×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Porošenko piedāvā uz 72 stundām pagarināt vienpusējo uguns pārtraukšanu (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ukrainas prezidents Petro Porošenko ir gatavs uz 72 stundām pagarināt vienpusēji izsludināto uguns pārtraukšanu, kuras termiņš beidzas piektdienas vakarā.

Par to Porošenko paziņojis piektdien neilgi pēc asociācijas līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību (ES).
20.jūnijā Porošenko deva pavēli nedēļu pārtraukt uguni visiem Ukrainas militārajiem formējumiem, kas valsts austrumos cīnās pret Maskavas atbalstīto vietējo prokrievisko separātistu un krievu algotņu bandām.

Uguns pārtraukšana stājās spēkā 20.jūnijā plkst.22, un bija paredzēts, ka tā ilgs līdz piektdienai plkst.22.
Kā norādījis Porošenko padomnieks Jurijs Lucenko, ja neizdosies prezidenta miera plāns, būs jāizmanto plāns “B”, kas nozīmētu teroristu iznīcināšanu.

Sīkākas ziņas par plānu “B” politiķis nevēlējās sniegt, jo šobrīd noris diplomātiskais darbs.

Prokrieviskie kaujinieki Doņeckā, tiekoties ar kontaktgrupas pārstāvjiem, solīja ievērot pamieru. Tomēr solījums netika turēts un uzbrukumi Ukrainas pretterorisma operācijas spēkiem turpinās.

Līdz šim uzbrukumos ir nogalināti vismaz 15 ukraiņu drošības spēku karavīri.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Porošenko nespēj noformēt savus pulkus kuri būs gatavi mirt par viņa miljardiem,domājams ka Ukraiņu nacionālisti ir sapratuši ka viņus vienkārši grib izkaut lai ASV ieceltai varai nebūtu opunentu tādēļ tikai tiek pagarināts pamiers jo nav gribošo mirt.

  2. Laikam teroristi nav paspējuši sagatavoties visā pilnībā kaujai un palūguši pagarināt to maratoriju. Kaut kā tas prezidents sāk slikti smakot. Viņš jau neies pēc tam mirt tranšejās.

Draugiem Facebook Twitter Google+