×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2012
Drukāt

Portāls: Kadafi ir finansējis iepriekšējo Sarkozī priekšvēlēšanu kampaņu

francis

Francijas prezidents Nikolā Sarkozī (attēlā) 30.aprīlī solīja vērsties tiesā pret portālu “Mediapart”, kas apgalvo, ka viņa 2007.gada prezidenta priekšvēlēšanu kampaņu finansējis toreizējais Lībijas diktators Muamars Kadafi.

“Mēs iesniegsim prasību pret “Mediapart”, šis dokuments ir tīrais viltojums, cilvēki, kas to it kā ir nosūtījuši un saņēmuši, to noliedz,” televīzijai “France 2” sacīja Sarkozī.

Portāls publiskojis dokumentu, kurā apgalvots, ka toreizējais Lībijas diktators pašreizējā Francijas prezidenta priekšvēlēšanu kampaņai 2007.gadā piešķīris 50 miljonus eiro (35,14 miljonus latu). Pats Sarkozī uzskata, ka kļuvis par mediju sazvērestības upuri. “Tās ir preses, mediju sankcijas, un jo īpaši tas attiecas uz vietni, kuras nosaukumu es atteikšos pieminēt, kas ir gatava viltot dokumentus,” norādīja Sarkozī.

Lai gan runas par to, ka bijušais Lībijas diktators esot finansējis Sarkozī priekšvēlēšanu kampaņu, nav nekas jauns, dokuments, uz kura redzams kādreizējā Lībijas ārējā izlūkdienesta vadītāja Musas Kusas paraksts, atklātībā nonāk pirmo reizi.

Sarkozī skandālā ierauts vien dažas dienas pirms izšķirošās prezidenta vēlēšanu kārtas, kurā pašreizējais Elizejas pils saimnieks sacentīsies ar sociālistu kandidātu Fransuā Olandu.

Kā liecina pirmdien publiskotie sabiedriskās domas aptaujas rezultāti, svētdien gaidāmajā vēlēšanu otrajā raundā uzvarētāja laurus plūks Olands, par kuru grasās balsot 53% vēlētāju, bet par Sarkozī savu balsi gatavi atdot 47%. 22% aptaujas dalībnieku nevēlējās atklāt, par kuru prezidenta amata pretendentu balsos.

Analītiķi tikmēr prognozē, ka vēlēšanu rezultātu lielā mērā izšķirs tie vairāk nekā seši miljoni vēlētāju, kas pirmajā raundā balsoja par galēji labējās Nacionālās frontes (FN) līderi Marinu Lepēnu. Kā noskaidrots “Ipsos” veiktajā aptaujā, 54% Lepēnas vēlētāju 6.maijā grasās balsot par Sarkozī, bet 14% nolēmuši atbalstīt Olandu.

Pēdējā nedēļā pirms izšķirošās kārtas abi prezidenta amata pretendenti ieplānojuši vērienīgus priekšvēlēšanu mītiņus. Trešdien abi kandidāti piedalīsies televīzijas debatēs, kas varētu būt Sarkozī pēdējā iespēja pārliecināt vēlētājus uzticēt viņam vēl vienu pilnvaru termiņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+