Latvijā
Kriminālziņas

Portāls: Par Imantas pedofilu dēvētais vīrietis jau pavasarī aizturēts par sīku zādzību, bet atlaists 16

Fotorobots – Valsts policija

Par tā dēvēto Imantas pedofilu sauktais vīrietis bijis aizturēts jau martā – toreiz aizturēšanas iemesls bijusi neliela zādzība lielveikalā, zaglim veiktas DNS analīzes, bet pirms to rezultātu saņemšanas viņš atlaists brīvībā, raksta “TVnet”.

Kad policijā saņemti DNS analīžu rezultāti un saprasts, ka zaglis varētu būt Imantas pedofils, viņš ticis meklēts ar jaunu sparu. Tikai vasarā meklēšana vainagojusies ar rezultātiem un pedofils noķerts.

Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava atzinusi, ka pedofils ir aizturēts pēc DNS sakritības identificēšanas. Policijas pārstāve atturējās no plašākiem komentāriem un kriminālprocesa detaļu apspriešanas publiski.

Kā ziņots, augusta sākumā tika aizturēts vairāk nekā gadu meklētais Imantas pedofils. Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs tolaik stāstīja, ka DNS analīzes apliecina, ka aizturētais vīrietis ir tā dēvētais Imantas pedofils.

Sozinovs piebilda, ka gan viņa psiholoģiskais portrets, gan iepriekš izplatītais fotorobots atbilda Imantas pedofilam. Aizturētais ir 20 gadus vecs jaunietis.

Darbs ne uz vienu mirkli nebija apstājies, uzsvēra Sozinovs, norādot, ka darbs neapstāsies arī turpmāk, jo jāsaprot noziedznieka uzvedības motīvi un kā viņš izvēlējās savus upurus.

Sozinovs pastāstīja, ka pie aizturētā atrasts oficiāli iegādāts gāzes ierocis. Puisis agrāk policijas redzeslokā bija nonācis par narkotiku lietošanu un sīku zādzību, taču pirms tam ar dzimumnoziegumiem nebija saistīts.

Policija aizdomās turamajam jaunietim nozīmēs psihiatrisko ekspertīzi. Tāpat policija patlaban noskaidro, vai viņš bez iepriekš četriem izdarītajiem uzbrukumiem veicis vēl kādus noziegumus.

Jaunietis bijis deklarēts ārpus Rīgas, bet dzīvojis Imantā, kur mitinājušies viņa radinieki. Viņš ir bezdarbnieks, lai gan iepriekš strādājis algotu darbu, taču no turienes ticis patriekts, informēja Sozinovs.

Policija uzskata, ka jaunietis, dodoties uz noziegumiem, izmantojis sabiedrisko transportu un slēpies no videonovērošanas kamerām. Jaunietis sadarbojas ar izmeklētājiem, sniedz liecības.

Pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija neliecina, ka par jaunieša izdarītajiem noziegumiem zinājuši viņa radi un paziņas.

Krimināllikums par seksuālu vardarbību paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no 10 līdz 20 gadiem. Krimināllikums paredz, ka ekspertīzē par nepieskaitāmu atzītai personai tiesa var piemērot medicīniska rakstura piespiedu līdzekli – ārstēšanu psihiatriskajā slimnīcā.

Ja persona pēc izdarītā nodarījuma rakstura un sava psihiskā stāvokļa dēļ nav bīstama sabiedrībai, tiesa var nodot to tuvinieku vai citu personu, kas veic slimnieku kopšanu, gādībā.

Jau ziņots, ka kopš 2014. gada pavasara policija izvērsa plašus pasākumus, lai notvertu personu, kas Imantas mikrorajonā seksuāli izmantoja mazgadīgas meitenes. Kopumā no janvāra līdz oktobrim Imantas mikrorajona apkaimē tika izdarīti četri uzbrukumi pret piecām meitenēm.

Noziegumus vienoja tas, ka tie pastrādāti dzīvojamajās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku.

LA.lv