×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. jūnijs, 2014
Drukāt

Porošenko pasludinās vienpusēju uguns pārtraukšanu (4)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ukrainas prezidents Petro Porošenko paziņojis, ka tuvākajā laikā Ukrainas drošības spēki pārtrauks apšaudes, lai dotu iespēju pretlikumīgajiem bruņotajiem formējumiem pamest valsts austrumu apgabalus vai nolikt ieročus.

“Miera plāna izpilde sākas ar manu pavēli par vienpusēju uguns pārtraukšanu. Mums ir jāpanāk, ka šo miera plānu atbalsta visi Donbasa notikumu dalībnieki. Ļoti īsā laikā,” paziņojis Porošenko. Viņš paskaidroja, ka Ukrainas drošības spēki apšaudes pārtrauks uz “ļoti īsu brīdi”, kura laikā kaujiniekiem ir jānoliek ieroči vai jāpamet Ukrainas austrumu apgabali. “Tiem, kuri noliks ieročus un kuri nebūs pastrādājuši smagus noziegumus, mēs piedāvāsim amnestiju. Mēs izveidosim koridoru, pa kuru ieročus nolikušie algotņi varēs pamest mūsu valsts teritoriju,” skaidroja Ukrainas prezidents. “Mēs ceram, ka visas iesaistītās puses izrādīs atbalstu šim plānam. Mēs ceram uz ķīlnieku atbrīvošanu, tūlītēju visu ieņemto ēku atbrīvošanu un drošības garantijām daudziem Donbasa apgabala iedzīvotājiem.”

Porošenko paziņojis, ka šie ir pirmie soļi viņa izstrādātā miera plāna īstenošanai. “Viens no galvenajiem šī plāna elementiem ir valsts robežu slēgšana. Pastāv liels risks, ka noziedznieki mēģinās izmantot uguns pārtraukšanu,” sacījis Ukrainas prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Iprieks vins arii solija paartraukt slepkavot iedziivotaajus un bombardeet ciematus ukrainaa,bet tiesi otraadi vina armija saaka intensiivaak apsaudiit pilseetas,izmantot fosfora bumbas u.t.t.ticeet nevar

  2. iesaku latviesiem vairak domat par savas zemes problemam.Putins jusu problemas nerisinas.

  3. Krievs nožēlos un atvainosies…:)
    viņiem šī sajūta ģenētiski atspējota..

  4. Krieviem nevar ticēt.Imperiālisms ir viņiem asinīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+