×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Porošenko sola nepieļaut referendumu par Donbasa atdalīšanos (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas prezidents Petro Porošenko paziņojis, ka viņa pilnvaru termiņa laikā referenduma par Donbasa atdalīšanos nebūs.

“Jautājums par Donbasa atdalīšanos ir provokācija. Un es kā prezidents, kā augstākais virspavēlnieks, konstitūcijas garants esmu Ukrainas teritoriālās vienotības garants. Es nekad nepieļaušu referendumu par Donbasa atdalīšanās jautājumu,” pavēstīja Porošenko.

Tajā pašā laikā viņš pieļauj referenduma rīkošanu par Donbasa statusu Ukrainas sastāvā. “Kas attiecas uz vietējās pašpārvaldes režīmu. Ja tas prasīs konstitucionālas izmaiņas, ir atbilstoša konstitucionālā procedūra, kas sevī ietver arī referendumu. Es šeit kā konstitūcijas garants nodrošināšu brīvu pilsoņu gribas izteikšanu, lai visiem ukraiņiem būtu iespēja izteikties, kā viņi redz Donbasa nākotni. Taču uzsveru – obligāti Ukrainas sastāvā,” norādīja Porošenko.

Iepriekš Porošenko izveidotās partijas parlamentārās frakcijas vadītājs Jurijs Lucenko paziņoja, ka vienlaikus ar šoruden paredzētajām vietējām vēlēšanām varētu notikt referendums par dažu Donbasa rajonu statusu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Jebkādi referendumi Ukrainas teritorijā bez Porošenko ziņas ir nelegāli, starptautiski nepieņemami un juridiski beztiesiski. Saprotams, nolādētais maskalis saprot tikai tad, kad tam gāž pa purnu. Citādi smadzenes nedarbojās.

  2. Referendumus vajag noturēt Baškīrijā, Čečenijā, Ingušetijā, Dagestānā, Kabardijā, Kalmikijā, Karēlijā, Čerkesijā, Jakutijā (Sahā), Mari EL, Mordovijā, Osetijā, Abhāzijā, Tatārstanā un Udmurtijā, kas visas ir krievu kolonijas..

  3. nesoli ko nevari izpildīt
    ja referendums notiek donbasā tad porošam tur nav teikšanas nekādas, ja referendums notiek kijevā, tad donbasam kāda gar to dala? laiks skatities realitātei acīs, donbas ir zaudets de fakto. pat ja atkaros, tad asinsnaids tur ilgs gadsimtiem. kijevai nāksies apšaut visus iedzivotājus.

Draugiem Facebook Twitter Google+