji var saņemt rajonos, kurus kontrolē Ukraina. Pārējo varu ir pārņēmuši Krievijas algotņi un tie arī visu valda – vai Ukrainai vel viņiem jāmaksā algas? No sākuma naudu jau banku kurjeri veda, bet tos no tās”atbrīvoja” Donbasa ”atbrīvotāji”…Pārējais pēc paša sapratnes – tos krogus rēķinus Ukraina nemaksās un nav jau naivā ES kura maksā šo rēķinus grieķiem.

  3. d e k o l o n i z ā c i j u Atbildēt

    Brīvību krievu apspiestai Baškīrijai, Čečenijai, Ingušetijai, Dagestānai, Čuvašijai, Kabardijai, Kalmikijai, Karēlijai, Čerkesijai, Jakutijai (Sahai), Mari EL, Mordovijai, Osetijai, Tatārstanai un Udmurtijai.

  4. MAKEINS APSTIPRINA KA TA IR TAISNIBA UN DRIZ SABRUKS PATI UKRAINA.AMERIKA BAIDAS UZBRUKT KRIEVIJAI UN MEKLE VIETEJOS PARTNERUS KAS DESTIBALIZES SITUACIJU.

  5. Tikai jautājums – vai Putins nav jau ”savācis” Dombasu? Un grib vel līdz Odesai? Kam tas nav skaidrs? Protams Ukraina militāri daudz vājāka nekā Krievija un ASV, ja palīdz, tad tas ir taisnīgi, jo Krievija ir jau okupējusi Krimu, Dombasu – senāk arī Piedņestru, Abhāziju un Dienvidosetiju ( tur ir okupācijas karaspēks).

  6. Ukru Porosjonoks ir vienkārši gļēva ASV marinete bez savas varas, idejām un spējas ko izdarit bez saviem ASV sainmieku gribas. “zel ka putins ar viņu tērē laiku sarunājoties.

Draugiem Facebook Twitter Google+