Uncategorized

Porošenko: Ukraina atvelk smagos ieročus, lai pārbaudītu miera plānu 16

Foto – AFP/LETA

Ukraina atvelk smagos ieročus no frontes līnijas valsts austrumos, lai pārbaudītu, vai miera plāns ar Krievijas atbalstītajiem kaujiniekiem darbosies, piektdien paziņojis Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

“Šis ir tikai izmēģinājums un sākums miera plāna ieviešanai, kuru nepārtraukti pārkāpj mūsu pretinieks,” Kijevas militārajā akadēmijā pavēstīja Porošenko.
Prezidents brīdinājis, ka Ukrainas armija vajadzības gadījumā ieročus izvietos agrākajās pozīcijās, lai “acumirklī aizstāvētos pret ienaidnieku”.

Nacionālā drošības padome Kijevā piektdien paziņojusi, ka pēdējo 24 stundu laikā nogalināti trīs Ukrainas karavīri.

Par spīti notikušajam, uzbrukumi ukraiņu pozīcijām mazinājušies, paziņoja padomes preses sekretārs Andrijs Lisenko. Konkrētu skaitu gan viņš nenosauca.

Lisenko norādījis, ka prokrieviskie kaujinieki un Krievijas regulārās armijas karavīri reģionā “pārgrupējas un pastiprina pozīcijas, lai veiktu frontes izlūkošanu”.

Ukraina ceturtdien paziņoja, ka tā sāks smago ieroču atvilkšanu, kā to paredz 12.februārī Minskā parakstītais miera plāns.

Savukārt prokrieviskie kaujinieki apgalvo, ka sākuši smago ieroču atvilkšanu dažas dienas iepriekš. Abas puses uzstāj, ka atvilkšanu novēro Eiropas Drošības un sadarbības padome (EDSO).

Kaujinieki arī paziņojuši, ka piektdien piedalīsies vēl vienā video konferencē ar Ukrainas, Krievijas un EDSO pārstāvjiem.

Saistītie raksti
LA.lv