×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2012
Drukāt

Portāls: finanšu ministrs vēlas rudenī pamest politiku

Foto-LETAFoto-LETA

Finanšu ministrs Andris Vilks (V, attēlā) brīdinājis savus partijas biedrus par vēlmi drīzumā pamest politiku, līdz tam pabeidzot darbu pie nākamā gada valsts budžeta paketes izstrādes un pieņemšanas, liecina portāla “Pietiek.com” rīcībā esošā informācija.

Savukārt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) 4.jūlijā intervijā telekompānijas LNT raidījumam “900 sekundes” šo informāciju noliedza. Premjers akcentēja, ka tās ir tikai baumas un viņam nav bijusi saruna ar Vilku par šo jautājumu. “Grūti komentēt, kas un kādiem mērķiem šādas baumas rada,” sacīja valdības vadītājs.

Tikmēr “Pietiek.com” raksta, ka partijas iekšienē finanšu ministrs savu vēlmi aiziet pamatojis ar nogurumu. Tāpat dzirdams, ka Vilks būtu vēlējies strādāt ciešākā sazobē ar premjeru, no kura gandrīz divu amatā nostrādāto gadu laikā “neesot sagaidījis “paldies””.

Vilkam tuvi avoti banku aprindās portālam norādījuši, ka viens no finanšu ministra iespējamās aiziešanas iemesliem ir atalgojums, kas valdības darbā nav salīdzināms ar iepriekš galvenā “SEB bankas” ekonomista amatā saņemto algu. Vilka amatpersonas deklarācija par 2011.gadu rāda, ka ministra amatā viņš nopelnījis nedaudz vairāk par 21 000 latu. Ministrs arī deklarējis nedaudz vairāk nekā 50 000 eiro (35 000 latu) lielas parādsaistības.

Finanšu ministrs, kurš šonedēļ atrodas atvaļinājumā, uz “Pietiek.com” nosūtīto jautājumu atbildi divu dienu laikā nesniedza. Tomēr portālam zināms, ka Vilks par saviem plāniem ir informējis šauru personu loku “Vienotībā”, ieskaitot Dombrovski. Informācija par šādu iespēju ir izskanējusi arī ar banku sfēru saistītās aprindās, no kurām pirms darbības politikā nāk pats Vilks.

Kāds finanšu ministra partijas biedrs neoficiāli apstiprināja informāciju par Vilka demisionēšanas iespēju, tomēr uzsvēra, ka šī nav pirmā reize, kad no viņa dzirdētas līdzīgas runas, tādēļ “Vienotībā” esot diezgan liela paļāvība, ka Vilku no šī soļa varēs atrunāt. “Viņš jau visu laiku par to runā,” nevēloties oficiāli apstiprināt šīs ziņas, “Pietiek.com” teica kāds informēts avots “Vienotībā”.

Ja finanšu ministrs tomēr atkāptos, “Vienotība” kā premjera partija šo amatu saglabātu, un starp iespējamiem aizstājējiem tiek saukts, piemēram, Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītājs Jānis Reirs (V).

Kā atgādina “Pietiek.com”, nesen, kad Saeimā 21.jūnijā draudēja izgāzties finanšu ministram būtiskais balsojums par 25 miljonu latu ieguldīšanu “Latvijas Hipotēku un zemes bankas” pamatkapitālā, Vilks jau “Vienotības” vadību bija brīdinājis, ka demisionēs, ja lēmumam netiks nodrošinātas nepieciešamās balsis. Pateicoties politiskiem kompromisiem, balsojums neizgāzās un finanšu ministrs savu brīdinājumu nepiepildīja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+