×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2012
Drukāt

Portāls: Sileniekam noskatīta “silta vietiņa” Rīgas brīvostā

Foto-LETAFoto-LETA

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) biedram, par vienu no politikas “pelēkajiem kardināliem” dēvētajam Viesturam Sileniekam noskatīts jauns amats Rīgas brīvostā, no kuras valdes viņš februārī tika atbrīvots, raksta portāls “Pietiek.com”.

Kā liecina portāla rīcībā esošās ziņas, jau “nokārtots”, ka Silenieks ar Rīgas brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova lēmumu augustā kļūs par Rīgas brīvostas darbinieku, ieņemot jaunveidojamā ostas Vides departamenta direktora amatu.

Formāli vakance Silenieka pieņemšanai darbā atbrīvojusies, jo no 30.jūlija Rīgas brīvostas Stratēģiskās plānošanas un projektu vadības departamenta direktora amatu atstās Vladimirs Makarovs.

Makarovs savulaik kā partijas “Tēvzemei un Brīvībai!”/LNNK (tagad šis politiskais spēks darbojas apvienībā ar “Visu Latvijai!”) pārstāvis pildījis gan labklājības, gan ekonomikas, gan vides un reģionālās attīstības ministra pienākumus. 2005.gada rudenī Makarovs iestājās Tautas partijā un neilgi pēc tam ieguva amatu Rīgas brīvostā.

Sarunā ar “Pietiek.com” Makarovs apstiprināja, ka 30.jūlijā izbeigs darba attiecības ar Rīgas brīvostu un atstās departamenta direktora amatu. To, ko darīs turpmāk, Makarovs neatklāja. “Esmu gatavs arī turpmāk strādāt, bet pēc tik ilgiem gadiem brīvostā gribas kaut ko pamainīt,” sacīja Makarovs.

Atbildot uz jautājumu par sagaidāmo Silenieka kļūšanu par jaunveidojamā Rīgas brīvostas Vides departamenta direktoru, Makarovs teica: “Jā, esmu dzirdējis, ka Silenieka kungs varētu strādāt brīvostā.” Sīkākus komentārus viņš nesniedza.

Makarovs izvairījās komentēt, vai viņa aiziešana no Rīgas brīvostas saistīta ar faktu, ka radusies nepieciešamība izveidot jaunu departamentu un atrast amatu Sileniekam.

Neoficiāli sagaidāmā Silenieka iekārtošana Rīgas brīvostā tiek saistīta ar pašvaldību vēlēšanām, Zaļās partijas vēlmi tajās startēt, izmantojot sabiedrībā aktualizēto tēmu par Rīgas brīvostā strādājošo uzņēmumu radītajām vides, tai skaitā smaku problēmām.

Silenieks sarunā ar “Pietiek.com” atzina, ka jautājumu par jauna departamenta izveidi esot aktualizējis jau laikā, kad bija ostas valdes loceklis. Par nepieciešamību aktualizēt vides jautājumus viņš esot runājis gan ar Loginovu, gan ar Rīgas vicemēru Andri Ameriku (GKR).

Tiesa, Silenieks nesniedza konkrētu atbildi uz jautājumu, vai var apstiprināt, ka augustā kļūs par Rīgas brīvostas Vides departamenta direktoru, sakot: “To nu gan nevar zināt.” Vienlaikus viņš uzsvēra, ka, ja tāds departaments tiktu veidots, tā būtu apsveicama ideja.

No dāsni apmaksātā Rīgas brīvostas valdes locekļa amata Silenieks ar valdības lēmumu tika atbrīvots februārī pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) priekšlikuma. Rīgas brīvostā Silenieks darbojās kā VARAM pārstāvis – viņu šajā amatā iecēla laikā, kad VARAM vadīja ZZS līdzpriekšsēdētājs, Zaļās partijas līderis Raimonds Vējonis, kurš tagad tiek minēts kā viens no Rīgas mēra amata kandidātiem.

Lēmums par Silenieka atbrīvošanu valdībā tika atbalstīts vienprātīgi un bez diskusijām. Būtiskākais iemesls Silenieka atbrīvošanai bija medijos nonākusi informācija, kas sēja šaubas par Loginova darījumiem saistībā ar ostai piederošas zemes iznomāšanas līgumprojektu ar ārzonu saistītam uzņēmumam, aiz kura, iespējams, slēpās pats Loginovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+