×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Porošenko parakstījis lustrācijas likumu (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas prezidents Petro Porošenko ceturtdien apstiprinājis tā dēvēto lustrācijas likumu, saskaņā ar kuru nekavējoties varētu tikt atlaisti miljoniem amatpersonu, kas bijušas saistītas ar padomju režīmu vai prokrieviskajām Ukrainas valdībām.

Likums paredz atlaist ikvienu, kurš Viktora Janukoviča prezidentūras laikā ilgāk par gadu ieņēmis kādu amatu federālā vai reģionālā valdībā.

Saskaņā ar likumu jāizveido arī īpaša komisija, kas veiks izmeklēšanu pret tiesnešiem un tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem, kuri tiek turēti aizdomās par izšķērdīgu un savai algai neatbilstošu dzīvesveidu.

Personām, kuras nevarēs uzrādīt savu ienākumu avotu, būs aizliegts ieņemt amatu valsts iestādēs no pieciem līdz desmit gadiem, paredz likums.

Likumprojektā teikts, ka tas izstrādāts, lai palīdzētu “atjaunot ticību varasiestādēm un radītu jaunu valdības sistēmu, kas atbilst Eiropas standartiem”.

“Šī ir vēsturiska diena Ukrainai. Valsts mašīna tiks iztīrīta,” sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja Porošenko.
Tomēr likumprojektam ir arī daudz kritiķu, kuri bažījas, ka šādi jaunais režīms izrēķināsies ar saviem politiskajiem oponentiem.

Bažas par to pauduši arī biznesa līderi un Eiropas Padome.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. pats jocīgākais ir tas ka porosenko un tie pārājie jaceņuki, visi viņi bija pie siles Janukoviča laikāun tagad sevi neviens negrasās lustrēt.Bet bija jāsāk tieši ar sevi.Tādi,lūk, vadītāji,tādi likumi.Tieši kā pie mums.

  2. Lustrācijas likums bija nepieciešams arī pie mums, tad bijušie ekskomunisti nebūtu tā izzaguši un izsaimniekojuši valsti un naudas varai būtu daudz mazāka ietekme politikā. Iedomājieties, ka mums laventi, kargini, priedīši, brigmaņi, lembergi, savicki un citi darboņi no komjaunatnes, kompartijas un VDK nomenklatūras netiek pie varas vai banku biznesa! Nemaz jau nerunājot par krievu kopienas attiecīgo nomenklatūru. Arī padomju eksžurnālisti visu neredzētu tikai melnās krāsās. Protams, viņi nebūtu apmierināti, bet paklaigātu un nomierinātos,toties tauta tikai iegūtu. Vienkārši dzīve valstī būtu stabīlāka. Lai arī bija Atmoda, tomēr vecos darboņus tuvredzīgi atstāja pie varas, bet tie veikli pielāgojās un tāpēc tauta saņēma to, ko pelnījusi.

  3. latvietis parastais Atbildēt

    kas izraisis jaunu neapmierinātibas vilni, pilsoņu karš uzliesmos ar jaunu sparu un atkal kremlis būs vainigs kaut likumu kijeva pieņem

Draugiem Facebook Twitter Google+